Autor Wątek: [NOD - New Odsłuchy Dej] TLC AMS-1  (Przeczytany 7307 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
[NOD - New Odsłuchy Dej] TLC AMS-1
« 07 Gru, 2011, 18:44:44 »
Jak cześć z Was widziała gdzieś tam na forum, sprzedawałem przez dłuższy czas swoje mikrofony do OH - Oktavy MK-012 S. Stało się w końcu dobrze, że po kilku miesiącach bez jakiegokolwiek odzewu na forum dzwiek.org znalazł się dobry człowiek, który zaproponował zamianę ze mną w zamian za wymienione w tytule potwory. Krótki risercz po necie i już wiedziałem co to i o co chodzi (szkoda ze jeszcze sie nie dowiedziałem wtedy ile to waży ;) ). Dopłata, która chciał ów czlowiek była tak niska, że nie moglem pozwolic sobie na przepuszczenie takiej okazji. I tak w dniu wczorajszym sfinalizowaliśmy transakcję, do kolegi poszła parka mikrofonów plus skromna dopłata, do mnie zas przyszły monitory TLC AMS-1. Dopiero przylazły, sa zmarznięte, więc czekam z ich odpaleniem żeby złapały sobie temperaturę pokojową. Jednak już teraz moge powiedzieć że sa to kurewsko wielkie i cięzkie bydlęcia. Co by nie przynudzać, zapodaje fotki, które nieumiejętnie robiłem swoim telefonem, bo aparatu mi się brać nie chciało. Zdjęcia oczywiscie z cyklu "jaki to ja jestem kurwa zabawny, fajny i fogle":

























I jestem głupia pizdą bo wnosząc monitor do pokoju przyrżnąłem nim o klamkę i zrobiłem sobie szramę. Oprócz tego jak postawiłem je na biurku i chciałem obrócić tyłem to porysowałem sobie caly blat w takie ladne kręgi. Ale chuj tam, mam monitory.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dobrze, że udało się otworzyć paczkę ;)

Dobrze nakurwiają?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jeszcze nie włączyłem, dosłownie 20 minut je mam, a pomimo śweitnego pakowania były z lekka oszronione ;) Więc jeszcze musze chwil kilka poczekać. Ale juz za chwil kilka... :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja swoim w taką pogodę dałem dwie godziny na przyzwyczajenie się do temperatury...

Gratuluję, sam chciałem takie kupić, ale akurat nikt się nie pozbywał. Daj znać, jak grają i udanych mixów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
poczekały sobie półtorej godziny do rozruchu, teraz się glowie jak je podłączyć, może cos mi poradzicie. Mam do dyspozycji:
POD GX
POD X3 Pro
Behringer FCA202

i tak: Pod GX odpada bo ma tylko jedno wyjście małego jacka, ja potrzebuję czegos z dwoma outputami. Wiec wziąłem Behringera FC202 (FireWire). Niestety ten coś nie bardzo chce współpracowac mi z systemem (win7 32Bit) bo w systemie go czyta ale po podłączeniu nie odtwarza dźwięku przez niego (oczywiscie uaktywniłem jako śródło dźwięku, ale wyskakuje błąd przy odtwarzaniu dźwięków testowych). Uaktywniony w StudioOne odtwarza ale z trzaskami. Nie mam pomysłu co z nim zrobić.

Pomyslałem w takim razie o podzie x3 Pro, ale tu mam taki problem, że odtwarza mi bez problemu sygnał z gitary jak gram. Tylko nie mam pojecia jak zrobic żeby ten X3 podłączony do kompa przez USB odtwarzał mi dźwięki (dokładniej nie mam pomysłu jak miałbym wpiąć monitory - w co?) Jakies pomysły/rady?

Co do dźwięku - sa zajebiste, to co słyszałem pomiędzy trzaskami na Behringerze podjarało mnie masakrycznie! Teraz moge z duma napisać ze wreszcie bede słyszał! :D

EDIT: dobra, chyba rozwiązałem problem. Przypomnialem sobie o czymś takim jak kable XLR ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2011, 20:47:21 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Szkoda, że nie masz lepsiejszego interfejsu bo imo nie wykorzystasz ich potencjału na tych sprzętach (słabe DAC).

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
spoko, i na to przyjdzie czas :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Wetnę się tak, może jestem w błędzie - to było robione bądź ma jakiś związek z naszym Tonsilem? Kiedyś mi się obiło coś o oczy, czytałem jakiś artykuł na ten temat i tak wywnioskowałem.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Fajnie że zgarnąłeś te monitorki. Nie daleko im do APSów. 8)
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wetnę się tak, może jestem w błędzie - to było robione bądź ma jakiś związek z naszym Tonsilem? Kiedyś mi się obiło coś o oczy, czytałem jakiś artykuł na ten temat i tak wywnioskowałem.

