Autor Wątek: New Practice Amp Day - BSHT5C  (Przeczytany 2886 razy)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
New Practice Amp Day - BSHT5C
« 18 Lut, 2013, 19:06:12 »
Przerabiałem już różne rozwiązania w domu. Początkowo był POD 2.0, ale poszedł w świat, bo jednak ciągłe włączanie kompa + granie na 2, 3 presetach uznałem za bezsens. Następnie trzymałem w domu pakę 2x12'' i woziłem mojego JVM'a, co w dłuższej perspektywie okazało się zbyt obciążające dla mojego już dość mocno nadszarpniętego kręgosłupa. Kolejny wybór padł na Fender'a Mustang'a. Całkiem miłe combo, ale musiałem się z nim rozstać, żeby dołożyć kasę do wymarzonego LP. Potem jakiś czas nie było nic, bo i kasy brak, ale kiedy trochę się odkułem zakupiłem Line 6 Spider'a IV 15... dramat, grało to najgorzej z wcześniej wymienionych i zacząłem się mocno wkurzać. Myślałem, myślałem i w końcu Spider opuścił moje skromne progi, a jego miejsce zajął piec, który łączy cechy wszystkich wcześniej wspomnianych, czyli - niewielkie rozmiary, lampowa konstrukcja, nieduża moc (co by lampy ładnie grały), dwa kanały, pełna korekcja i pętla efektów (to tak, jakbym miał ochotę przywieźć sobie pedalboard do domu :P ), a do tego okazyjna cena, czyli... Blackstar HT-5C

Jestem baaaardzo zadowolony, łoi to to świetnym celan'em, który przy wyższych pozycjach vol. miło się crunchuje, drive ma typowo brytyjski charakter (przy pocie ISF odkręconym niemal do końca), czuć że to lampa, więc w domowych warunkach nic więcej do szczęścia mi nie trzeba. Dodatkowo wyjście słuchawkowe bardzo dobrze pełni swoją funkcję i po podłączeniu w/w gra rewelacyjnie. Ot tyle :)

M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #1 18 Lut, 2013, 19:38:22 »
Graty! Jak tak patrze na mojego 100 watowego potwora to jednak prosi, żeby go nie sprzedawać. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #2 18 Lut, 2013, 20:16:21 »
Próbki! Małe blackstary też od dawna chodzą mi po głowie więc bez próbek się nie obędzie :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #3 18 Lut, 2013, 20:29:48 »
Graty!
Świetne są te małe Blackstary. Bardzo fajne brzmienia do nagrywek na nich ludzie kręcą używając tylko wyjścia z emulacją głośnika. No i ta moc jest ogromną zaletą w przypadku domowego grania.
Ja mam HT60 i w domu mogę grać tyko ze zdjętą głośnością na G-Systemie w pętli. Ewentualnie tuż na granicy "zadziałania" gały master :)

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #4 18 Lut, 2013, 22:43:25 »
Gratulacje! ;)
zamiast się ogarnąć życiowo, znów mam ochotę wydać hajs na nowe zabawki... a jak usłyszę próbkę tego blackstara to pewnie już w ogóle wsiąknę :( :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #5 18 Lut, 2013, 23:13:06 »
Pytanie - jak cicho (bez słuchawek oczywiście...) da się na tym grać żeby jakoś brzmiało?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #6 19 Lut, 2013, 06:49:44 »
Pytanie - jak cicho (bez słuchawek oczywiście...) da się na tym grać żeby jakoś brzmiało?

Jak się nie da, to się amp normalnie rozkręca a w pętlę wsadza booster ze skręconym volume, signal pada, czy inne przyciszające ustrojstwo. Fajny zamiennik, gdy się nie ma pod ręką power brake'a.

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #7 19 Lut, 2013, 07:02:08 »
Gratulacje zakupu. JA mam HT-1 i tez jestem mega zadowolony

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #8 19 Lut, 2013, 09:15:42 »
Dziękówa :) Próbki postaram się machnąć pod koniec tygodnia :) Co to głośności, to spokojnie vol na 2-3/10 i sound jest już nasycony, bez męczenia domowników.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #9 19 Lut, 2013, 10:47:45 »
A napierdala? Da się pobawić w domu na niskich głośnościach jeśli chodzi o jakiś obniżony strój?
return to monke

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #10 19 Lut, 2013, 10:54:01 »
z tego co ja słyszałem, bo sporo czytałem o tym wzmacniaczu, to w domu - tak, ale w mieszkaniu już gorzej. Ostatecznie się na niego nie zdecydowałem więc empirycznie nie miałem okazji sprawdzić.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #11 19 Lut, 2013, 12:56:57 »
Gratki! Fajna blues/rock maszynka do domu!!! :)

A napierdala? Da się pobawić w domu na niskich głośnościach jeśli chodzi o jakiś obniżony strój?

Tyle co na nim grałem, to nie lubi raczej niskich strojów, choć zawsze to kwestia gustu ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: New Practice Amp Day - BSHT5C
« Odpowiedź #12 19 Lut, 2013, 15:47:00 »
Gram na nim w D i doped C, więc tak - w takim stroju daje radę, nie ma problemów. Co do głośności, to mieszkam w bloku i jeszcze sąsiedzi nie stukali mi w kaloryfer :) Poza tym nie jest to piec hi gain'owy, chociaż moje klimaty grają odpowiednio.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
8665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 13:26:39
wysłana przez BartekL
82 Odpowiedzi
25697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2008, 02:11:37
wysłana przez D_Rivv
0 Odpowiedzi
1729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2008, 21:14:01
wysłana przez Pan Sinner
17 Odpowiedzi
7519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 09:12:49
wysłana przez Rock
Practice amp

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 » Wzmacniacze i kolumny

62 Odpowiedzi
23580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 08:33:01
wysłana przez Sikor