Autor Wątek: Specyfikacja customowej siódemki - prośba o pomoc w wyborze specsów  (Przeczytany 33694 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To dopiero jest trololo.

Posty połączone: 25 Lis, 2011, 22:39:49
; )
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Dobra tam, wyluzujcie.

Wiosła z floydem mogą brzmieć dobrze. Mogą mieć dobry sustain, ale wiosło z taką samą specką, za to ze stałym mostem zawsze będzie lepiej wybrzmiewało.

"Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz."

Z tą wymianą strun to też tak nie do końca prawda, że długo. Technicznie rzecz biorą sama wymiana trwa niewiele dłużej od wymiany w stałych mostach. Inna sprawa to strojenie. Jednak jeśli wymienimy struny na takie same co były wcześniej to wystarczy parę razy podstroić i śmiga.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
a e-bow to juz w ogóle zabawka do sustainu epicka

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ja mam gitare z tuneomatic i z wklejanym gryfem i mam taka z wkrecanym i z floydem, ta pierwsza jest starsza, ta druga mlodsza i o dziwo ta z floydem brzmi o wiele glosniej z dechy, sustain jest bardzo dlugi i gra sie o wiele lepiej na sucho. Z kolei kiedy chce rasowe brzmienie, takie drazniace wbijajace sie w ucho bez potrzeby wajchowania, to wybieram tą starszą :) Obie sa rozne od siebie pod kazdym wzgledem. Teraz bede chcial upolowac 7ke ze strunami przez korpus i z zupelnie innego drewna, zeby miec coraz wieksze pojecie :)

I to polecam kazdemu, zeby wiedziec co sie lubi i co sie chce.


@ thoth

Wystarczy, ze chce zmienić marke, lub grubość strun, lub zmienić strój i musze spedzić godziny na ustawienie wszystkiego. Ze stalym mostem nie ma takiego problemu, wiec nie gadaj ze trwa to tyle samo :) trwa tyle samo tylko w przypadku kiedy przez lata uzywamy tych samych strun i tych samych strojów.
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2011, 23:15:48 wysłana przez deathtom »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Skończta pierdolić. Floydy są zajebiste a jak ktoś nie umie obsługiwać wajchy tzn, że brak mu fantazji. :D

Spoiler
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zawsze mozna wstawic kahlera hybrid. Zajebisty most!
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A Wy zaś od nowa i do tego na trzy strony. Naprawdę nie macie tak, że jak bierzecie do ręki wiosło z innych klocków, o innym soundzie to czujecie bluesa i chcecie grać takie rzeczy, do których najbardziej owo brzmienie i charakter gitary nawiązuje? Naprawdę na etapie radosnego plumkania trzeba się zastanawiać nad tą jedyną, idealną, niemulącą, iskrzącą, z najlepszym pierdolnięciem, specyfikacją? Gralem świętym? Bo jeśli nie jesteście na etapie radosnego plumkania, tylko profesjonalnego grania, to powinniście mieć osobne wiosło na każdą okazję, a nie pieprzyć, czy mahoń plus klon da dobrą wydajność z kwintala.




Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Każde wiosło to inna bajka :P. I nie ma mulących wioseł. Każde po prostu wymaga innego sposobu gry. Tzn. jak ktoś ma full mahoń to na pewno musi więc więcej powera w łapie, ażeby uruchomić silnik antymulący :P . Dlatego nie opirdalania się, stjeki trzeba jeść i na siłkę chodzić. Dabyl blasta w krwiobieg puścić :>

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A tak w ogóle to gdzie te gitarę robisz? U Rana?

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Czytamy tematy :P U Suhr'a robi.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
@ thoth

Wystarczy, ze chce zmienić marke, lub grubość strun, lub zmienić strój i musze spedzić godziny na ustawienie wszystkiego. Ze stalym mostem nie ma takiego problemu, wiec nie gadaj ze trwa to tyle samo :) trwa tyle samo tylko w przypadku kiedy przez lata uzywamy tych samych strun i tych samych strojów.

Z tą wymianą strun to też tak nie do końca prawda, że długo. Technicznie rzecz biorą sama wymiana trwa niewiele dłużej od wymiany w stałych mostach. Inna sprawa to strojenie. Jednak jeśli wymienimy struny na takie same co były wcześniej to wystarczy parę razy podstroić i śmiga.

