Autor Wątek: Kolumna/Monitor aktywny do PODa HD  (Przeczytany 6228 razy)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Kolumna/Monitor aktywny do PODa HD
« 21 Paź, 2011, 17:13:39 »
Krótka piłka:
sprzedałem trochę sprzętu, trochę kasy wpadło, to teraz myślę nad sensowniejszym rozwiązaniem nagłośnieniowym.

Kupiłem siódemkę, szukam PODa HD300 za rozsądne pieniądze i planuję to nagłośnić jedną kolumną aktywną.

Problem taki, że kompletnie się w tym nie orientuje - nie mam pojęcia o cenach, firmach i mocy. Pomożecie? Toto ma być głównie do grania w domu, grania z perkusistą i ewentualnie jakieś mini-koncerty etc.

Propozycje?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ooo, dobry temat.
Jak już kilka osób zapewne kojarzy, sam sobie odkładam na HD500 :D i jak przeglądałem Tumana, to mi w oko wpadły te kolumny:
http://www.thomann.de/pl/kustom_ksc215p.htm
http://www.thomann.de/pl/mackie_thump_th15a.htm
http://www.thomann.de/pl/the_box_pa502a_aktives_fullrangesystem.htm
Przy czym pod uwagę brałem to, że chcę mieć głośnik 15" i żeby był w stanie zejść jak najniżej (bo planuję eksperymentować też z basowymi strojami i chcę móc jakby co wyciągnąć też basowe brzmienie w razie W).

Nie mam pojęcia kompletnie o tej materii, dlatego przyklejam się tu z moim, trochę pobocznym względem Jakuba_Z, pytaniem czy dobrze kombinuję.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Ano coś takiego właśnie. Byłem dzisiaj w jednym muzycznym i w sumie cenowo oferty były bardzo podobne. Kurwa, myślałem, że da radę jakoś taniej z tym wyrobić. Jak kupię HD300 to mi zostaną może z 2 stówki, a za to to se mogę kupić najwyżej creativy jakieś :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Kustom to nie pasyw? I waży... 40 kg... Mackie za cichy, Box z kolei też waży swoje - 30kg.

Szukając monitora do grania patrzę przede wszystkim na moc, imo minimum 300W realnej mocy, nie RMS. No i waga 20 kg max.
Ale co kto lubi ;)
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kustom jest w kategorii aktywów, więc o ile na tumanie nie ma błędu to to je aktyw ;) No i chcąc 15" i niskiego dołu raczej nie mam co liczyć na niewielką wagę, choć wiadomo, że im mniej tym lepiej :D
Czyli co, darować se te 15"? Byle dół był.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Dlaczego na szerokopasmowych kolumnach miałoby nie być dołu? Poza tym zawsze są podane pasma przenoszenia.
IMO 40 kg kolumna to strzał w kolano. Że niby co? Bardziej mobilnie? :D
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie wiem czemu, ale jakoś gdzieś w głębi głowy tkwi mi przekonanie, że większe głośniki lepiej dają sobie radę z niskimi częstotliwościami - w sensie, to że mniejszy głośnik jest w stanie wydobyć z siebie niski dźwięk nie oznacza, że będzie on równie dobrej jakości, jak na większym, oraz że będzie równie dobrze słyszalny względem wyższych częstotliwości.
Ale w sumie biorąc pod uwagę, że średnica to nie jest jedyny parametr na to wpływający, to możliwe, że nie mam racji i sam siebie zapędzam w bzdurną pułapkę...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
sylkie - niestety wielkość membrany vs tzw. "dobroć" ma rozkład Gaussa. Za małe membrany nie dają rady, wiadomo. Natomiast duże zaczynają kłamać ze względu na coraz większe odkształcenia w trakcie odtwarzania. Żeby usztywnić membranę trzeba by ją zrobić grubszą, co z kolei znów wprowadza zniekształcenia. Ważne jest wychylenie membrany. Np. subwoofery Sunfire mają raczej małe średnice, natomiast kompensują to wychyleniem nawet ok. 50mm w jedną stronę i zapewniam, że malutkie pozornie gówienka potrafią wytworzyć wrażenie, że coś się zaraz stanie z naszym zdrowiem ;).
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
@sylkis
Ale przecież monitor jest dla Ciebie. Na przody pójdzie i tak to co jest w PODzie. No chyba że ważniejsze jest dla Ciebie "idealne" brzmienie na próbie. Ale w takim wypadku proponuję mikser i słuchawki ;)
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No właśnie, to jest dla mnie, chcę, żeby mnie wgniatało w ziemię, a nie jakieś tight&punch (zwłaszcza przy eksperymentach z basem) :D
A tak na serio, to przejrzałem jeszcze raz na tumanie wszystkie kolumny w dwóch najniższych kategoriach cenowych :D, które wg opisów potrafią zejść do 50Hz lub niżej, z tą mocą co najmniej ok 300W. Najlżejsze były chyba koło 22kg, a ogólnie to mam wrażenie, że zwykle były koło 25kg.
http://www.thomann.de/pl/the_box_pa502a_aktives_fullrangesystem.htm ten chyba schodzi najniżej :D ale też waży w chuj w sumie.

