Autor Wątek: Firebird - nowy wzmacniacz od MG Amplification  (Przeczytany 30229 razy)

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ja akurat zamówiłem w ciemno, bo nie miałem innego wyjścia, mam nadzieję, że sie nie zawiode.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie jeśli wam sie wydaje, ze to takie oczywiste ze kazdy producent powinien miec u siebie cały czas na stanie coś na ogranie, to dlaczego w stolicy nie ma w sklepach 8-ek na ogranie a i 7-ek za wielu nie uswiadczysz. Wszystko to koszty i to nie małe. Trzeba wielu lat by dojść do poziomu, ze mozna miec na stanie kilka egzemplarzy. Zacznijcie inwestować własne pieniądze, utzrymajcie się z tego a potem powiedzcie jakie to proste i oczywiste w dzisiejszych czasach. Ale co tam ponieważ Marek to moj dobry kolega jeszcze z czasów w Mayo to zapraszam do siebie na ogranie Ravena II 2 x 50 jeśli to oczywiście  komukolwiek cokolwiek robi. Za niedługo powinien byc jeszcze czyscioch das noje produkt bezpłytkowy na pajaku i głośniku jensenie alnico takze, jak ktoś chce zawsze znajdzie rozwiązanie, zamiast marudzić o cenach ( porównaj sobie soldano i MG ) i zapewne się nie zawiedziesz,.... no chyba ze masz mahoń :D

Offline fachmann

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Poza tym chyba sam fakt, że zamawiając wzmak można coś dooptować lub pozbyć się czegoś dla nas nieużytecznego sprawia, że chyba nie ma sensu mieć na stanie, skoro klient zamówi nie do końca taką wersją, jaka jest w magazynie. Przerabianie to dodatkowy koszt i praca. Zapewne są i inne przyczyny, choć największą mimo wszystko jest to o czym wspomniał commelina.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dodam jeszcze, ze dzisiaj rzadko kto kupuje sprzet typu piec pickup bez wcześniejszego usłyszenia, zobaczenia, pomacania. Tego typu firmy nie są  mistrzami reklamy, nie maja budzetu by zabijac nas kolorowymi fotami i sloganami z kosmosu. Zwyczajnie działa to na zasadzie "jedna pani drugiej pani". Więc mimo świetego oburzenia ze dana firma nie ma czegoś na stanie jestem przekonany ze decydując sie na na omawiany MG gdzies jakis jego wzmak słyszeliście i wiecie czego można się spodziewać. I tak jak kolega fachmann dobrze napisał, możliwości jest sporo i o to za kazdym razem warto zapytac producenta o swoje widzi mi się. Np ja, nie chciałem lamp prostowniczych tylko krzem bo lampy za mocno pompują, bedziesz ogrywał taki piec i stwierdzisz ze kupa. Mało tego myslę, ze gdyby zapytac Marka czy może skontaktować z kimś kto ma dany piec, nie powinno byc większego problemu a i można sie dowiedzieć czy "ony" zadowolony czy nie.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2011, 09:45:30 wysłana przez commelina »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Niektórzy chyba nie rozumieją, że trzymanie "na magazynie" 4-5 sztuk wzmacniacza to zamrożenie ponad 10kPLN, a jak sie ma w asortymencie kilka modeli kwota podlega powieleniu. Raczej żadna manufaktura nie może sobie na to pozwolić...
4string

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Prawda jest taka że jak gitarzysta ma GAS to kupi - od razu bo mu sie spodobało. Nie wszyscy klienci chcą dostosowywać produkt taki jak wzmacniacz pod siebie, doskonale wiem jednak jak "terminy" mogą odstraszać klientów. Koszt wyprodukowania wzmacniacza nie jest aż tak duży  - poza tym chyba lepiej robić kilka na raz?

Ot takie moje przemyślenia, bo faktycznie gdyby ten maly wzmak byl dostępny od ręki to bym go kupił.

Adam Laboga w czasach około 10 lat wstecz miał to tak zorganizowane i nie sadzę żeby wymagało to jakiś ogromnych nakładów. Serwisowałem od zawsze wszystkie wzmacniacze u niego, przychodzę z Mesą do serwisu  i przy okazji mogę porównać... rewelka! I nie było tam wtedy wielkiej kasy. W tej chwili jak się wchodzi do zakładu to stoi wierza 100 wzmacniaczy.

