Autor Wątek: Jakość produktów mg amps  (Przeczytany 21207 razy)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #25 23 Gru, 2011, 09:13:44 »
Miał ktoś z Was okazje poznać się bliżej z nową konstrukcją MG - Firebird?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #26 23 Gru, 2011, 09:19:44 »
Nie ;). A globalnie to jakie mamy jak dotąd wnioski? ;).
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #27 23 Gru, 2011, 09:36:29 »
Sprzedałem tylko dlatego, że jak na mój gust miał troszeczkę za mało kompresji.

:o :D
Baciu, każdemu wg potrzeb. Mnie to raziło i brzmienie w zespole się nie kleiło. W moim SLO tej wady nie ma :D.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #28 23 Gru, 2011, 09:39:26 »
fendmess przecież lepiej brzmi niż fendsold
no nie wiem, tak bardziej norwesko :D
i always go full retard

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #29 23 Gru, 2011, 09:43:16 »
wniosek jest taki że MG robi dobre wzmaki sprawdzające się w warunkach bojowych, dobrze brzmiące i nie (lub mało) awaryjne
a to co mówią "fachowcy" w 95% można dzielić przynajmniej przez 5

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #30 23 Gru, 2011, 10:55:27 »
Przerobiłem swojego czasu dwa Vulture'y. Do tej pory nie mam jedno znacznego zdania. Końcówki mocy grały dynamicznie i czysto. (dodam miałem wersje MONO oraz STEREO). Jednak sama jakość preampu była dosyć wątpliwa. Wpinałem LINE OUTa w interface focusrite'a i próbowałem ukręcić jakieś soundy z impulsami jednak nigdy nic sensownego z tego nie wyszło. Brzmienia były zamulone, wolne i  brudne.( przy niektórych ustawieniach naprawdę świetnie to gadało).Na żywo sprawdzał się bardzo dobrze. Przebijał y się lepiej niż większość wzmaków na których grałem.  W skrócie mówiąc na scene TAK do studia NIE. Patrząc na cene tego wzmaka i target rynkowy to bardo dobry produkt. Jakość wykonania była bardzo fajna nie było gdzie się przyczepić. ( paczki na jakich grały to marshalle na greenbackach,  celestiony 75, v30). Miałem też kiedyś porównanie z FENDMESSem na el34 i pamiętam że ten grał dużo lepiej. Tyle z mojej strony.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #31 23 Gru, 2011, 10:55:40 »
wniosek jest taki że MG robi dobre wzmaki sprawdzające się w warunkach bojowych, dobrze brzmiące i nie (lub mało) awaryjne
a to co mówią "fachowcy" w 95% można dzielić przynajmniej przez 5


do tego za śmieszną cenę. Jestem zdania, że przy takim wzmaku opcja wymiany na jakąś konstrukcję typu head za 13000zł nie będzie stricte "lepszym" wyborem tylko innym. Bo mg nie gra źle tylko najwyżej inaczej.

A zazwyczaj lepiej :D jeh!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #32 23 Gru, 2011, 12:14:58 »
Bezapelacyjnie produkty MG grają bardzo dobrze. Zgodzę się, z wypowiedzią @dan777"W skrócie mówiąc na scenę TAK do studia NIE". Nie zawsze wzmacniacz, który dobrze brzmi live sprawdzi się w recordingu (w tym przypadku tak jest).
Jeszcze jedno: porównywanie MG do produktów za 13k jest nietrafne. Już lepiej porównać do wyrobów Peavey`a, których bebechy nie są zachwycające, a kosztują więcej. 

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #33 23 Gru, 2011, 12:19:51 »
porównywanie MG do produktów za 13k jest nietrafne. Już lepiej porównać do wyrobów Peavey`a, których bebechy nie są zachwycające, a kosztują więcej. 

