Autor Wątek: Booster  (Przeczytany 15164 razy)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Booster
« 06 Lip, 2010, 09:40:35 »
Witam,
Potrzebuję coś do pedalboardu co mnie pogłosi przy solówce.. Zbliża się debiut, a jako druga gitara raczej bede grał ciszej, ale dwie solówki są dla mnie... Co by można wykorzystać? Volume pedal kupić?
Rock

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Booster
« Odpowiedź #1 06 Lip, 2010, 10:05:20 »
Chyba najszybciej jakieś EQ, Bossa GE albo MXR 6-band eq. Nie wiem czy z gejem głośności mógłbyś wrócić potem do takiego samego poziomu przed solówką ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Booster
« Odpowiedź #2 06 Lip, 2010, 10:39:50 »
Jak sam napisałeś w temacie - BOOSTER.
Xotic EP Booster,
Xotic RC Booster,
Denis Cornel MT Booster
ZVex Super Hard-On,
ZVex Superduper.
Jest wiele możliwości, bardzo wiele...

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Booster
« Odpowiedź #3 06 Lip, 2010, 11:03:52 »
seymour duncan pickup booster - najbardziej transparentny jaki widzialem, póki co.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Booster
« Odpowiedź #4 06 Lip, 2010, 11:09:19 »
Jeżeli chcesz podbić głośność kanału przesterowanego we wzmacniaczu to booster musisz mieć wpięty w pętli wzmaka, bo jak dasz przed wzmakiem to jedynie zwiększy Ci nasycenie i trochę - przeważnie za mało - głośność.
Polecam MXR MC401 Boost/line, gra cudownie, bo tylko podbija głośność i nic nie zmienia w brzmieniu wzmaka/ kostek itp.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Booster
« Odpowiedź #5 06 Lip, 2010, 11:12:08 »
Przepięknej wręcz urody booster prezentował mi w tę sobotę kol. Sinner. Zagaj go, meeen.
Paczki z głów!

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Odp: Booster
« Odpowiedź #6 10 Lip, 2010, 01:42:23 »
seymour duncan pickup booster - najbardziej transparentny jaki widzialem, póki co.
http://www.customaudioelectronics.com/products?view=product&prod_id=prod25
REWELACJA.

ps. chętnie sprzedam w przyzwoitej cenie Seymour., użyty tylko raz. Też bardzo najlepszy, ale niestety okazał się niepotrzebny.
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Booster
« Odpowiedź #7 10 Lip, 2010, 08:02:05 »
Xotic EP Booster,

Moj najnowszy ulubieniec! I gadam to jako koles ktory nienawidzi boosterow ;) Podbija o magiczne 20dB i robi z sygnalem cos takiego, ze jest wiecej iskierki (nie siareczki). To tak jakby ktoś pochlastal ziarno przesteru na 3 czesci i rozpylil w charmoniczne. Ma w srodku dip switch 2 pozycje, mozesz troche shiftnac pasma - jeden odpowiedzialny za gorke, drugi za dolik, podbijasz, lub ucinasz, ale standardowa opcja jest jednak dla mnie najlepsza. Poza tym, to co juz znalem z innych xoticow, czyli wrazliwosc na granie z lapy (nie mechaniczne napierdalanie drewniana lapa, nie o tym mowie), fajnie sie wyczyszcza przy delikatnej grze, potrafi jebnac przy dynamiczniejszym przylozeniu. Co tam jeszcze... acha, zasilanie moze odbyc sie za pomoca wewnetrznej baterii (tak kurwa, w ten paluszek wchodzi standardowa 9 voltowka) lub przez zasilacz w widelkach 9-18VDC. Ja go zalaczam na standardowym 9VDC, na 12/18VDC ma za duzo headroomu jak dla mnie, nie tyle ze sie rozmywa, ale traci to co IMO w nim najlepsze, iskrzaca sie kompresje. Ma jeden minus, ktory jednoczesnie moze byc plusikiem dla ludkow z mala przestrzenia na pedalboardzie. Jak dla mnie moglby byc zwyczajnie wiekszy, taki jak rozmiar znany z serii BB/AC/RC, ten jest mikroskopijny (na gig Wujcia, Maslaka, i MrMikko przynioslem go w kieszeni), trocje jest malo stabilny pod noga, ale na rzepie w pedalboardzie powinien byc stabilniejszy. Pozytyw to taki, ze w praktycznie kazda dziure go wcisniesz ;) Poza tym, odkad go mam to w zasadzie nie wylaczam, wiec mam to w dupie. Cena jak na efekty xotica tez jest smieszna, 500 za efekcik ktory kocham calym serduszkiem? No kuuurwa :) W petli go nie probowalem, w sumie nawet mi sie nie chce, tam gdzie jest mu i mi jest dobrze.

