Autor Wątek: RAN Guitars- THE CRUSHER- cała prawda....  (Przeczytany 37510 razy)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Doda fajna dupa je.
synkopy to guwno

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Dlatego właśnie uwielbiam to forum :) Czasem można się coś dowiedzieć a czasem pośmiać :)

























Kiedy indziej popłakać :D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Stary, im więcej doświadczenia, tym w większej "rozdzielczości" człowiek wszystko widzi.

Dla panienek różnica między PRSem a zwykłym fendkiem w zasadzie nie istnieje o ile mają ten sam kolor, bo "oba mają takie same rogi przecież..."

Patrzysz na tę sprawę jakbyś gitarami zajmował się od wczoraj albo był właśnie taką "dziewczyną". Hellriser i cruscher nie mają takich samych korpusów - łączy je tylko to że są superstratami. Tak jak giba LP, MM axis i telecastera łączy to że są singlecut'ami. Poza tym wszystko inne je różni.

I to caparison nie Ty, wymyślił taką a nie inną główkę połączoną z kształtem superstrata. To właśnie tym się zainspirował RAN.

Natomiast to że RAN coś takiego wprowadził jako model "seryjny" znaczy że nie byłeś jedyny. Najpierw jest popyt potem podaż. A jeżeli firma robiąca tylko customy decyduje się na taki krok, to była tego konkretna przyczyna, na pewno nie jeden mail.

Gdybyś sam naszkicował rewelacyjny, całkowicie nowy kształt wiosła i dowiódł byś tego, miał byś rację. W tym przypadku, Twój upór jest śmieszny.
No pain No gain !

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cytuj
Mail poszedł m.in. do Mayonesa, który posiada model w miarę podobny do mojego wymarzonego

Teraz to doczytałem. LOL

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja tam kiedyś na jakimś forum przeczytałem że Crusher fajny jest tylko szkoda że ma główkę jak Bernie Rico Jr. bodajże Jekyll :)
Dodam że było to forum zagraniczne.

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
A gdzie tu jakiś brak kultury? Prawda kole w oczy? Schowaj dumę do kieszeni i nie wymyślaj, bo każdy głupi mógł przed Tobą wpaść na taki pomysł i może ktoś inny ich zainspirował.
Dla mnie to szczyt bezczelności wypisywać publicznie na jakąś firmę, że "odgapiła" mój pomysł. Masz problem to rozwiąż go u źródła, bo nie wiem co ma Ci dać ten topic na forum. Że reputacja firmy zmaleje, że nagle nikt Crushera nie będzie chciał? Czy może będziesz się jakiś creditsów domagał? Trochę przyzwoitości...
Dla wyjaśnienia, nie posiadam gitary RAN i nikogo nie bronię.
EoT Dziękuje.