Skrót myślowy - chodziło o to, że nie widze potrzeby wywalania kupy kasy żeby mieć to "inne" brzmienie, niekoniecznie lepsze. Oczywiście, jak złapie gas to nie ma mocnych ale przy różnica cenowa w niektórych przypadkach jest absurdalna.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #34 23 Gru, 2011, 13:34:03 »
Masz dużo racji.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #35 23 Gru, 2011, 15:36:25 »
Wzmak nie ma wyglądać, tym bardziej nie ma środek wyglądać . Wzmak ma zajebiście grać i być niezniszczalny :]

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #36 23 Gru, 2011, 16:48:44 »
Może kogoś to nie interesuje jak wygląda wzmacniacz w środku, ale ład i porządek świadczy o niczym innym jak o podejściu konstruktora do tego, co robi.

@Zbir - niestety nie masz racji. Pierwszą rzeczą, na którą  uwagę zwraca klient  jest właśnie wygląd.  Kup wzmacniacz, potraktuj siekierą obudowę i spróbuj to potem sprzedać. Przekonasz się sam jak ważny jest aspekt wizualny :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #37 23 Gru, 2011, 19:25:08 »
No nazwa fendmess skądś się wzięła prawda?
Dla mnie to ona się znikąd pojawiła. :P Chociaż...  Będę musiał Marka o to kiedyś zapytać. No ale kurwa, fendmess przecież lepiej brzmi niż fendsold :D W dodatku metaluchy w Polsce jeszcze jakiś czas temu na pytanie o najlepszy piec do metalu odpowiadali tylko ''mesa'', ''mesa'', ''mesa'' i znowu ''marshall'' :P A soldano to do czego? ''Do blusa''...    :D :D :D
No więc tak, ostatnio rozmawiałem z Markiem w sprawie Firebird 20 i pytałem się co to i z czym to się je, odpowiedział, że to po prostu Fendmess z końcówką mocy na EL84 (lubie te lampy), powiedział też, że nie długo zniknie pewnie nazwa "Fendmess", bo, jak to określił, jest "nietrafiona".


Nie wiem jak jest to teraz rozwiązane ale w moim jest jeszcze przełącznik impedancji zamiast osobnych gniazd a to już określił jako sporą wadę. Chodzi o to że to mechaniczny element i po dłuższym czasie może generować problemy z połączeniem wzmaka z kolumną a wszyscy wiemy jak takie historie mogą się skończyć ;)

Co za arument z dupy wyjęty, smrodem lejący... Widziałem sporo wzmaków i takich z wtyczkami dla każdego wejścia osobnymi i takich z przełącznikiem impedancji... i zarówno jedno jak i drugie może się uszkodzić, no przynajmniej nie słyszałem jeszcze o nie zniszczalnym gnieździe Jack, jak ktoś znajdzie to chętnie nabędę kilka.

I tak na marginesie, nie dawno miałem na przegląd (bo coś nie gra, no jak się wkłada lampy na końcówkę każda z innej parafii, to jak ma grać?) wzmacniacz już firmy Laboga (nie Labsound), pochodzący podobno z lat 90tych i wyglądający na kopię lub wariację na temat Marshall Plexi 1959. I mogę powiedzieć tyle, że mój ex-Raven II to bebechy miał wręcz pedantycznie dokładnie i przejrzyście poukładane, przy burdelu w Labodze.


Spoiler

Aha i kolejna sprawa, znów przytoczę jak grałem koncert i z jednej strony był mój Raven II a z drugiej Mr. Hector, różnicy nie słychać więc po co przepłacać?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #38 23 Gru, 2011, 19:35:06 »
Nie wiem jak jest to teraz rozwiązane ale w moim jest jeszcze przełącznik impedancji zamiast osobnych gniazd a to już określił jako sporą wadę. Chodzi o to że to mechaniczny element i po dłuższym czasie może generować problemy z połączeniem wzmaka z kolumną a wszyscy wiemy jak takie historie mogą się skończyć ;)
Co za arument z dupy wyjęty, smrodem lejący... Widziałem sporo wzmaków i takich z wtyczkami dla każdego wejścia osobnymi i takich z przełącznikiem impedancji... i zarówno jedno jak i drugie może się uszkodzić, no przynajmniej nie słyszałem jeszcze o nie zniszczalnym gnieździe Jack, jak ktoś znajdzie to chętnie nabędę kilka.