Chciałem kupić The Beasta od L. ale niestety brak pętli go skreśla.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Nie mów, że nie ma w opcji.
Paczki z głów!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Nie ma... w tej chwili nie ma czegoś takiego jak opcje, kupujesz od Gewy. Wiem że następna wersja będzie już to mieć, tak czy inaczej dla mnie fail - bo wzmacniacz rewelacyjny.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
@commelia
pytalem Pana Marka czy moze mi podać jakis kontakt do osob u ktorych moglbym ograć, uslyszalem "tajemnica handlowa" czy jakies inne cos.

W kazdym razie, tak jak Hesu napisał, Ci ludzie nei skladaja tego za darmo, wiec napewno koszt wytworzenia jest o wiele mniejszy niz kupna. Poczta pantoflowa nie jest zawsze dobrą reklamą.
Rozumiem ze trzymanie starych modeli jest bez sensu, ale nowosc?
Premiera = jest na stanie, mozna ograć. mam uwierzysz na słowo jak cos nowego gada?
Robi się nowy wzmak to trzeba miec, nawet bez obudowy, bo obudowe mozna pokazać na zdjeciach.

Myśle ze same bebechy takiego firebirda, bez obudowy, to koszt 800-900zł,a moze mniej. Oczywiscie dla manufaktury, ktora ma juz swoich dostawców, nie jest poczatkująca i dostaje czesci taniej :)
Wiec, c'mon, naprawde nie mozna miec na stanie?
Sami sobie szkodzą ;)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Wiesz, Marek raczej nie poda ci nazwisk, tel. i adresów klientów.
Swojego fendmessa mam ponad tydzień, a nawet go nie ograłem bo paczki ciągle brak (poluję na mesę 2x12 - czekam na okazję :)
Jestem z Mazur, jeśli masz niedaleko lub chcesz łyknąć świeżego powietrza i przy okazji sprawdzić piecyk, wal na priv, pakuj kolumnę i działamy.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2011, 18:58:13 wysłana przez wojwyk »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Tak poza wszystkim - MG przydałby się ktoś kto zająłby się marketingiem właśnie przy takich okazjach. Jest wakat - dzwonić do Marka!
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@commelia
pytalem Pana Marka czy moze mi podać jakis kontakt do osob u ktorych moglbym ograć, uslyszalem "tajemnica handlowa" czy jakies inne cos.

W kazdym razie, tak jak Hesu napisał, Ci ludzie nei skladaja tego za darmo, wiec napewno koszt wytworzenia jest o wiele mniejszy niz kupna. Poczta pantoflowa nie jest zawsze dobrą reklamą.
Rozumiem ze trzymanie starych modeli jest bez sensu, ale nowosc?
Premiera = jest na stanie, mozna ograć. mam uwierzysz na słowo jak cos nowego gada?
Robi się nowy wzmak to trzeba miec, nawet bez obudowy, bo obudowe mozna pokazać na zdjeciach.

Myśle ze same bebechy takiego firebirda, bez obudowy, to koszt 800-900zł,a moze mniej. Oczywiscie dla manufaktury, ktora ma juz swoich dostawców, nie jest poczatkująca i dostaje czesci taniej :)
Wiec, c'mon, naprawde nie mozna miec na stanie?
Sami sobie szkodzą ;)

Tutaj akurat jest w tym troche racji. We własnym biznesie jesli pytano mnie o klienta u którego mozna zobaczyc moje dzieło odpowiadalem : zapytam nie obiecuję ,i tu fakt dziwie sie Markowi .Swiatek gitarowy nie jest az taki duzy. Jednak prosiłbym nie wchodzić do cudzej kieszeni i nie wyliczać ile co za ile, bo niejednokrotnie mozna sie zdziwić. Raz ze tego nikt nie lubi a dwa pozory mylą. Nie mam pojecia ile kosztuja gnaty do pieca ale pokazywanie i dawanie pieca do ogrania bez obudowy, gdy był czas ze czepiano sie rzekomo krzywo usytuowanych gałek ( wycinanych na laserze z dobrego programu ;) ) nie dziwi, ze tego nie praktykuje.
No szkoda ogólnie, bo IMO robi dobre rzeczy.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ale tu nie było zadnej pomocy, typu, zapytam kogos i dam znać. Bylo typu: "nie, spieprzaj dziadu" :)
ale co bylo to sie nie odstanie.

Jestem po licencjacie z ekonomii, wiec na biznesie sie troche znam, sam mam wlasny, wiec moge oszacować co ile kosztuje. Poza tym, na studiach nauczylem sie co to klient. Szkoda ze rodzime polskie firmy nie inwestuja w "siebie". Tak jak wuj Bat napisal, moze brak jakiegos marketingowca? dunno

Wolalbym piec bez obudowy niz jego brak. Przy okazji klient zobaczylby bebechy, a tym tez mozna sie pochwalic, bo obudowa kazda taka sama.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Opinia o potrzebie marketingowca dla Marka jest nie tylko moja - sympatyczny gość, walić z cv ;).
Paczki z głów!