Jeśli są inne osoby, które wpadły na ten sam pomysł to świetnie. Niech się tu wpiszą. Problem polega na tym, że niestety napisałem to co mialem prawo napisać. NIe widzę żadnych przeciwskazań do tego by poruszać taki temat na forum bo przecież nie robię nic sprzecznego z regulaminem. Mam do tego prawo. To, że firma RAN wypuściła taki instrument wg mnie nie jest przypadkiem- zapewne wiele osób mogło w tym uczestniczyć tak jak niektórzy piszą. Jeśli tak było to KAŻDA z nich poczuła się tak jak ja. Ktoś napisał, że musiał być popyt na taki instrument skoro RAN go zrobił. Jeśli tak to tym  bardziej należy zrozumieć moją postawę. Jeśli każdy z Was mi będzie podsylał odpowiedzi o podobieństwach gitar to zachęcam do przeczytania ponownie mojego pierwszego wpisu co jak się domyślam nie zostało dokladnie zrobione nawet przez Ciebie- napisiałem JASNO NIE CHCĘ SIE DOMAGAĆ TANTIEMÓW !! jest to nie realne bo żadnego szkicu wiosła nie wykonałem. I nie walczę o to by ktoś nie chciał CRUSHERA bo napisałem że to świetny instrument ! Proszę czytać dokładnie. Nie chodzi mi w tym wątku o walkę z wiatrakami. Ktoś napisiał o podobieństwie Mayonesa i, że Mayones odpisał że czyta im w myślach- nie poczuleś się zawiedziony jak instrument wyszedł???. O TO MAM PRETENSJĘ ! 8 miesięcy dla takie przedsiewzięcia to MAŁO. Musieli już wiedzieć o tej gitarze. Skoro tak dlaczego nie napisali tak jak Mayo ? O to mi chodzi ! Bardzo proszę czytać dokładnie ! To, że się wyśmiewacie naprawdę mnie dziwi, robicie idiotę z kogoś kto nim nie jest. A to nie jest uprzejme. Do nikogo nie trafia sedno i problemmatyka sprawy. NIe jestem lutnikiem i MAM PRAWO DO OCENY STANU rzeczy takim jak wygląda DLA MNIE.  Jeśli RAN zrobił Crushera w oparciu o prośby 50 chętnych to niech to napisze. Ludzie dzięki którym firma istnieje powinni być doceniani, wszyscy jesteśmy artystami i poczucie estetyki jest dla nas bardzo ważne. Jak widzę nie do końca dla wszystkich.
If you have any questions Ill answer them...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mogę Cię adoptować?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kurwa, Gracjan Roztocki napisał piosenkę "Ja wolę kasę" na podstawie śmiesznej historii na jednym forum, której ja byłem jednym z  głównych prowodyrów i co? Mam też smucić na forach, że nie napisał mi PW z podziękowaniami? Dude, gdybyś to jeszcze Ty wymyślił kształt korpusu i główki, które chciałeś wykorzystać w swoim projekcie, to może bym zrozumiał Twoje oburzenie. Natomiast w tej sytuacji robisz tylko sztuczne zamieszanie. Jest nas 7 miliardów i nadal łudzisz się, że Ty pierwszy wpadłeś na pomysł połączenia Schectera i Caparisiona? Uważaj lepiej, bo niedługo ACTA wchodzi w życie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Niestety w dalszym ciągu nie masz racji. Twój punkt widzenia jest zły i nie możesz tego zrozumieć, na co też pozwala Ci forum. Na własną wizję wszechświata.
mniut i piah

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Kurwa, Gracjan Roztocki napisał piosenkę "Ja wolę kasę" na podstawie śmiesznej historii na jednym forum, której ja byłem jednym z  głównych prowodyrów i co? Mam też smucić na forach, że nie napisał mi PW z podziękowaniami? Dude, gdybyś to jeszcze Ty wymyślił kształt korpusu i główki, które chciałeś wykorzystać w swoim projekcie, to może bym zrozumiał Twoje oburzenie. Natomiast w tej sytuacji robisz tylko sztuczne zamieszanie. Jest nas 7 miliardów i nadal łudzisz się, że Ty pierwszy wpadłeś na pomysł połączenia Schectera i Caparisiona? Uważaj lepiej, bo niedługo ACTA wchodzi w życie ;)

To nie mój problem, że tego nie napisałeś. Nie napisałeś bo przeczytałbyś to samo to co ja tutaj na forum. Różnica jest taka, że ja mam gdzieś krytykę i się jej nie boję.
If you have any questions Ill answer them...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Ja bym tam na Twoim miejscu się cieszył że mogę kupić moją wymarzoną gitarę taniej a skoro kasy od nich za to nie chcesz to co za różnica czy Ci podziękują czy nie :)

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Niestety w dalszym ciągu nie masz racji. Twój punkt widzenia jest zły i nie możesz tego zrozumieć, na co też pozwala Ci forum. Na własną wizję wszechświata.


Punkt widzenia jest dobry ale odbiór zły. Chodzi o poruszenie problematyki omijania w polsce praw autorskich czemu WSZYSCY jesteśmy sobie winni ! Znam wiele historii na podobne tematy. Wniosek jest prosty PoLACY BOJĄ SIĘ WALCZYĆ o swoje prawa. To jest prawda i mój punkt widzenia. W tym poście uczestniczy już śmiało 20 osób. Każdej z Was z tego co widzę mógłbym swobodnie ukraść pomysł na : kawałek, gitarę i cokolwiek innego i wykorzystać to bez żadnego oporu z Waszej strony czemu sami przyznaliście rację. To jest mój punkt widzenia. A moim problemem nie jest to, że to dostrzegam. Problem mają ludzie, którym jest to obojętne. Wg Was nie mam racji ale mam jedno- JAJA by to wszystko pisać.
If you have any questions Ill answer them...

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
to jest takie zabawne że w tym temacie przewineły się słowa takie jak:
  • prawa autorskie
  • tantiemy

niezależnie od kontekstu :)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Sverige, współczuję, ostatnio byłem w takiej samej sytuacji.