Co do EQ w petli, GE7 konkretnie. W najblizszym czasie na mojej stronie zamieszcze w dziale z modyfikacjami secik modow jak go totalnie wyciszyc i ztrubajpasowac bez modyfikacji obudowy. Za pare zloty (parenascie, chyba ze ja to zrobie to paredziesiat - wystawiam fakturki) zrobic tak, by GE7 byl cichy jak myszka. Na jamce mam stara serie GE7, moze uda mi sie gdzies dorwac nowszy model, wtedy bedzie kompletny tutorial.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Booster
« Odpowiedź #8 12 Lip, 2010, 07:57:54 »
Xotic EP Booster,

Moj najnowszy ulubieniec! I gadam to jako koles ktory nienawidzi boosterow ;) Podbija o magiczne 20dB i robi z sygnalem cos takiego, ze jest wiecej iskierki (nie siareczki). To tak jakby ktoś pochlastal ziarno przesteru na 3 czesci i rozpylil w charmoniczne. Ma w srodku dip switch 2 pozycje, mozesz troche shiftnac pasma - jeden odpowiedzialny za gorke, drugi za dolik, podbijasz, lub ucinasz, ale standardowa opcja jest jednak dla mnie najlepsza. Poza tym, to co juz znalem z innych xoticow, czyli wrazliwosc na granie z lapy (nie mechaniczne napierdalanie drewniana lapa, nie o tym mowie), fajnie sie wyczyszcza przy delikatnej grze, potrafi jebnac przy dynamiczniejszym przylozeniu. Co tam jeszcze... acha, zasilanie moze odbyc sie za pomoca wewnetrznej baterii (tak kurwa, w ten paluszek wchodzi standardowa 9 voltowka) lub przez zasilacz w widelkach 9-18VDC. Ja go zalaczam na standardowym 9VDC, na 12/18VDC ma za duzo headroomu jak dla mnie, nie tyle ze sie rozmywa, ale traci to co IMO w nim najlepsze, iskrzaca sie kompresje. Ma jeden minus, ktory jednoczesnie moze byc plusikiem dla ludkow z mala przestrzenia na pedalboardzie. Jak dla mnie moglby byc zwyczajnie wiekszy, taki jak rozmiar znany z serii BB/AC/RC, ten jest mikroskopijny (na gig Wujcia, Maslaka, i MrMikko przynioslem go w kieszeni), trocje jest malo stabilny pod noga, ale na rzepie w pedalboardzie powinien byc stabilniejszy. Pozytyw to taki, ze w praktycznie kazda dziure go wcisniesz ;) Poza tym, odkad go mam to w zasadzie nie wylaczam, wiec mam to w dupie. Cena jak na efekty xotica tez jest smieszna, 500 za efekcik ktory kocham calym serduszkiem? No kuuurwa :) W petli go nie probowalem, w sumie nawet mi sie nie chce, tam gdzie jest mu i mi jest dobrze.

W zasadzie moge tylko w 100% podpisac sie pod tym to co napisal Sinner :)
EP Booster to rewelacja, polecam calym sercem.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Booster
« Odpowiedź #9 21 Lip, 2010, 12:21:02 »
EP booster ma jedną, istotną wadę... cenę :) Ja naprawdę szczerze polecam mxr boost/line, 100% czyste podbicie sygnału, a przy 18V niesamowita dynamika (oczywiście EP też może pracować na 18V).

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Booster
« Odpowiedź #10 23 Lip, 2010, 13:17:00 »
EP booster ma jedną, istotną wadę... cenę :)


550zl? nie rozsmieszaj mnie

przy 18V niesamowita dynamika (oczywiście EP też może pracować na 18V).

Mozesz rozwinac swoja mysl? Jaka dynamike?
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2010, 13:19:35 wysłana przez Sinner »

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Odp: Booster
« Odpowiedź #11 24 Lip, 2010, 16:55:55 »
Faktycznie MXR (choc EP jest też znakomity i na mój gust mniej ingeruje w dźwięk) z całym szankiem dla szacownych handlarzy z Krakowa (bo to forum zamieniło się w Ich stronę handlowa i powstaje przedziwne, aczkolwiek baaaaardzo realne pytanie "komu" ? i "ile"? zapłacono. Coś na kształt pisma "Gitarzysta" Chce mi się jebnąć kolorowy fresk z pawia na murze i to nie przez oblśne stragany typu "szczęka", które postawiono jakiś czas temu przed Sukiennicami ).
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Booster
« Odpowiedź #12 24 Lip, 2010, 17:21:11 »
EP booster ma jedną, istotną wadę... cenę :)


550zl? nie rozsmieszaj mnie

Może dla Ciebie 150 zł (różnicy w cenie) to śmieszna kwota, ale nie dla mnie...

przy 18V niesamowita dynamika (oczywiście EP też może pracować na 18V).


Mozesz rozwinac swoja mysl? Jaka dynamike?

