Autor Wątek: Specyfikacja customowej siódemki - prośba o pomoc w wyborze specsów  (Przeczytany 33692 razy)

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
tak z ciekawości - ile się czeka na takiego customa?

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Panie bierz Pan korpus z jesionu a gryf w całości z klonu, albo klon i heban , do tego stały most tune-o-matic string through the body i 2x emg 707 lub dimarzi dsonic i air norton  i jeden volum i bedziesz miał co chcesz ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
tak z ciekawości - ile się czeka na takiego customa?

Obecnie to niestety 7-8 miesięcy ze względu na mega popyt i ogrom zamówień z całego świata. A Suhr niestety (tzn. stety) nie idzie na kompromisy jakościowe i trzeba swoje odczekać.
Niemniej czasy te będą się zmniejszać, gdyż właśnie przenieśli się do większej fabryki, zwiększając zatrudnienie i możliwości "przerobowe" także czasy powinny stopniowo się skracać.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
chyba wcześniejszy nick Dragon na allegro? :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ok, przekonaliście mnie, to ostatnia wersja wygląda tak:

- stały most
- korpus mahoń + flametop
- gryf mahoń + heban na podstrunnicy
- 2 humby
- blokowane klucze - oczywistość
Myślę że to dobry wybór. Heban na podstrunnicy powinien trochę utwardzić dół.
Korpus z jesionu bagiennego byłby zbyt lekki w stosunku do ciężkiego gryfu z ciężkimi kluczami.
Od gitar z lipy to jest Ibanez i Musicman.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Uważam, że najważniejszy jest materiał na gryf, sposób jego osadzenia, długość menzury (myślałeś nad tym, hm? 25,5 czy 27 cali?) odległość przetwornika od mostka oraz jego model, jak słusznie zauważył Bat.

...oraz jego grubość. Myślę, że w gita, którą pokazywałem większość sukcesu brzmieniowego zawdzięcza gryfowi "gibsonowskiemu". Tak samo jak w Schecterach - bo słowo "Gibson" już padło - gruby (a o dziwo wygodny) gryf daje "masę" brzmieniu.
Co do niezwykłości specki jesion korpus + mahoń gryf: uważam ją za na tyle doskonałą dla mnie, że będę jej się trzymał w najbliższym czasie.
Paczki z głów!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Nie czytałem całego tematu - ale chciałem się z wami podzielić moją opinią :D.

Ja bym brał full mahoń z tune o matikiem + topa kolorowego + 28 cali :D.

Teraz Świat zdaje się piękniejszy :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Polecam telecasterowate (bez wycięcia na pickup)/stałe stratocasterowate mostki będące takim jakby string-thru. O to chyba właśnie taki jest, ale nie do końca jestem pewien (spojrzałem po wyglądzie). W swoim lutniku mam coś takiego, z tyłu przez drewno przeciągasz strunę jak w string-thru, po czym wychodzi ona z kostki mostka i masz tam wszelkie wygodne (imo wygodniejsze, niż w tune-o-matic) regulacje menzury, wysokości akcji, etc. na każdą strunę z osobna. W swoim lutniku (szóstka, ale barytonowa) mam coś takiego i czuć na tułowiu jak decha pracuje :)

I btw, nie wiem na ile przejmujesz się ciężarem gity, ale imo (zwłaszcza w gryfie, co było już powiedziane, ale tyczy się to również korpusu) im więcej drewna, tym wiosło lepiej gada (stąd np potężne brzmienie Les Pauli). W zależności od tego, co chcesz uzyskać (czy jasne i szybkie brzmienie, czy też potężnego wgniatacza w fotel) ma to naprawdę spore znaczenie. Na twoim miejscu po tym, co opisałeś tez zastanowiłbym się nad potężnym, mahoniowym gryfem i jakimś względnie jasnym (padło hasło jesion, które jest zdaje się dość jasnym i na tym forum powszechnie hołubionym drewnem, sam styczności nie miałem, więc mogę się tu mylić) korpusem, ale za to dużym i grubym :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2011, 10:52:16 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Vethuleion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Korpus: machoń
Top: klon płomienisty
mocowanie gryfu: wklejany lub przez korpus
gryf: klon
podstrunnica: heban
Mostek: floyd
Pickupy EMG na 18V lub Blackouty

