Autor Wątek: Czy stabilizator napięcia powinien w racku być?  (Przeczytany 5777 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jako że tworzę swojego pierwszego racka nasuwa mi się pytanie z tytułu.
Chciałbym mieć jak najprostszy setup czyli jak narazie tylko POD X3 PRO (3U) + końcówka mocy (1U).
Do tego listwa zasilająca z tyłu racka i wsio.
Może z czasem zachce mi się użyć equalizera ale wtedy coś w kostce dało by radę - nie potrzeba od razu rackowego device.

No i wracam do pytania: Czy stabilizator napięcia powinien w racku być?
Wtedy od razu trzeba będzie 6U inwestować a trochę mnie to nie pasi bo za duże toto i już się robi za ciężkie.

Liczę na Waszą pomoc!

Online Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Moim zdaniem nie potrzebujesz stabilizatora/kondycjonera. Chyba że końcówka będzie lampowa to mooożna by się pokusić. Jeżeli całość jest tranzystorowa to wystarczy listwa zasilająca 1U(tak jak w linku- mam tak samo) i święto lasu :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2011, 15:05:49 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dzięki :)

Ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
mam podobny rig jak Ty (11R + cyfrowa końcówka 1U), nie narzekam na żadne nadprogramowe szumy czy problemy z działaniem spowodowane siecią elektryczną, a nie mam stabilizatora
do widzenia.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
No to jestem przekonany :)
Dzięki!

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
skoro przetwarzanie efektów i tak będzie cyfrowe (POD) to pewnie stabilizator niewiele zmieni jeśli chodzi o sygnał

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Jeżeli nie masz problemów z siecią elektryczną to stabilizator będzie zbędny. Na Twoim miejscu kupiłbym kondycjoner pełniący funkcje filtrującą prąd i zabezpieczającą przed przepięciem.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja mam PODa X3, łącze go wraz z BBE i końcówką Basha pod Samsona PB-10 Pro. Mam w mieszkaniu dość kiepska instalację i sieć generalnie lubi szwankować, więc samson robi mi dobrze na sumienie. Plus taki że mam porzadek z kablami, choć ta listwa z linka również taki porządek robi. Mi dodatkowo zalżalo na oświetleniu przodu i tyłu, więc i tu samson sie przydaje. W całym rigu mam też szufladę 3U na kable, kostki, FSa i podobne pirdoły, oświetlenie w takim przypadku to bardzo dobra rzecz. Czy Samson jest niezbedny? Nie jest, ale mając fundusze na 100% kupiłbym go ponownie.

Dodam jeszcze że brudy z prądu słyszę w monitorach, ale podłączając do Samsona jest cisza, więc to jest jakis tam dowód że działa :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
To ja sie podpne - czy ktos z Was ma jakas sprawdzona listwe antyprzepieciowa do racka (najlepiej na min. 7 gniazdek)? W racku chodza tylko efekty, karta muzyczna, adaty, itp, nie ma koncowek mocy. Wolalbym uniknac sytuacji, ze gdzies podczas zgrania koncertu pojdzie przepiecie a moje delikatne dosc graty pojda sie jebac..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2012, 23:33:57
wysłana przez zerotolerance
45 Odpowiedzi
25060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 22:45:04
wysłana przez g-zs
14 Odpowiedzi
8711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2011, 10:34:05
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
3504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 10:11:17
wysłana przez dom?n
14 Odpowiedzi
6137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 15:29:01
wysłana przez Radek M