Autor Wątek: NGD - Skervesen CS: Batcator 8S  (Przeczytany 106773 razy)

Zomballo

  • Gość
Yeeeeehaaaa!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie no, gratsy. Chyba będę robił też customa u Pana Jarka coś czuję :P Kasa jest, ale... ;) first things first.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
"Nigdy więcej kastoma..."- wuj Bat, ss.pl

:D

Gratuluję Ci Batku! Niech Ci wiernie służy!
P.S. Szymka wywaliłeś z łóżeczka by gitarę tam wpakować i zrobić zdjęcie czy Ty masz taką ładną pościel? :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
robi sie coraz ciekawej, czekam na więcej fot :D

Commelina zaraz stanie się forumowym lutnikiem :D

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
A to jeszcze nie jest ? :>

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Długo nas jeszcze będziesz trzymał w półwzwodzie Wuju?
mniut i piah

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Gratulacje, dawaj więcej fot!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wuj podwójny mastertroll. Strzępy fotek, "nigdy więcej kastoma". Drąń.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pewnie jeszcze śpi ;/
POBUDKA!
i always go full retard

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Gratulacje :) Dawaj pan foty :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A to jeszcze nie jest ? :>

Nie jest, nie pretenduje, i cóż chyba nie chce być .
Cudnie jest jak jest, bo kocham to co robię " poza lekcjami "  :headbang:

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Widziałem! <boner>
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Widziałem! <boner>

Tak, Jarek jest przystojny, a Vicol to już nie mam pytań :D.
CDN, zara.
Paczki z głów!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Dłuuugie to zara misiu :<

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
pewnie Wuj oficjalnie gitarkę dostanie dopiero pod choinkę ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
pewnie Wuj oficjalnie gitarkę dostanie dopiero pod choinkę ;)
Święta w tym roku mieliśmy tydzień wcześniej, ale... - tylko paczaj dalej! ;)

Dłuuugie to zara misiu :<
No, kude - Święta przecież są! ;)
Ale właściwie to umożliwia mie płynne przejście dalej. W te niby-Święta naprawdę nie spodziewałem się takiego widoku i rozchodzącego się po całym domu (serio!) zapachu wosku i drewna:



I kontynuując w tym nastroju mamy, co następuje:



Żeby już skończyć trzymanie w napięciu co poniektórych, lecimy już po całości. Gicia ma (bo i miała mieć) w sobie coś batmanowego:



Ponieważ w barytonowej Smadze wszystko prawie się zgadzało - zaczerpnąłem co najlepsze i dodaliśmy z Jarkiem czego brakowało. Otoż strojąc się do B czy A na szóstce - brakowało najcieńszej struny. Dodane, mamy 7. Ale parę patentów aż prosiło się o zejście niżej (pamiętam ten moment kiedy po prostu zatrzymałem się grając, bo zabrakło struny) - stanęło na 8.
Korpus: jesią
Gryf: mahą, wklejany
Podstrunnica - hebą
Skala - jedyna dla mnie słuszna w ERG- 27". Przy czym, jak widać na foto: przez wsunięcie mostka w głąb korpusu gitara wcale nie jest dłuższa od standardowych, co np. w Smadze mie dosyć przeszkadzało. Generalnie mieć łapkę prawie 10cm bliżej ciała - wygoda... Wyważenie gity też na tym tylko zyskało.
Żeby udowodnić niektórym, że nie jestem jednak "aktywną dziwką" (ani już lampową ;)) - brzmienie zbiera BKP Nailbomb 8, ale wersja Alnico.
Kurde, kiedy zamawiałem ponad rok temu BKP dla mondo - nie przypuszczałem, że też i mnie ta firma któregoś dnia dopieści. Poza pikapem w ręcznie opisanym i zszytym kartoniku, dostajesz komplet Rotosoundów, kostkę, podkładkę do piwa i naklejkę... Aha - i dożywotną gwarancję...