Serio, jak gitara zagada to jest loteria, jeśli producent użyje wysokiej jakości drewna to bedzie fajniej, jeśli nie, to wtedy pickupy bedą musiały nadrabiać.
Nie wiem co to za mit z floydem, że skraca sustain, mam 3 gitary LTD, dwie ze stałym mostem (FX-401 i EC-1000), jedna z floydem (MH-1000) i jedyna różnica jaka jest to że floyda stroję raz na jakiś czas a dwie pozostałe już troche częściej ;)
Końcowe brzmienie i tak jest składową zbyt wielu czynników. Zamawiaj więc jakiś tradycyjny setup drewna.
Trolling is a art.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To nie mit, tylko prosta fizyka: im mniej (zwłaszcza ruchomych) elementów pomiędzy strunami, a drewnem, tym większy wpływ mają one na siebie nawzajem, lepiej współpracują. Oczywiście to nie wyklucza floyda, czy bigsby z dobrym brzmieniem i sustainem ;) istnieje o wiele więcej czynników na to wpływających (jak choćby jakość wykonania i mocowania poszczególnych elementów wiosła), jednak jest to jeden z nich i ma bądź co bądź ma większe lub mniejsze (tego ocenić nie umiem, nie jestem lutnikiem) znaczenie.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Tak jak mówi Vethuleion.

Ja mam siódemke z oryginalnym floydem, stroi się ją raz na tydzień a sustain ma bardzo porządny.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Bądź trufakinbastard i zrób sobie 28" z samego klonu, najlepiej neck thru ze stałym mostem. :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Vethuleion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Bądź trufakinbastard i zrób sobie 28" z samego klonu, najlepiej neck thru ze stałym mostem. :D
Ósemkę!

Posty połączone: 25 Lis, 2011, 13:42:52
To nie mit, tylko prosta fizyka: im mniej (zwłaszcza ruchomych) elementów pomiędzy strunami, a drewnem, tym większy wpływ mają one na siebie nawzajem, lepiej współpracują. Oczywiście to nie wyklucza floyda, czy bigsby z dobrym brzmieniem i sustainem ;) istnieje o wiele więcej czynników na to wpływających (jak choćby jakość wykonania i mocowania poszczególnych elementów wiosła), jednak jest to jeden z nich i ma bądź co bądź ma większe lub mniejsze (tego ocenić nie umiem, nie jestem lutnikiem) znaczenie.
Jak dla mnie mit który prosto obaliłem. Wziąłem swojego MH-1000 z floydem, poszedłem do sklepu, wziąłęm MH 1000 ze stałym mostem, pograłem na sucho, no i niestety ale z dechy mój gadał lepiej :D Głośniej, klarowniej, niczym dzwon ale nowa gitara z nowymi strunami przegrała z używka z floydem na starych, stalowych 10 tkach :)

