Autor Wątek: EHX analog delay  (Przeczytany 4773 razy)

Offline Pietryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
EHX analog delay
« 07 Gru, 2011, 07:30:15 »
Witam. czy ktoś z kolegów posiada/ł ten delay i może coś powiedzieć? chodzi mi głównie czy nie tnie mocno pasma??

http://www.ehx.com/products/memory-toy

Chodzi o ten dokladnie.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #1 07 Gru, 2011, 10:20:41 »
Ogrywałem całą serię - Memory Toy, Memory Boy, Memory Boy Deluxe.
Ostatniego nawet sam posiadam i tak szczerze mówiąc to nie widzę lepszego rozwiązania w takich pieniądzach. Analogowy delay sterowany cyfrowo (nie wspominając już o kilku innych świetnych bajerach) za ~ 700zł?!
Generalnie zauważyłem że one brzmią tak samo tylko dają po prostu mniej możliwości. Ten memory Toy to fajny tani delay i mi osobiście nic nie ciął.
Jedyne co to Mod jest mocno przesadzony ale ponoć w środku jest trimpot do regulacji natężenia modulacji:)

Polecam:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #2 07 Gru, 2011, 11:24:33 »
Eeeee. Mod nie jest przesadzony (mówię o Memory Boyu bo takiego mam). Spytaj Amanity ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #3 07 Gru, 2011, 11:29:05 »
Ale ja mówię o memory toyu którego testowałem i bez ruszania trimpotem mod jest zdecydowanie zbyt głęboki
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #4 07 Gru, 2011, 15:06:09 »
Ja mam taki i polecam.



Słyszycie jakąś różnicę?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Pietryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #5 08 Gru, 2011, 18:24:30 »
Bo Panowie zastanwiam się międy tym delayem co w temacie a tym:

http://www.ehx.com/products/number-1-echo

Co myślicie?


Offline Pietryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #6 08 Gru, 2011, 22:57:40 »
Dobrego delaya nie interesuje mnie to czy to cyfra cvzy analog znam różnice ale w przypadku delaya nie gra mi to różnicy...

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #7 08 Gru, 2011, 23:04:14 »
Jak to ma być pierwszy dilej to ja polecam jakąś cyfrową zabawkę, gdzie będziesz miał wszystkie dileje w jednym pudełku, zobaczysz co Ci pasi a co nie i jak trzeba będzie to przerzut na analoga. TC flaschbach, L6 echo park (sprzedaję obecnie, tanio :] ), boss dd-7 z droższych to l6 dl4, boss dd-20, ehx memory men with hazarai, tc nova. Jak da mnie echo park to idealna rzecz na początek zabawy z odbiciami i opóźnieniami.

Offline Pietryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #8 08 Gru, 2011, 23:16:45 »
To nie ma byc pierwszy delay..., gram 10 lat i przerzuciłem sporo sprzętu... Po prostu nie znam efektów firmy EHX a chciałbym poznać, czytałem że robią dobre delaye i że ba dobry bypass, ale nie znam żadnego z tych modeli...

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #9 08 Gru, 2011, 23:20:46 »
No to zależy od kasy. Jak masz wolną gotówkę bierz albo Deluxe memory boya, bo ma miliard opcji, pętle !, i jest generalnie zaje. Ew. klasycznego memory mana, bo to evergreen i warto obadać.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: EHX analog delay
« Odpowiedź #10 12 Gru, 2011, 16:37:16 »
EHX albo się kocha albo nienawidzi. Większość efektów grała mi dobrze tylko w jednym ustawieniu, a trochę tego przerzuciłem. Są bardzo charakterystyczne i jeśli kupując w ciemno Memory Cośtam oczekujesz standardowego delaya, to możesz się zdziwić.

Najprościej: pierwszy lepszy sklep muzyczny ieszcze niedawno miał na stanie Nano Stone. Porównaj go sobie na miejscu z np. Phase 90. Niby ten sam typ grata, jedna gała, ale kompletnie inna bajka.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2008, 21:14:01
wysłana przez Pan Sinner
2 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 02:17:48
wysłana przez wuj Bat
0 Odpowiedzi
1153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2016, 00:01:19
wysłana przez vitowt