Tak, tylko nie pamiętam juz dokladnie dlaczego przestali produkować, a raczej dlaczego społka TLC sie rozpadła. To co czytałem zajeżdżało plotami (cos tam że sie o nazwe pokłócili i przez to się firma rozleciała). Ale podobno robią je teraz pod inna marką. Zaskoczyła mnie troche cena nówek - 3500 pln (ta wersja która ja mam, czyli czarna z wysokotonowcem z membrana tytanową), jak poczytałem z czym to moze konkurować (adamy za 5000 czy APSy) to byłem już calkowicie zdecydowany :) Zwłaszcza że pozbyłem sie kapitału pod postacią nieużywanych mikrofonów. Cena to w sumie to żadna tajemnica, za monitory dałem 1000 pln, moja slodka tajemnica będzie za ile kupiłem te Oktavy, ale powiem że smiesznie mało i sporo mniej niż 1000 :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
1k?! A myślałem, że to ja zrobiłem dil roku z Adamami...

Swoją drogą, nie ma to jak kupować monitory w ciemno bez przesłuchania, nie?

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
1k?! A myślałem, że to ja zrobiłem dil roku z Adamami...

Swoją drogą, nie ma to jak kupować monitory w ciemno bez przesłuchania, nie?

Zawsze tak robię.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Swoją drogą, nie ma to jak kupować monitory w ciemno bez przesłuchania, nie?

Wierz mi że gdyby były to produkowane modele dostepne gdziekolwiek to bym je osłuchał przed kupnem (choc i to czasem jest kupa warte bo co mi po odsłuchaniu w sklepie skoro wrócę do domu, inne ustawienie, inne wytłumienie - inne brzmienie ;) ). To nie sa KRK RP5 za 1000, które są wszędzie, nawet w warzywniaku na rogu :D
Druga sprawa że to była okazja, więc nie mialem czasu szukać czy ktoś je gdzies w pobliżu ma (choc przez tydzień szukałem w okolicy kogoś takiego), a na wyjazd po nie do słupska nie mogłem sobie pozwolić. Po za tym kupowanie gitary w ciemno też teoretycznie nie ma sensu a na forum praktykujemy to od dawna i polegamy na wspólnych opiniach. Więc i ja polegałem w tej kwestii na wyszukanych opiniach. To nie jest BMW na temat którego można znaleźć opinie zarówno zawodowców jak i gnojka który jeszcze gimnazjum nie skończył. To jest na tyle pro sprzęt dla wąskiej grupy odbiorców, że mogę być w miarę pewny opinii które przeczytałem. I najważniejsze - nie zawiodłem się, monitory kurwią tak jak trzeba, po prostu klikam play i cieszę ryja :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Spokojnie, zgrywam się tylko. Sam w zeszłym miesiącu kupiłem monitory w ciemno. W sumie resztę gratów zawsze sprawdzałem przed zakupem, tu mi się już nie chciało...

To teraz czekam na mixy.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No właśnie tak myslałem że pierdolisz ;) bo sam w ciemno brałeś swoje odsłuchy. Do tej pory tylko odsłuchuje sobie audio/mp3 i jestem zajebiscie zadowolony bo brzmia diametralnie inaczej niż to co odsłuchiwałem do tej pory, pomijam już zwykłą wieżę, ale bije brzmieniem behringery, KRK i Alesisy którymi miałem przyjemność operowac wcześniej. Tu po prostu czuć że to jest inna półka (bo nawet nie celowałem w inna półkę niz monitory do maks 1400 za parę). Na minus sa ich gabaryty. Ale nie ma mowy zeby mi bas przytykało, tunele Bass-Reflexu na przód to cos co uwielbiam i co ceniłem sobie juz w małych monitorkach, bo ze wzgledu na warunki mieszkalne monitory stoją jakieś 10-15 cm od ściany, której sobie jeszcze nie wytłumiłem. I bedzie fajnie podmuchiwało w lecie ;) Nic mi nie dudni nawet przy wiekszych głosnosciach. Pomimo sporej obudowy bas jest klarowny i pełny, górka zupełnie nie wkurwia, a środek - środek to czysta poezja. Jedyne co mnie zmartwiło to to że po przebytej chorobie uszu na jedno ucho słyszę odrobine inaczej. Myslałem że to może wina monitorów ale zamienialem je miejscami i jest to samo, czyli mam lekko spierdzielony słuch w lewym uchu :/

Jeszcze pod wplywem efektu wow, ale z czystym sumieniem moge polecić je kazdemu kto bedzie miał je okazję wyrwać, a jesli tylko przyjdzie okazja do porównania to też achecam do skorzystania. I odrzucic na wstepnie myslenie że polskie - chujowe, bo to jest idealny przykład na to że umiemy robić głosniki. A przynajmniej umielismy ;)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
2870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2011, 18:20:15
wysłana przez bandit112
12 Odpowiedzi
5242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 17:28:18
wysłana przez Maciek
2 Odpowiedzi
1814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2022, 16:36:08
wysłana przez Dexterek
13 Odpowiedzi
2840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2024, 20:20:27
wysłana przez Meliton
3 Odpowiedzi
740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2024, 23:16:07
wysłana przez spacelord7