Autor Wątek: Który z tych akustyków?  (Przeczytany 10606 razy)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Który z tych akustyków?
« 19 Paź, 2011, 20:45:54 »
Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu e-akustyka takiego z niższej półki raczej. Max 850-900zł. Generalnie chodzi mi o to by był cutaway, mniej zależy mi na elektronice. Mam na oku dwa wiosła. Fendera raz w rece miałem, całkiem przyzwoicie, ale ten Dean wygląda bardzo porządnie na moje oko...

http://www.e-gitara.net.pl/testy-mainmenu-3/gitary-akustyczne-mainmenu-41/1460-dean-ak48-f-niedroga-markowa-gitara-elektroakustyczna-z-pudsem-w-ksztascie-jumbo-i-cutawayem - mogę go mieć za 850zł nowego.

http://www.marcin.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-e-akustyczne/fender-cd60-ce-0960620206-10254/
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2011, 08:58:04 wysłana przez Rock »
Rock

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: co polecacie...
« Odpowiedź #1 20 Paź, 2011, 07:58:43 »
ja bym jeszcze tutaj zerknął http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/%28sprzedam%29-elektroakustyk-crafter-qtbk/

ed. i plz popraw tytuł tematu ;)
do widzenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #2 20 Paź, 2011, 10:40:16 »
Fendery mi się kiepsko kojarzą. Grałem na dwóch tańszych akustykach i pytowały na maksa. Craftery niby są ok, ale brzmią pusto strasznie. Znów IMO :)
Ostatnio ogrywałem kilka Morrisonów i T.Kartonów. I jakkolwiek to ruletka jest (kilka sztuk było cacy, kilka ssało przepotężnie), to polecam rozejrzeć się właśnie za tymi markami. Tylko niech Cthulhu broni bez ogrania kupować!
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #3 20 Paź, 2011, 10:42:08 »
Nowego Fendera w tym przedziale cenowym bym sobie odpuścił, grałem na 2 egzemplarzach i szczerze mówiąc płacisz chyba tylko za logo, bo gadały tak sobie, tylko że grywalność jak w Defilu. Dean ładny nawet ale bez ogrania bym nie ryzykował. Craftery są całkiem fajne, Yamacha, Solobrena, Ibanez. Używka z wyższej półki to dobre rozwiązanie za 900 spokojnie coś fajnego wychaczysz. Zastanawiam się skoro nie interesują Cie bebechy to po co Ci elektroakustyk?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #4 20 Paź, 2011, 12:16:55 »
Hm.. Zalezy mi na cutawayu bo lubie grę solową a z tego co widze to tylko elektroakustyki go maja. Jutro bede w czewie, chce ograc tego deana bo wizualnie bardzo mi sie podoba.
Rock

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #5 20 Paź, 2011, 13:22:51 »
Z niższych półek cenowych nówki to niestety paździerze straszliwe. Przy 1k już się robi ciekawiej, ale też są często niedojechane. Całe tony tego ograłem - od 500 do 1500zł i nic nie znalazłem. Kupiłem Craftera w ciemno i okazał się zajebisty - bił te wszystkie nówki na głowę.

Z tych co podajesz to grałem na tym fenderze, ale w wersji 'analogowej' - czyli zwykłym akustyku :)

O dziwo brzmienie mi się bardzo podobało, bo było głębokie i szerokie że tak powiem, ale z wykonaniem było gorzej. Brałbym, jakby tak za 500zł dawali.