Nie no tutaj to akurat chyba bezsprzecznie możemy się zgodzić, że osobne gniazda są dużo lepszą opcją w porównaniu z przełącznikiem - ciężej popsuć gniazda, ciężej popsuć wzmak.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #39 23 Gru, 2011, 19:41:10 »
Dexter nie zgodzę się z Tobą, z "moich" prywatnych wzmaków żaden nie miał rozwalonego przełącznika impedancji, a znalazł się taki w którym był problem z Jackiem.

Nie zapominajmy, że przełączniki jak i gniazda są różnej jakości i żywotności, ale jak się stosuje sprzęt z wyższej póki i obchodzi się z nim jak należy, to nie powinno się nic złego stać.

No i jeszcze jedno, jak często przełączasz impedancję? Są osoby które robią to częściej, ale przeważająca ilość osób ma swoją pakę i podpina się zawsze np na 8Ohm czy 16Ohm, czy bóg wie ile.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #40 23 Gru, 2011, 21:14:46 »
Gdyby jeszcze robili te przełączniki analogicznie do przełączników lamp to by było okej. Niestety jest inaczej.
Gdy miałem 5150 to przełącznik kilka razy zmienił swoje położenie przez przypadek lub w bliżej nieznanych okolicznościach.
Kabel mi się za to nigdy sam nie przełączył w żadnym wzmacniaczu ;)

Więc zakładając jednakową żywotność czy tez możliwość uszkodzenia przełącznika i gniazda to jednak zdecydowanie wybieram gniazda.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #41 23 Gru, 2011, 21:41:28 »
No i jeszcze jedno, jak często przełączasz impedancję? Są osoby które robią to częściej, ale przeważająca ilość osób ma swoją pakę i podpina się zawsze np na 8Ohm czy 16Ohm, czy bóg wie ile.

Tu właśnie chodziło o to, że gdy przełącznik jest ustawiony ciągle w jednej pozycji to marnieje (nie wiem jakaś śniedź się pojawia czy coś) Facet mówił żeby pomajtać nim raz na ruski rok.

Poza tym jak porównujemy wersje z przełącznikiem czy gniazdami to w obu są gniazda jack :) więc kwestia psucia się gniazda jack jest tu nieistotna

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #42 24 Gru, 2011, 00:46:06 »
Opinie wyrażone przez niektóre osoby w tym temacie to porażka internetowej dyskusji. Dziwię się, że ten temat jeszcze stoi, bo w takiej formie to straszny burdel i myślę o gównie czytając go.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #43 24 Gru, 2011, 08:32:54 »
mondo, mamy świeta a jak wiadomo trzeba wykazać wyższość Świat Bożego Narodzenia nad Świetami Wielkiej Nocy  :headache:

Najważniejsze ze i przełączniki i gniazda jacek dobrze siedzą w miksie  :D

Wszystkiego naj na Świeta a jak ktoś nie obchodzi to miłego przedłużonego łikendu

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #44 24 Gru, 2011, 09:58:25 »
Wszystkiego naj na Świeta a jak ktoś nie obchodzi to miłego przedłużonego łikendu

A ja w robocie... i to 24h...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #45 24 Gru, 2011, 10:31:03 »
No to jeśli sie da, spokoju w pracy ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #46 24 Gru, 2011, 15:04:11 »
mondo, mamy świeta a jak wiadomo trzeba wykazać wyższość Świat Bożego Narodzenia nad Świetami Wielkiej Nocy  :headache:

?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #47 24 Gru, 2011, 15:13:05 »
czyli przełacznika nad gniazdem :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #48 24 Gru, 2011, 15:24:43 »
Aa, bo myślałem, że to coś do mnie o obrażanie ludzi w święta.

A tak w temacie: lubię placki.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jakość produktów mg amps
« Odpowiedź #49 24 Gru, 2011, 17:07:53 »
a kto nie lubi :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
13152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2010, 08:31:05
wysłana przez Semedi
100 Odpowiedzi
43857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 02:33:43
wysłana przez Phoenix
6 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2012, 23:30:02
wysłana przez Winged
1 Odpowiedzi
1785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 21:52:54
wysłana przez Omlet
7 Odpowiedzi
7242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2017, 17:05:13
wysłana przez przemak