Rozmyślając nad nowatorskim podejściem do projektowania gitar, chciałem, aby gitara wyróżniała się z tłumu, żeby nie był to kolejny nudny klon. Pomysł miałem zrealizować u lutnika (jeszcze nie wiedziałem u którego). Po długich rozmyślaniach wpadłem na niesamowicie innowacyjny pomysł, dizajn odkrywczy i odważny. Minęło parę miesięcy, pomysł dojrzewał, aż któregoś dnia patrzę na stronę Ibaneza a tam model RG... Czarny! Z reversem!!!!!1!1!!!jedenjeden

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Każdej z Was z tego co widzę mógłbym swobodnie ukraść pomysł na

Że co karwa?

Możesz mi kraść pomysł na kawałek, w którym zwrotka będzie inna, refren będzie inny a tytuł ten sam.

pees
To naprawdę nie jest prowokacja? Chłopaki z Rana sobie jaj nie robią z nas czasem?
mniut i piah

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Cytuj
Każdej z Was z tego co widzę mógłbym swobodnie ukraść pomysł na

Że co karwa?

Możesz mi kraść pomysł na kawałek, w którym zwrotka będzie inna, refren będzie inny a tytuł ten sam.

pees
To naprawdę nie jest prowokacja? Chłopaki z Rana sobie jaj nie robią z nas czasem?

:]
If you have any questions Ill answer them...

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
GDZIE JEST LORD I JEGO GIFY?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mi osobiście nie chce sie juz tego czytać. Ani smiac z tego, tym bardziej płakał nie bede.  :headache:

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Niestety w dalszym ciągu nie masz racji. Twój punkt widzenia jest zły i nie możesz tego zrozumieć, na co też pozwala Ci forum. Na własną wizję wszechświata.


Punkt widzenia jest dobry ale odbiór zły. Chodzi o poruszenie problematyki omijania w polsce praw autorskich czemu WSZYSCY jesteśmy sobie winni ! Znam wiele historii na podobne tematy. Wniosek jest prosty PoLACY BOJĄ SIĘ WALCZYĆ o swoje prawa. To jest prawda i mój punkt widzenia. W tym poście uczestniczy już śmiało 20 osób. Każdej z Was z tego co widzę mógłbym swobodnie ukraść pomysł na : kawałek, gitarę i cokolwiek innego i wykorzystać to bez żadnego oporu z Waszej strony czemu sami przyznaliście rację. To jest mój punkt widzenia. A moim problemem nie jest to, że to dostrzegam. Problem mają ludzie, którym jest to obojętne. Wg Was nie mam racji ale mam jedno- JAJA by to wszystko pisać.

To widzę że dla Ciebie ACTA jak znalazł.
Jak dla mnie to jest podejście typu - opatentujmy dwuklik myszka (co też zrobił Microsoft), albo gest do odblokowywania ekranu.
Moim zdanie to jest chore, ale jak Tobie pasuje to zapraszam do USA - tam mają specjalistów od takiego myślenia.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
W tym poście uczestniczy już śmiało 20 osób.
Nie uczestniczę w postach. Wpierdalam mięcho cały rok.
synkopy to guwno

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Ran to głównie custom shop, więc nie ma się co czepiać, że jeden model, który ewidentnie zerżnęli z Twojego pomysłu, robią w większym nakładzie, jako niby seryjny. Problem leży gdzie indziej... Wejdź na mayones.com i zobacz jak wygląda model Regius! Dwa rogi i dzyndzel na główce do góry - starali się ukryć inspirację, ale i tak widać gołym okiem podobieństwo. I to wszystko na wiele lat wcześniej i bez czytania maila! To trzeba mieć tupet, nie? Zmiana z Regius na Sverigius byłaby jak najbardziej na miejscu. Powalczyłbym też o przynajmniej 30% prowizję.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
RAN Crusher 8

Zaczęty przez Sloma « 1 2 ... 14 15 » Gitary 8-strunowe

374 Odpowiedzi
179670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 10:43:02
wysłana przez xaper
1 Odpowiedzi
6557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 20:23:07
wysłana przez Yony
24 Odpowiedzi
7617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 13:17:39
wysłana przez mondomg
Ran Crusher 7 FT (video)

Zaczęty przez Franq « 1 2 » Gitary 7-strunowe

42 Odpowiedzi
22344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2013, 11:15:05
wysłana przez Franq
22 Odpowiedzi
11661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 20:21:45
wysłana przez krzy1125