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
W takiej firmie przydałby się specjalista od coachingu, jezeli Pan Marek nie pracuje sam :) ale to nei rozmowa na temat ;p

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Panowie, pomyślcie, Pan Marek ma klientów od cholery i jeszcze trochę. Poza tym nie wciśnie Ci wzmacniacza, który nie jest Ci potrzebny/nie będzie Ci pasował.

Dostałem od niego Vulture 50W i wcale nie namawiał mnie na:
100W
2x50W
lampy prostownicze
pogłos
mod "peavey style" a'la Pneuma
A przecież mógłby na tym zarobić, gdyby mnie namówił. A ma taką wiedzę i preofesjonalizm, że chyba we wszystko mu uwierzę  :o

I jeszcze jedno, kiedy spóźnił się z wysyłką wzmacniacza przez 4 dni, dostałem jako rekompensatę  kabel do kolumny ;)  Pan Marek rozpieszcza, ale jeśli wiesz, czego chcesz.
weimar guitar gently weeps

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Tys prowda, miałem mieć jakieś gratisy przy następnej wymianie lamp - ale sprzedałem ;).
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ale tu nie było zadnej pomocy, typu, zapytam kogos i dam znać. Bylo typu: "nie, spieprzaj dziadu" :)
ale co bylo to sie nie odstanie.

Jestem po licencjacie z ekonomii, wiec na biznesie sie troche znam, sam mam wlasny, wiec moge oszacować co ile kosztuje. Poza tym, na studiach nauczylem sie co to klient. Szkoda ze rodzime polskie firmy nie inwestuja w "siebie". Tak jak wuj Bat napisal, moze brak jakiegos marketingowca? dunno

Wolalbym piec bez obudowy niz jego brak. Przy okazji klient zobaczylby bebechy, a tym tez mozna sie pochwalic, bo obudowa kazda taka sama.

Widzisz wszystkim nie dogodzisz. Co do zatrudnienia skoro prowadzisz własny, wiesz zapewne jaka to prosta sprawa zatrudnić odpowiedniego człowieka. Tych mocnych w gebie jest bez liku, a tych co sie sprawdzaja juz niestety znacznie mniej . 

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Co do ogrywania polecam zajrzeć kiedyś do Broken Necku w Gdyni. Podobno mają stać 2 wzmacniacze zrobione przez MG. Jakie? Nie mam pojęcia. Wiem że raczej nisko-watowe.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Opinia o potrzebie marketingowca dla Marka jest nie tylko moja - sympatyczny gość, walić z cv ;).

Kiedyś rozmawiałem z Ola E. o tym czy był by zainteresowany testem wzmaków MG, był zachwycony, podałem mu namiary na MG. Z tego co wiem, to sprawa rozeszła się o koszta transportu wzmaka do i od Ola. Szkoda... wielka szkoda... bo to był by największy kop dla MG.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie smiać sie, kto to ten Ola E . Rozmawiałem wczoraj troche o tym wszystkim z Markiem.....
Powaznie co to za gościu ?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Szwed, czy inny Norweg, obczaj sobie na YT Ola Englund. Robi testy wzmaków i gitar praktycznie wszystkich fajnych/interesujących marek, które są tak dobre, że aż chujowe, bo pod jego łapą WSZYSTKO brzmi dobrze.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Z tym "kopem" to bym aż tak nie przesadzał ;) Swoją drogą znacie takich Ludzi jak OE w pl? Szukam, szukam i nic - na forach tylu wymiataczy a nikt nie porafi fajnych filmików nagrać.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2011, 09:44:51 wysłana przez Hesu »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Scorpien zaczyna coś w tym biuście robić i zaczyna to byc całkiem ok .Te jego czwartkowe blogi ...u króla Stasia .. a tak mi sie skojarzyło z obiadami :D

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To się nawet nazywa obiady czwartkowe. No zagadaj do Scorpiena (aka Bartek Bęben, obczaj na YT), całkiem fajnie mu testy pieców wychodziły.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2009, 22:51:29
wysłana przez Budzan
11 Odpowiedzi
5862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2010, 17:18:52
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
2496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:57:33
wysłana przez Dexterek
69 Odpowiedzi
17726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 23:04:03
wysłana przez y
28 Odpowiedzi
7578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2016, 13:20:48
wysłana przez chronix1