Autor Wątek: Koncert akustyczny O_o  (Przeczytany 762 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Koncert akustyczny O_o
« 03 Sty, 2012, 14:20:15 »

Przejde odrazu do rzeczy, chciałbym się was poradzić - poprosić o jakieś wskazówki, tipsy etc. ( doświadczenie co poniektórzy mają spore i być może znaleźli się już w podobnej sytuacji.) A historia się zaczyna od tego że... na ten rok mamy ustawione koncerty.  :D

Miesiąc temu odszedł od nas basista, w wyniku licznych zawirowań rodzinnych/chujnych mujnych etc. wyszło niezabawnie, bowiem nie graliśmy od tamtego czasu. Nasza szefowa (wokalistka :)) mimo wszystko chce zagrać koncert... tyle że... akustycznie - bo tak wyszło że sie nie odwołał zawczasu (występ bedzie w małym nazwijmy to pawilonku).

Perkusista odpadł bo nie ćwiczy i nie da rady i ogólnie to częściej jest z wszystkim na "nie" niż na tak. Udało nam się znaleźć drugą gitare akustyczna  dla drugiego gitarzysty (fak jeah - tru model za 300 zł), tak więc mamy już to "coś" co jest najważniejsze dla gitarzysty - gitarę :)

Generalnie znacie juz  sytuacje z której nie trudno domyśleć się że doświadczenie jakie mamy z takim sprzętem = zero. Na co zwracać uwagę przy takich występach? Jak takie eventy się nagłaśnia? (Mam electroakustika dobrego, kumpel to "coś" bez elektro). Zakładam że pan akustyk (nie gitara:P) jaki tam bedzię, będzie raczej "niekumaty" bo w tym miejscu gdzie gramy grają tylko kapele grające muzyke klasyczną np. na pianino i skrzypce, tak więc raczej ogranicza sie do włączenia światła.
Dlatego w razie W - jak ustawiacie mikrofony? WTF z takimi koncertami? Jakie macie doświadczenia z takim graniem? Zaliczyliście już faila?

HELP   bo to bedzie fail roku :D

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Odp: Koncert akustyczny O_o
« Odpowiedź #1 03 Sty, 2012, 15:01:27 »
A co z nagłaśnianiem z przystawek magnetycznych? ( Np.: http://www.lrbaggs.com/m1a/ ) Pracuje się z tym podobnie jak z piezo?

Bo jeśli chodzi o samo brzmienie to sound z magnetycznych mi się bardziej podoba, ale ogrywałem na YT tylko :P

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Koncert akustyczny O_o
« Odpowiedź #2 04 Sty, 2012, 22:34:03 »
Dziękuje za propozycje pomocy, dopadła mnie panika, bo z tego co Pisze Pan Zorro to nic nie mamy :D. Zagra z nami basista jeszcze, więc bedzie raźniej (mamy jeszcze 1 próbe na transpantacje kawałków + nauczenie się przez basiste kawałków, więc będzie kompletny spontan :D). Generalnie zamiast się stresować robimy z tego jajo - ważne by kasa na dzieci szła :).