Chyba, że bym sobie ten dół darował, od razu mógłbym pójść bardziej w budżet, ale kurwa... :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
LDM PMA-10 fajny sprzęt. Poza tym że posiada bezpośrednie wejście do majka to można też zasilić 2 kolumne pasywną. No i nie ma problemu ze zbytem w razie W

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ostatnio grałem próbę na Podzie XT live z kolumnami LDMa na 15" właśnie (mniej więcej ten poziom cenowy), i brzmiało bardzo przyzwoicie, do grania prób naprawdę spoko, ale żeby wgniatało w ziemię to bym nie powiedział. no ale to są pasywy..
A myślałeś nad jakimś 212 (albo nawet 112) + końcówka?  Bo skoro mówisz że głównie do grania w domu/na próbach to raczej nie musi być mega mobilne

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
W sumie racja. Myślałem po prostu, że kolumna wyjdzie mnie nieco taniej i będzie toto bardziej mobilne jednak.

Na razie po prostu wpadnę z PODem do kilku sklepów, ogram różne kolumny i sprawdzę, czy mi takie brzmienie w ogóle leży. A jak nie to kombinujemy dalej :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
112 + końcówka wyjdzie taniej niż monitor za 1000 zł?
Beeeeeep! :P
mniut i piah

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy


Mówiłem, że się ni znaju, tawarisz :D

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jakbyś się jednak zdecydował na końcówkę i pakę to mam miłego Marszałka tranzaka do opchnięcia jakby co ;)
do widzenia.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Dobra panowie, powoli finalizuję swój popierdzielony pomysł/gas/cokolwiek:
mianowicie kolumna Mackie TH u mnie zawita za jakiś czas. Tylko kurna są wersje 12" i 15" dostępne. Na bank wystarczyłoby mi 12", ale wersja z 15" głośnikiem jest droższa tylko coś koło stówki. Czy to ma AŻ TAK radykalny wpływ na jakość/moc/cośtam dźwięku?

Tylko jeden myk jest taki, że 12tka waży 11kg, a 15tka 16.3kg - więc moja krucha budowa przemawia za wersją 12-calową :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2011, 20:13:03 wysłana przez Jakub_Z. »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 16:33:11
wysłana przez maarioo
3 Odpowiedzi
3351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 08:08:16
wysłana przez Unlimited
1 Odpowiedzi
2114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2013, 18:14:09
wysłana przez Thoth
13 Odpowiedzi
3847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2013, 13:20:25
wysłana przez birthmark
4 Odpowiedzi
3453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2017, 14:59:49
wysłana przez Zenon