Autor Wątek: NGD Mayones Setius 7 Gothic White  (Przeczytany 8431 razy)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
NGD Mayones Setius 7 Gothic White
« 17 Gru, 2011, 18:16:05 »
Rozglądałem się ostatnio za nową siódemką i jako, że coś do ibków miałem pecha (najpierw uciekł mi fioletowy rg 7680, potem bezprecedensowo przerżnąłem zielony egzemplarz) postanowiłem zaryzykować i spróbować znów z mayo. Trochę się symbolicznie złożyło, bo jest to moja siódma gitara od gdańskiego producenta (po kolei: kz, custom signum, flame exg7, elf, tele, setius 717).
Napiszę tylko, że jestem bardzo zadowolony i  póki co, nie znalazłem żadnych niedoróbek wizualnych i rzeczy do których można by się przypierdolić. Powiem więcej jest to jedna z lepiej wykonanych gitar jakie miałem w rękach, a w porównaniu do setiusa, którego miałem wcześniej to nie ma co porównywać- jakby inny producent.  To, że setius jest bardzo wygodny powszechnie wiadomo, dodatkowo mój egzemplarz wydaje mi się dość lekki, co jest miłą odmianą po jesionowym explo7 (wspaniałe wiosełko ale nie dla mnie, poszło w świat).
Zastanawiam się cały czas jak wykonują te swoje piaskowanie, domyślam się, że najpierw tutaj poszedł biały jako pokład ale jak wygląda sam proces technologiczny to nie mam pojęcia.
     

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Gratuluję! Sam, gdy tylko będę miał pieniążki, robie Setiusa (bo z ibanezów sie leczę :P)


PS:Możesz pociskać slepośmierć teraz :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To jest jedyny paskudny, obrzydliwy i okropny Setius jakiego widziałem w życiu.

Gratulacje ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Z boczku ładnie wygląda. Na dłuższą metę - dość kontrowersyjna :P
Gratulejszyny

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Graluje zebry :) Jakie pickupy siedzą w środku?

Fajnie że dałeś fotkę z widocznym frezem pod most - myślałem że te słoje są dużo płytsze w tych wykończeniach gothic.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Z tego co wiem, czarne elementy to mozolna ręczna robótka.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Z tego co wiem, czarne elementy to mozolna ręczna robótka.

Obstawiam, że kilka technik znanych mi z modelarstwa pozwoliłoby mi na zrobienie czegoś takiego 'masowo' ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Z tego co wiem, czarne elementy to mozolna ręczna robótka.

Obstawiam, że kilka technik znanych mi z modelarstwa pozwoliłoby mi na zrobienie czegoś takiego 'masowo' ;)

Drybrush albo walnąć srogo washa :D
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461

Zastanawiam się cały czas jak wykonują te swoje piaskowanie, domyślam się, że najpierw tutaj poszedł biały jako pokład ale jak wygląda sam proces technologiczny to nie mam pojęcia.
     


Pewnie robią coś w tym stylu .


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Przede wszystkim to gratsy zacnego wiesła. Po tym wszystkim to : gdybym miał to robić a robiłem hmm w meblach to najsampiewr piaskowanie potem szlifowanie , by płaszczyzny były gładkie potem białe lub inne tło potem podkład bezb. nastepnie kolor który pójdzie w te pogłębione pory słoje, szlifowanko i bezbarwny. Teraz jeszcze trzeba wyczaic który podkład po tym białym nie bedzie wchodził za bardzo w reakcję z tym np czarnym, czyli nie bedzie sie "przeżerał " i po przeszlifowaniu pozostanie bezbarwny a nie zmącony np jak w tym przypadku czarnym. Robota konkretnie upierdliwa, wydaje się prosta, ale tak nie jest do końca, no i jest czasochłonna. Oczywiście nie jest to nie do zrobienia pytanie tylko jaki efekt tego bedzie czy tak klarowny jak na tym biało czarnym?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
pickupy to merliny: paf i sabotage, gryf jest elegancko spasowany nie widzę żadnych szczelin,
słoje (pory?) nie są regularnej głębokości na zdjęciach ciężko jest to zauważyć, w sumie wiosło jest mało fotogeniczne bo w "realu" wygląda dużo lepiej 

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Oni robią to ręcznie. Szczeliny malują pedzelkiem, czasem. Jest to bardzo czasochłonne, wiem.że jedną gitarę w tym wykonczeniu robili 14h.

A tak w ogóle to gratuluje i dziękuje za sprawny deal. Mam nadzieję że zrobisz z niej lepszy użytek niż ja :) jak zacznę gdzieś znowu poważnie graf to na pewno wracam ro mayo, ale tym razem kupię legenda :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
 No kuźwa nie wierzę  ???

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Oni robią to ręcznie. Szczeliny malują pedzelkiem, czasem. Jest to bardzo czasochłonne, wiem.że jedną gitarę w tym wykonczeniu robili 14h.
No to ciekawe ile oni sobie każą za takie lakierowanie...
synkopy to guwno

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Jest to bardzo czasochłonne, wiem.że jedną gitarę w tym wykonczeniu robili 14h.

Tak, z tego co wiem moją :) Nie liczą sobie wcale duzo za taki wypas

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Jest to bardzo czasochłonne, wiem.że jedną gitarę w tym wykonczeniu robili 14h.

Tak, z tego co wiem moją :) Nie liczą sobie wcale duzo za taki wypas

a możliwe, tego już nie mówili dla kogo :)

No dużo sobie nie liczą, bo pewnie też mało kto bierze, ale jak się zagęszczą zamówienia to kto wie jak to będzie

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
miałem okazję wczoraj pograć więcej i muszę powiedzieć, że jest na prawdę bardzo dobrze, brzmi ciemno i masywnie, kurde chciałbym drugą taką ale w odwróconych kolorach i barytonową

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Setiusy to super wiosła. ;) Polecam wszystkim.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Przeglądając ponownie topic zorientowałem się, że jeszcze nie pogratulowałem - gratulacje! Nie muszę chyba dodawać, że też bardzo polubiłem te patyki :)

W pierwszy poście brakuje mi tego zdjęcia:
Spoiler
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
14587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 23:02:49
wysłana przez freakguitar
54 Odpowiedzi
23430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2011, 10:52:33
wysłana przez Budzan
28 Odpowiedzi
13541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2013, 17:18:50
wysłana przez peterrw
20 Odpowiedzi
6841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2013, 09:58:51
wysłana przez Drozd
6 Odpowiedzi
7138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2022, 10:04:13
wysłana przez oz