Mój Crafter by go na głowę pobił, ale niestety już jest sprzedany także tego no... :D
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2011, 13:24:29 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #6 20 Paź, 2011, 15:43:47 »
Ja sobie zdaję sprawę, że szału nie bedzie, ale nie jestem też zawodowcem. W tej cenie wybór jest ogromny a różnice raczej nie wielkie, tym trudniej znaleść coś co ma dobry stosunek cena/jakość.
Rock

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #7 20 Paź, 2011, 16:05:57 »
Dobrze Ci radze, daruj sobie cutway. Zjada to spoooro brzmienia, tymbardziej w tanich gitarach. Tak samo daruj sobie elektronike.
Radek ostatnio pisał o gitarach Paramount, możesz się nimi zainteresować. Ew poszukaj jakiejś Takamine'y, Laga, albo Yamahy. Tylko ograj wcześniej.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #8 20 Paź, 2011, 16:07:35 »
Najfajniejszym wiosłem do 900zł był jakiś Tanglewood, na którym grałem w bydgoskim riffie. Oczywiście za taką kasę bym nie brał, ale mieli go raz w promocji o ileś tam procent taniej i stał przez parę dni po 750 - można by tyle dać. Powyżej 12. progu brzęczał niemiłosiernie, ale wg sprzedawców to "przez wilgotność powietrza" :D

Ogólnie w takiej cenie kup sobie jakąś nówkę, ale ją dokładnie ograj przedtem i tyle. Firma nie ma tutaj większego znaczenia - kwestia preferencji.

Poza tym:
Spoiler
:)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #9 20 Paź, 2011, 16:09:21 »
Pewnie, że robią cutawaye bez wkładania elektroniki. Przykład: LAG T66, nówki po około 700. Na tablicy jest jeszcze Takamine EG220c http://tablica.pl/oferta/takamine-eg220c-IDnUlt.html , posiada pickup, jeśli Ci to nie przeszkadza.
Z mojego, przyzwoitego całkiem, doświadczenie z akustykami najpopularniejszych marek wyciągam taki wniosek:
Tibarton, Fender, Washburn chuj!
Yama, Takamine, LAG król!

I nie chodzi tu o to, że brzmią jak gitarowe stradivariusy, ale są wykonane równo, bez niespodzianek i warte wydanych pieniędzy, choć kosztują trochę drożej niż wspomniana wyżej konkurencja. Coś jednak jest w tym, że  firmy te specjalizują się właśnie w akustykach.
weimar guitar gently weeps

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #10 20 Paź, 2011, 19:59:21 »
no ja mam takiego Deana i powiem szczerze, że jak dla mnie gra z pudła bardzo fajnie, wykonany też całkiem przyzwoicie, jak go kupowałem to ogrywałem dużo różnych wioseł tak do 1500 zł i to mi najbardziej przypadło do gustu Przy bezpośrednim ogrywaniu wykonaniem wygrało zdecydowanie z Fenderami, Takamine, Epiphone, Ibanezem i paroma innymi. Jedyne wiosło, które w tym przedziale cenowym zrobiło na mnie równie dobre wrażenie to LAG
http://www.musicandmore.pl/Wyszukiwarka/szukaj.lag/produkt.11529.LAG-T100ACE/

Bez podpięcia do prądu Dean gra głośniej, ma większego dzwona, LAG ma cieplejsze, okrąglejsze brzmienie, lepiej grał po podpięciu do wzmacniacza ale bardziej zależało mi na brzmieniu z pudła i  LAG był o 600 zł droższy  więc kupiłem tego Deana.

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #11 21 Paź, 2011, 00:11:28 »
No już dzisiaj go ogram i mam nadzieję kupię w końcu coś bo od roku to odkładam i nigdy nie mogłem się zdecydować. MIałem tego fendera w ręce raz, na piecyku akustycznym kustoma ( traf chciał ze identycznego brzdąca mam w domu tylko nie akustycznego) brzmiał fajnie, ale wykonanie jakieś takie bez jajec. No i go nie kupiłem wtedy. Fajna w nim rzecz to tuner, którego Dean nie ma, ale to taki szczegół:P
Rock

