Autor Wątek: Polerka gitary.  (Przeczytany 4638 razy)

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Polerka gitary.
« 07 Sty, 2012, 13:38:47 »
Witam.
Posiadam Setiusa od Mayo w czarnym wykończeniu.
Chciałbym mu zrobić polerkę (znajomy lakiernik). Jestem trochę pedantyczny i wkurzają mnie hologramy i zarysowania powstałe od kostki.

Czy ktoś wykonywał coś takiego?

W gruncie rzeczy to zastanawia mnie jaką pastą to zrobić. Pozdrawiam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #1 07 Sty, 2012, 14:12:39 »
Farecla G3 i Farecla G10, wysokiej jakości pasty polerskie, niestety trochę przydrogawe.
Albo zwyczajnie mleczko polerskie i wosk jednocześnie chyba tam dają, ale efekt jest niezwykły, ja używam D'Andrea.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #2 07 Sty, 2012, 14:34:24 »
Pasta tempo + nakładka filcowa na wiertarkę (coś koło 40-50zł razem). Usuwa wszystkie ryski od kostki, jak i te ciut głębsze. Testowane wiele razy!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #3 07 Sty, 2012, 14:39:51 »
Pasta tempo lekko-ścierna. Polerowałem nią kiedyś Music Mana, efekt bardzo zadowalający.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #4 07 Sty, 2012, 14:59:45 »
Bardzo Was panowie przepraszam, nie wiem jakie macie oczekiwania od wypolerowanej gitary ale pasta tempo to jedno z wiekszych badziewi z jakimi się spotkałem w temacie polerowania. Samo mleczko tez nie zapoleruje rys po kostce ale juz ta z drobniejszych farecli jak najbardziej, i to jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie do takich rys. Farecla jest pastą do polerowania maszynowego, więc troche wody potrzebuje, ale to juz znajomy lakiernik na pewno wie.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #5 07 Sty, 2012, 15:08:13 »
No to podział się cud i tajemniczo wszystkie ryski z mojej gity znikły po kilku minutach polerowania, a gitara nabrała jeszcze większego połysku ;)

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #6 07 Sty, 2012, 15:49:09 »
Trzynasty - a te G3 to nie za mocne będzie? Ja ją stosuję do samochodu i jest mocno ścierna, myslę że gitarę to mi bardziej porysuje, niż wypoleruje. Ty stosowałeś to na gitarze?

Tempo popularne i dobre, ale myślę że mayo zasługuje na coś lepszego :) Dzięki panowie!
Pozdro.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #7 07 Sty, 2012, 16:42:20 »
Trzynasty - a te G3 to nie za mocne będzie? Ja ją stosuję do samochodu i jest mocno ścierna, myslę że gitarę to mi bardziej porysuje, niż wypoleruje. Ty stosowałeś to na gitarze?

Trzeba uważać. Ja usuwałem G3 dwie głębokie rysy na JS 1200, a potem jechałem już mleczkiem G10, ale jeśli chodzi o usuwanie mikro zadrapań i drobnych rysek, to mleczko G10 wystarczy w zupełności.
G3 zmatowi klar i można się nieźle nastraszyć w pierwszej chwili :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: Polerka gitary.
« Odpowiedź #8 07 Sty, 2012, 17:12:46 »
OK. Też mam właśnie dwie takie głebsze ryski na setiusie i chciałbym je usunąć. I co? Jechałeś po prostu szmatką ręcznie do momentu aż zjedziesz lakier do głebokości rysy? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 12:44:22
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
2173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2012, 16:08:05
wysłana przez Winged
2 Odpowiedzi
2359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2012, 09:08:30
wysłana przez kara10
5 Odpowiedzi
7160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2017, 21:12:19
wysłana przez g-zs
7 Odpowiedzi
2685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2019, 14:33:45
wysłana przez fk