A co do drewna, niech kolega sobie zamówi wiosło z samych wenge, bubing i padauków ale czy da to zamierzony efekt ? :)
Gdzieś na necie wala siespecyfikacja drewna na gitary, poakazane jest drewno, skala czy jasne czy ciemne i na jaki element gitary sie nadaje, jeśli ktoś to ma, moze pomóc w dywagacjach.
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2011, 13:46:29 wysłana przez Vethuleion »
Trolling is a art.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To nie mit, tylko prosta fizyka: im mniej (zwłaszcza ruchomych) elementów pomiędzy strunami, a drewnem, tym większy wpływ mają one na siebie nawzajem, lepiej współpracują. Oczywiście to nie wyklucza floyda, czy bigsby z dobrym brzmieniem i sustainem ;) istnieje o wiele więcej czynników na to wpływających (jak choćby jakość wykonania i mocowania poszczególnych elementów wiosła), jednak jest to jeden z nich i ma bądź co bądź ma większe lub mniejsze (tego ocenić nie umiem, nie jestem lutnikiem) znaczenie.
Jak dla mnie mit który prosto obaliłem. Wziąłem swojego MH-1000 z floydem, poszedłem do sklepu, wziąłęm MH 1000 ze stałym mostem, pograłem na sucho, no i niestety ale z dechy mój gadał lepiej :D Głośniej, klarowniej, niczym dzwon ale nowa gitara z nowymi strunami przegrała z używka z floydem na starych, stalowych 10 tkach :)
Metaliczniej? Bo mi te słowa akurat nie pasują do opisu brzmienia z dechy :D
Znasz zasadę, że im wiosło starsze, tym lepiej gada?
Wziąłeś pod uwagę możliwe różnice pomiędzy egzemplarzami (trafił się inny kawałek drewna choćby), ew placebo? ;)

Wróó, albo ktoś inny mający jakieś pojęcie o lutnictwie, wypowiedzcie się, bo mnie to się jakoś nie klei. ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2011, 15:02:15 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jakieś pojęcie mam.

Wyobraź sobie solidnego Tune o matic wkręconego w dechę i struny przechodzące przez korpus.

A teraz wyobraź sobie gitarę po frezowaną, w jednym miejscu na wylot, struny przymocowane do kawałka blachy opierającego nie na małych ostrzach w 2ch punktach deski i na dodatek to wszystko się rusza.

Yea, true story :angel:
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vethuleion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Jak by floyd tak bardzo psuł brzmienie to nikt by na tym nie grał, a jakoś sporo sławnych osobistości gra na takich gitarach i brzmienie powala na cyce. :D
(czyżby to była następna propaganda marketingowa tak jak pickupy EMG?! )

Jesli gitara będzie dobrze brzmiała z floydem to będzie dobrze brzmiała i koniec.
Trolling is a art.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Przecież floyd nie wyklucza dobrego brzmienia :D ale jeśli komuś zależy na rzeczach takich jak sustain, to wszelkie ruchome i inne skomplikowane konstrukcyjnie (z floydem i bigsby na czele) mostki są niewskazane z prostych przyczyn :) kwestia rozważenia ilości i wagi plusów i minusów.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jak brakuje Ci sustainu, to montujesz sobie sustainer i po problemie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ale wtedy tracisz pickup pod gryfem, który np dla mnie jest tym ważniejszym ;>
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
potrzeba floyda wynika bardziej ze stylu gry. Jak ktoś jest stricte solowy i często używa wajchy i nie przeszkadza mu zakładanie strun przez godzinę :P to niech bierze floyda. W przeciwnym wypadku stały mostek bije floyda na głowę pod względem bezproblemowości obsługi, sustainu i stabilności stroju.

Zresztą od czego jest whammy :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Zresztą od czego jest whammy :D
+1, tylko bałem się to powiedzieć na głos :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Jak brakuje Ci sustainu, to montujesz sobie sustainer i po problemie ;)

Stosowanie sustainera jest jak przedłużanie sobie penisa.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
powiedział ten, co chce wpinać eq w pętle Orange TT

Spoiler
do widzenia.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
I Wy na prawdę bierzecie to serio... Kurwa, szkoda, że nie studiuję psychologii, doktorat bym tu zrobił. Ew. lingwistyki stosowanej, "wpływ emotikonów na rozumienie tekstu pisanego"


 ; )
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:29:20
wysłana przez Vertigo
19 Odpowiedzi
12556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 10:32:31
wysłana przez Lechu_
13 Odpowiedzi
6874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2011, 12:23:12
wysłana przez mondomg
14 Odpowiedzi
3756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2014, 17:12:59
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
5389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2014, 17:48:01
wysłana przez intorm