A z tym co wcześniej napisałeś to prawda. Dobre wiosła z floydem potrafią lepiej i głośniej grać od innych wioseł z TOMem, ale tak jak pisałem. Identyczne wiosła pod każdym względem. Jedno z TOMem drugie Floydem, to co byś nie zrobił Floyd wypadnie słabiej.

Osobiście dla mnie ruchomy mostek to fajny bajer, żeby się pobawić. Na dłuższą metę stały jest praktyczniejszy.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
ore ore na traktore

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Jako pragmatyk wystartuję bezpiecznie.

Najpierw zamówię kombinację:
korpus lipa + gryf klon / heban
bo ją po prostu lubię w 6tkach, no i jest tańsza :>

Jeśli cała idea gitary 7strunowej mi podejdzie to pójdzie kolejne zamówienie na mahoń/klonowy top  + mahoń/heban. Co będzie grało zupełnie inaczej. Zobaczymy :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Na stronce Suhra jest info że dają dożywotnią gwarancję na gryfy z pieczonego klonu. W przypadku niepieczonego klonu płomienistego i ptasie oczko jest to 90dni. :o

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Nie do końca jest tak jak piszesz.
Gwarancja na gitarę jest dożywotnia i bezpłatna.

Niemniej nie uwzględniają gwarancji (na sam gryf, jeśli coś stanie się z inną częścią wszystko jest naprawiane) przy klonach pawie oczko etc. gdyż są to drewna bardziej niestałe i mogą 'pracować'. Najczęściej jedyne co się może wydarzyć to po prostu charakterystyczne pęknięcia przy łączeniu gryfu z korpusem (podczas transportu, zmian klimatycznych), i właśnie zabezpieczają się tutaj przed ewentualną lawiną zwrotów- także klient jest traktowany uczciwie- chcesz 'pawie oczko' - ok to Twoja ekstrawagancja, ale to może (nie musi) 'pracować'. Jak wiemy z przykładów innych gitar (Music Man) są to bardzo rzadkie zdarzenia, ale Suhr ma wszystko przemyślane i po prostu dmucha na zimne.

Natomiast przy 'roasted maple' Suhr bierze całą odpowiedzialność na siebie i gwarantuje, że żadne złe rzeczy nie będą mieć nigdy miejsca i mocno forsuje wybieranie tej właśnie opcji przy specyfikowaniu instrumentu.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A wiesz może o co chodzi z tym pieczonym klonem? Bo jeszcze to MM uprawia i szczerze mówiąc nie wiem o co kaman i dlaczego to tak "forsują"? Wyczuwam zdradę ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ostatnio nawet Gibol wypuścił serię z tym pieczonym klonem (Classic Custom) bo mają problemy z palisandrem (nie wiem czy o tym już było).

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Pierwsze słyszę, z tym pieczonym klonem - też bym chętnie na ten temat coś usłyszał.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
A wiesz może o co chodzi z tym pieczonym klonem? Bo jeszcze to MM uprawia i szczerze mówiąc nie wiem o co kaman i dlaczego to tak "forsują"? Wyczuwam zdradę ;)
Chodzi o maksymalne 'opróżnienie' drewna z wilgoci. Upieczony klon traci niemal całą swoją wilgoć stając się ekstremalnie stabilnym drewnem.
Guthrie Govan, który lata po całym świecie ze swoimi klinikami stwierdził, że ani razu nie musiał podkręcać gryfu (jego Suhr Antique Modern Signature) przy przemieszczaniu się z kontynentu na kontynent. A wspominał kliniki w najwilgotniejszych miejscach Azji, także to coś mówi. W porównaniu ze swoją pierwszą sygnaturą (mahoń na gryfie), którą przy każdej podróży musiał ustawiać to niebo a ziemia.

Także chodzi o stabilność- drewno 'nie pracuje'.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
/zrzędzenie


zawsze mnie zadziwiało zamawianie customa jak się nie wie czego chce  :headache:  :facepalm: tym bardziej z takim rozrzutem specek nad jakim się autor zastanawia
Tak się składa, że moja firma jest dystrybutorem Suhra i po prostu muszę zamówić jeszcze jedną gitarę w ramach umowy dealerskiej. Jako, że innych zamówień nie było, postanowiłem sam coś wyspecyfikować.
No i nie brałem pod uwagę wszystkiego, a dwie kombinacje (m+m, l+k) i ew. wybór mostu, a że w 7kach specem nie jestem to zapytałem.

