Autor Wątek: Pomoc w złożeniu kolumn  (Przeczytany 1669 razy)

Offline szympex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Pomoc w złożeniu kolumn
« 25 Sty, 2012, 14:30:20 »
Witam,

dostałem w prezencie 5 kolumn, niestety nie posiadały żadnych kabli, po rozkręceniu trochę się przeraziłem, bo znalazłem jakiś układ. Załączam zdjęcia 1 kolumny wraz ze zdjęciami układu, prosiłbym o poinstruowanie co i jak podłączyć oraz skąd mają wychodzić kable do wzmacniacza. Proszę pisać prostym językiem bo jestem totalnie zielony.


Pozdrawiam.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Pomoc w złożeniu kolumn
« Odpowiedź #1 25 Sty, 2012, 14:44:32 »
Cześć!
Jak pewnie zauważyłeś jest to forum o gitarach siedmiostrunowych, a nie o konstrukcji kolumn głośnikowych. Problem jest prosty i z pewnością dalibyśmy radę, ale lepiej uderzaj do ludzi, którzy się włąśnie tym zajmują.
Fachowych porad z zakresu elektroniki szukaj na http://www.elektroda.pl/rtvforum/
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Pomoc w złożeniu kolumn
« Odpowiedź #2 25 Sty, 2012, 14:52:36 »
Zwykła prymitywna zwrotnica do kolumn dwudrożnych. W chuj obskurna na dodatek.

Do samego białego kabelka(w punkcie gdzie masz początek cewki i nóżkę większego kondensatora) podłączasz sygnał ze wzmacniacza.
Do punktu, w którym masz biały i czarny kabelek(drugi koniec cewki) podłączasz oba głośniki niskotonowe)
Do ostatniego punktu za tą baterią szeregowo połączonych kondensatorów podłączasz głośnik wysokotonowy. Do tej ''płytki'' lutujesz oczywiście po jednym ''końcu'' z każdego głośnika(najlepiej te oznaczone kropką plusem czy chuj wie czym, chodzi o zgodność fazową). Wszystkie pozostałe ''końce'' głośników łączysz ze sobą kabelkiem i to będzie Twoja masa, która będzie stanowić drugi przewód podłączany do wzmaka(jako masa). Mam nadzieję, że zrozumiałeś.
synkopy to guwno

Offline szympex

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc w złożeniu kolumn
« Odpowiedź #3 28 Sty, 2012, 13:36:18 »
Poniżej schemat podłączenia naszkicowany według twoich wskazówek. Pytanie, z płytki wystają jeszcze dwa kable, które chyba były gdzieś podłączone, zaznaczyłem je niebieskim okręgiem.

Proszę o info, czy ten schemat przejścia kabli jest odpowiedni.


Pozdrawiam.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Pomoc w złożeniu kolumn
« Odpowiedź #4 28 Sty, 2012, 22:08:23 »
Rysunek zgadza się. Nie mam zielonego pojęcia do czego były pozostałe kabelki podłączone i raczej się tego nie dowiemy. Tak na prawdę to nie mamy zielonego pojęcia, czy to jest wszystko, co oryginalnie siedziało w kolumnach. Szczerze powiedziawszy ta ''płytka'' wygląda tak obskurnie i amatorsko, że mam poważane wątpliwości czy była tam oryginalnie. Nawet jeśli, to wygląda na to, że ktoś przy tym grzebał. Może po prostu coś przelutowywał i zwyczajnie uwalił kabel zamiast go odlutowywać i zostawił takie kikuty. Połącz to, sprawdź omomierzem czy się opór na zaciskach z grubsza zgadza i odpal. Posłuchasz jak chodzi i się zastanowisz dalej.
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2009, 11:44:45
wysłana przez Dexterek
5 Odpowiedzi
2295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 15:29:04
wysłana przez guitarfreak
9 Odpowiedzi
4114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 18:38:43
wysłana przez Nightmarishreaper
9 Odpowiedzi
4980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2015, 10:56:40
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
3303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 22:40:48
wysłana przez g-zs