Eeeeee, miałeś w rękach w ogóle boost/line? :-D

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Booster
« Odpowiedź #13 13 Sty, 2012, 14:08:42 »
mam od niedawna ep booster' a i kurcze mam mieszane uczucia. być może z moim piździkiem słabo gada, w każdym razie jakby delikatnie obcinał górkę. nie ma już charakterystycznego hm.. klangu(?), dzwoneczka,  a robi się miękko, za miękko, jest więcej niepotrzebnego dołu, jest bułka. miał ktoś podobnie odczucia? może mam lewego ep boosterka;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2012, 14:59:28 wysłana przez jaco »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Booster
« Odpowiedź #14 13 Sty, 2012, 15:42:23 »
trochę necrobumb :(

mam od niedawna ep booster' a i kurcze mam mieszane uczucia. być może z moim piździkiem słabo gada, w każdym razie jakby delikatnie obcinał górkę. nie ma już charakterystycznego hm.. klangu(?), dzwoneczka,  a robi się miękko, za miękko, jest więcej niepotrzebnego dołu, jest bułka. miał ktoś podobnie odczucia? może mam lewego ep boosterka;)

To może chcesz go sprzedać? :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Booster
« Odpowiedź #15 13 Sty, 2012, 15:55:25 »
mam drugi dzien, to jeszcze dam mu szanse ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2012, 15:58:23 wysłana przez jaco »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Booster
« Odpowiedź #16 13 Sty, 2012, 16:28:12 »
mam od niedawna ep booster' a i kurcze mam mieszane uczucia. być może z moim piździkiem słabo gada, w każdym razie jakby delikatnie obcinał górkę. nie ma już charakterystycznego hm.. klangu(?), dzwoneczka,  a robi się miękko, za miękko, jest więcej niepotrzebnego dołu, jest bułka. miał ktoś podobnie odczucia? może mam lewego ep boosterka;)

Kupiles nowy czy uzywany? Tam w srodku sa 2 przelaczniki, moze sa przestawione, zerknij do instrukcji.
Mam EP i nie slysze, zeby mi gorke zjadalo. Ale rozne setupy, rozne uszy... :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Booster
« Odpowiedź #17 13 Sty, 2012, 16:31:54 »
nie powiem Ci dokładnie czy mam podobne uczucia, ale jak grałem na v empire to EP booster mi nie robił i chciałem się go pozbyć, a teraz, od kiedy mam jcm 800 robi mi wybitnie - sprawia, że brzmienie jest pełniejsze, więc może po prostu nie dogaduje sie z Twoim ampem.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Booster
« Odpowiedź #18 13 Sty, 2012, 16:43:20 »
mam drugi dzien, to jeszcze dam mu szanse ;)

To jak już dla Niego szanse się skończą - daj znać :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Booster
« Odpowiedź #19 13 Sty, 2012, 16:47:56 »
kupiłem poprezentcyjny z guitareffectpedals. pl. Pstryczki czaiłem. Pewnie chodzi o setup. Na razie zatrzymuje. Dam znać jak co.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Booster
« Odpowiedź #20 14 Sty, 2012, 23:09:16 »
Pamiętaj, że do 10 dni od daty zakupu możesz zwrócić.
Ale gwarantuję, że efekt jest w 100% sprawny - gdyby było inaczej na pewno byłaby taka informacja.
Pzdr!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Booster
« Odpowiedź #21 15 Sty, 2012, 11:44:03 »
Co do EQ w petli, GE7 konkretnie. W najblizszym czasie na mojej stronie zamieszcze w dziale z modyfikacjami secik modow jak go totalnie wyciszyc i ztrubajpasowac bez modyfikacji obudowy. Za pare zloty (parenascie, chyba ze ja to zrobie to paredziesiat - wystawiam fakturki) zrobic tak, by GE7 byl cichy jak myszka. Na jamce mam stara serie GE7, moze uda mi sie gdzies dorwac nowszy model, wtedy bedzie kompletny tutorial.
Ooo, czekam, czekam  ;] Mam w pętli, podbijałem/zmieniałem brzmienie Kranka Rev, teraz czasem załączam w MG Vulture. Całkiem fajne, ale fakt, jak posłuchać, to szumi dziad. Nawet jak się heblami na maksa w dól zjedzie.
Masz pojecie, czy można gdzieś zakupić nakładki na potencjometry tego Bossa?
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2012, 11:46:17 wysłana przez BetoNova »

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Booster
« Odpowiedź #22 15 Sty, 2012, 13:36:35 »
GE7 szumi bo ma słabe opampy. Wymiana ich i paru kondków na "mniejszumne" poprawia sytuacje. Wujek google powie co i jak wystarczy wstukać "GE7+mod" Tak jak wspomniał sinner trza obczaić jaką wersje sie posiada bo są 2.

Posty połączone: 15 Sty, 2012, 14:06:11
A wracając do tematu to najlepsze bedzie coś co podbije wyższe częstotliwości np taka kopia ZVEX Super Hard On która wisi na giełdzie.
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2012, 14:06:11 wysłana przez dromee »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2012, 20:23:08
wysłana przez sylkis
Booster/przester

Zaczęty przez Turgon « 1 2 » Efekty

33 Odpowiedzi
22565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 19:48:11
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
10314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2009, 20:01:12
wysłana przez shitol
5 Odpowiedzi
3160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 16:19:05
wysłana przez sify11
delay / booster

Zaczęty przez kara10 Efekty

10 Odpowiedzi
3434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2013, 12:08:31
wysłana przez Br-Owca