Coś innego chyba jest na rzeczy z ta wilgocią. Pamietasz Wroobel nasza dyspute na temat wilgotności ?
Nie idzie mi to w parze ze stabilnością  tzn z wpływem na stabilnośc bo na to przede wszystkim wpływ ma ukształtowanie słoi przyrost słoi a nie wilgotność drewna które musi miec troche wilgoci bo inaczej bedzie kruche cos tu jest nie tak i chyba chodzi o coś innego no ni chuja mi to nie pasuje .
Bezsensem byłoby mi kupować Ibaneza, czy cokolwiek innego, kiedy mogę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. No i Suhr to najwyższa możliwa półka jeśli chodzi o jakość wykonania.

To tym bardziej nie rozumiem jestescie dystrybutorem i nie miałeś okazji ograc takich kombinacji materiałowych ?
Lipa i klon .... szkoda tego klonu choć..... jedyna lipa jaką słyszałem (ale sama lipa jako korpus ) i była cacy to MM Mondomg  no ta faktycznie gra niebywale. Coś pan konfabulujesz z tymi speckami.  Co do mostów mając w gitarach i flojda i stały przez korpus potwierdzam ze staly daje zdecydowanie mocniejszy dzwięk. Ale dobry flojd to kupa frajdy tylko trzeba umiec sie z nimi obchodzic ;) no ale z tym mysle nie powinieneś mieć kopotu.?

Coś innego chyba jest na rzeczy z ta wilgocią. Pamietasz Wrobel nasza dyspute na temat wilgotności ?
Nie idzie mi to w parze ze stabilnością  tzn z wpływem na stabilnośc bo na to przede wszystkim wpływ ma ukształtowanie słoi przyrost słoi a nie wilgotność drewna które musi miec troche wilgoci bo inaczej bedzie kruche cos tu jest nie tak i chyba chodzi o coś innego no ni chuja mi to nie pasuje .
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2011, 22:16:34 wysłana przez commelina »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Wszelkie kombinacje w 6tkach oczywiscie znam.

Chcialem sie tylko dowiedziec jak to wszystko sie ma przekladajac na 7 strunowki bo w tym doswiadczenia nie mam.

Posty połączone: 27 Lis, 2011, 22:24:24

Coś innego chyba jest na rzeczy z ta wilgocią. Pamietasz Wrobel nasza dyspute na temat wilgotności ?
Nie idzie mi to w parze ze stabilnością  tzn z wpływem na stabilnośc bo na to przede wszystkim wpływ ma ukształtowanie słoi przyrost słoi a nie wilgotność drewna które musi miec troche wilgoci bo inaczej bedzie kruche cos tu jest nie tak i chyba chodzi o coś innego no ni chuja mi to nie pasuje .

Tak, tylko, że Suhr poparł swoje tezy i dywagacje doświadczeniami i eksperymentami zanim wprowadził taką opcję do seryjnej produkcji.
Także dysputy można trochę odłożyć na bok...

Głodnych wiedzy zapraszam tutaj:
http://online-discussion.com/Suhr/viewtopic.php?t=6623&start=0
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2011, 22:26:04 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tylko ze nie można wierzyc wszystkiemu w ślepo a mając jako takie pojecie o drewnie mozna mieć spore watpliwości nie w to ze to sie sprawdza jedynie w sposób tłumaczenia .Tam tez pracuja ludzi i zapewne potrafią pierdolic głupoty a siła marketingu jest ogromna i potrafi zaslepić

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Sprawa pojawiła się jakiś rok temu. Wtedy też, Wróó, podejrzewałem zdradę. Jak - pisze commelina - siła markietingu. Albo jak kucharz: co mu nie zejdzie - podsmaży na drugi dzień i pójdzie jako nówcia. Tak i z tym pieczeniem gryfu. No, bo wyobraźcie sobie: zamiast sezonować drewno XX lat - po prostu wsadzasz do piecyka na naście godzin! I opierdalasz jako nowość za 2x tyle!! Czysty geniusz!!! :D
Paczki z głów!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Obserwując to jak Suhr od początku prowadzi firmę, jak wielką ma wiedzę o gitarach/wzmacniaczach/efektach i jakimi wartościami się kieruje akurat nie widzę najmniejszych powodów aby mu nie wierzyć.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:29:20
wysłana przez Vertigo
19 Odpowiedzi
12557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 10:32:31
wysłana przez Lechu_
13 Odpowiedzi
6874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2011, 12:23:12
wysłana przez mondomg
14 Odpowiedzi
3758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 17:12:59
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
5389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2014, 17:48:01
wysłana przez intorm