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #12 21 Paź, 2011, 19:36:21 »
LAGa T66DCE bierz pan, będziesz zadowolony, gwarantuje! :)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #13 21 Paź, 2011, 19:48:10 »
Zakupiłem tego Deana :) Rzempolilem cale popołudnie i jestem zadowolony:) Jedyne co mnie zmartwiło w domu to to, że brzęczała mi jedna struna na 2 progu (kretyn! - jak mogłem to pominąć w sklepie...) ale obróciłem śrubę w gryfie o prawie jeden obrót, gryf nadal prosty ale już nic nie brzęczy. Wsadziłem nowe struny i wiosło jak marzenie, przynajmniej dla mnie:)

a i jeszcze jedna rzecz.. nie wiem czy to był jakiś  nalot czy jakiś kijowa stal z której wykonane progi. Strasznie było to szorstkie, w porównaniu z moim Washem x50, w którym progi są gładkie jak psie jajka. Polak potrafi ;p wziąłem papier 1500 albo 2000 i delikatnie to sczyściłem i teraz przy podciąganiu strun nie mam wrażenia ze struna jedzie po betonie a nie po progu.
Reszta wyda się być wykonana bardzo starannie, ładny lakier z połyskiem i ta faktura drewna też miła dla oka.
No to tyle odemnie ;)
Rock

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #14 21 Paź, 2011, 20:12:13 »
obróciłem śrubę w gryfie o prawie jeden obrót, gryf nadal prosty ale już nic nie brzęczy
Jeden obrót? Tak od razu? Nic się nie upierdoliło przy okazji? :D

Nie no to gratuluję, pochwal się w odpowiednim dziale :)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #15 21 Paź, 2011, 20:20:06 »
nie no nie od razu, może jeden to przesadziłem ale tak z 3/4 to bedzie. Tak gdzieś po 20 stopni obracałem :D Oryginalnie były grubsze struny (chyba 11) i śruba była przekręcona by nie było "łódki". Jak założyłem cieńsze struny to wiadomo gryf się odgiął, to obróciłem śrubę, można powiedzieć w położenie neutralne. Teraz próbując kręcić w jedną czy drugą stronę zaczyna iść ciężej wiec obstawiam, ze jest po prostu na "0" ;-)
Rock

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #16 01 Gru, 2011, 15:46:05 »
Wg moich poszukiwań akustyka (... którego wkońcu nie kupiłem bo kupiłem kolejnego elektryka...)
Do 3 tysięcy liczą się dwie firmy. 1. Lag. 2. Cort
Drewno po prostu, żyje, tańczy śpiewa, elektronika fishman czy shadow.. a nie wymysły jak w fenderze czy deanie.
Daję słowo, że te dwie wygrywają. Czy będzie to Cort z serii Earth czy Lag z seri Tramontane to zależy, ale na pewno byłbyś zadowolony.
aaaa. I musisz się pogodzić z tym, że te firmy wykorzystują pracowników, bo nie możliwe, żeby robili tak dorbe wiocha za takie grosze.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #17 01 Gru, 2011, 16:47:40 »
Recording King  :D http://www.thomann.de/pl/recording_king_rd_16_cfe.htm 
Gdybyś potrzebował innej opcji :0

Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #18 01 Gru, 2011, 23:18:15 »
może to zawieje herezją ale mam t-burton elektroakustyka i sobie chwalę. fajnie gada, głośna, wygodna manualnie - daje się dobrze akcja ustawić

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Który z tych akustyków?
« Odpowiedź #19 05 Gru, 2011, 07:35:40 »
Ja mam LAGa T300 - bardzo fajna gitara za przystępną cenę ;] - T300 jest z cedru tak więc troche ciemne brzmienie, raczej do fingerowania :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
187 Odpowiedzi
70101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2010, 17:09:27
wysłana przez Drevniak
14 Odpowiedzi
6405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2011, 13:26:26
wysłana przez Martens_emenems
11 Odpowiedzi
2496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2011, 21:51:43
wysłana przez Thoth
22 Odpowiedzi
18914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
3 Odpowiedzi
3162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g