Do tego serwis działa błyskawicznie - odpowiedź na maila nieraz po 30min. Ben z BKP doradził mi taki pikap - co by było agresywnie, ale nie za sucho.
Z Jarkiem byliśmy non stop na mailu i telefonie. Uzgadnialiśmy każdy element: od zmiany proporcji korpus-gryf, przez kąt nachylenia główki, żeby struny po przejściu przez siodełko nie rozbiegały się jak dzieci na przerwie.
No i jak napisał (i skasował ;)) Musza - czarne RG... Nuda!!! Z drugiej strony - na gicie mam grać! A nie bać się, żeby sobie rogiem nie przebić płuca albo torby :D :D. Ale dlatego pomyśleliśmy z Jarkiem: co by tu zrobić, żeby taka gita jednak nie była nieskończenie nudna?
Co od razu widać: wykończenie woskowe oraz te ubatmanowiające podcięcia, pokazujące jesion. Do tego Jarek zaproponował, żeby cały korpus miał lekki łuk na całości - po osi podłużnej. Dodatkowo (zdjęcie ze świeczką) górna krawędź główki nie jest ścięta prostopadle, tylko po kątem. Gryf jest mahoniowy, ale na główce jest jesionowa nakładka, czyli matching headstock ;). Żeby było ciekawiej - Jarek wykonał fazowanie na jakiś 1mm, pokazujące naturalny jesion, przy okazji zrobił się taki mini-binding. Wygląda to naprawdę elegancko.
Parę tygodni temu wybrałem się do Jarka do firmy, co by się w końcu poznać, zawieźć pikapy - w sumie prace nad gitarą zaczęły postępować, a mieszkamy nie aż tak daleko... Na miejscu przybiłem jeszcze piątkę z mondo - no i poznałem też Radka - już "naszego" Vicola.
Musza słusznie prawił - część osób się wszystkiego domyślała, paru nawet widziało jakieś foty z produkcji :P. Globalnie, to Jarek zasypywał mnie mmsami z każdego etapu produkcji, nawet przed chwilą właśnie znów coś skrobnął ;). Ale trzymałem ile się da w tajemnicy (bo tak se wymyśliłem :D), chociaż mówię Wam - były takie momenty, gdy gita się rodziła, że ciężko było się tym nie podzielić. Dziękuję tym, co nie wygadali się i nawet tym, którzy na prośbę kasowali posty, żeby się sprawa za szybko nie wydała :facepalm: ;).
Zmacałem u Jarka w firmie gryf do siódemki (ten z inlay'em) i powiedziałem, że jak mi zrobi do 8semki gryf o takim profilu, to się z radości zesram ;). No i wczoraj nie omieszkałem wspomnieć, że w zasadzie właśnie powinienem zacząć sranko w gacie: nie trzymałem nigdy w życiu wygodniejszego gryfu. Profil najbardziej przypomina mi Regiusa. Układa się w łapie mięciutko, jak... :P. Nie mam mega długich palców - no i właściwie najwięcej dotyka się ten element gitary, więc bardzo się o to obawiałem. Tymczasem: kompletnie zero problemu z przesiadką, zero zmęczenia łapy po graniu. Nomanie ukłony do ziemi. Globalnie to jeszcze progi nabite są tak, że najcieńsza struna jest ca. 1mm(!) nad 24-progiem, bez fret buzza. Porównanie z jak dotąd najbardziej dla mnie wygodnym Batocasterem:


Czego od razu nie widać:
- blokowane klucze


- potek push-pull rozłączający cewki
- robiony na zamówienie lewy mostek
- customowe grawerowane płytki - z tyłu też:


Jak pisałem - sam nie spodziewałem się mieć jej na Święta. A kto bardziej zadbał o mój interes niż ja sam? Jarek! Wczoraj po pracy po prostu wziął na pokład Vicola, wziął gitę - i wieczorkiem zapukał do batowej jamy! :o
Mało? Dostałem jeszcze do kompletu twardy futerał... Gratis!

Śmiem więc wysunąć brawurową tezę, że: nie ma w tej chwili w Polsce firmy robiącej gitary, która zapewniałaby lepszy serwis klienta! ;)
Tyle na razie. Jeszcze parę anegdotek przy robieniu tej gity mam w zanadrzu ;).
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2011, 18:01:14 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Jedyne nad czym się zastanawiałem to to, czy skusiliście się na zrobienie 8-strunowego Hannesa. Bardzo, bardzo, ale to bardzo gratuluję! :)
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2011, 18:01:55 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Super, elegancka przemyślana i z dużą dbałością o drobiazgi, które zdradzają prawdziwy custom shop.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Super, elegancka przemyślana i z dużą dbałością o drobiazgi, które zdradzają prawdziwy custom shop.

Dlatego z tym, że "nigdy więcej kastoma!!!" to tak nie do końca troll - bo to jest full real tr00 kastom, a wszystkie moje poprzednie "kastomy" to były w zasadzie lewe wersje seryjnych gitar ze zmienionymi paroma drobiazgami.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
łaaaadna, gratuluję, a więcej napiszę po kolacji :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wuju, bardzo Ci gratuluję tego mebla i cieszę się, że już go masz i wszystko działa. Wyszła jeszcze lepiej, niż się spodziewałem, bardzo chciałbym ją zobaczyć na żywo i porównać brzmienie z moimi WINK WINK

Aż chciałoby się mieć takie logo, a nie jakiegoś potworka z plastiku...

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie wiem czy z tego wszystkiego, dotarła do Wuja informacja, ze siodełko jest z naturalnej kości, co jak dobrze poinformowanie wiedzą, jest nie bez znaczenia dla dźwieku w takich ynsztrumentach.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Prawdziwy kozak! Gratulacje Wuju, lepszego prezentu na święta chyba nie można sobie wymarzyć :)

Przez Zorra i Bata zastanawiam się sam czy nie wydłubać oszczędności z dziurki i machnąć sobie gitarę marzenie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
szczerze gratuluję, naprawę piękna :)
i always go full retard

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Najjjjs. Jedynie gryf mi się nie podoba, bo mahoń. Fajowskie wcięcia przy rogach.
Gratulacje!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
102 Odpowiedzi
53308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 17:59:45
wysłana przez commelina
338 Odpowiedzi
102212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2012, 21:03:49
wysłana przez tomus
54 Odpowiedzi
24997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 22:13:25
wysłana przez sify11
93 Odpowiedzi
60974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2013, 23:17:01
wysłana przez Omlet
46 Odpowiedzi
42054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg