Autor Wątek: Rozdarty między Schecterami  (Przeczytany 12519 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Rozdarty między Schecterami
« 09 Lis, 2011, 20:23:04 »
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich użytkowników :)

obecnym etapem mojej trwającej od 2005 podróży z wiosłem jest schodzenie do strojów barytonowych, a wszystko odmieniło wypożyczenie od kumpla Ibka XPT707. niestety Epi LP niekoniecznie spełnia wymagania stawiane przez niskie strojenie, przez co posiadacz sporych łapek Lupusem zwany zdecydował się na 7 strun :)

Które wiosełko byłoby lepsze:
 - okazyjny Schecter Damien 7 + Blackouts http://www.guitar-max.eu/product/262/Schecter%20Diamond%20Series%20Damien-7
 - nowy Schecter Demon 7 + w miarę czasu jakieś fajne, aktywne pupy.

do listy kandydatów zakradł się również Cort EVL-K47B, ale po dzisiejszej wizycie w RNR gitara otrzymała wyjątkowo wielkiego karnego kutasa za wykonanie, brzmienie, bycie kawałem paździerza i ogólną wiochę bijącą od tego wiosła.

Chciałbym się z tym zmieścić w jakichś 2300 zł. Z góry dziękuję za chwilę uwagi i pomoc :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #1 09 Lis, 2011, 20:26:18 »
http://allegro.pl/schecter-007-elite-7-strun-merlin-pickups-i1913450561.html

albo jeśli możesz podnieść poprzeczkę:

http://tablica.pl/oferta/schecter-hellraiser-c-7-IDpBWh.html

(obie te gitary są użytkowników tego forum)

i tyle w tym temacie. Nowego nie kupuj, bo się nie opłaca (to jak z samochodami, po wyjściu z salonu już traci na wartości).
facebook.com/Musza.MorningWood


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #3 09 Lis, 2011, 20:34:00 »
007 bierij, najładniejszy ze wszystkich.

Myślę, że w tej kwestii lupus potrafi sam zdecydować ;)
facebook.com/Musza.MorningWood


Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #5 09 Lis, 2011, 20:39:16 »
taa, 007...



Nad tym Hellraiserem w sumie też myślałem (szkoda, że właściciel ogolił lakier na gryfie...), jakby się spiąć to dałoby radę kilkaset złotych doskrobać, ale jak to będzie z zamuleniem brzmienia przez czysty mahoń? jestem pewien, że dużo osób posiada tutaj to wiosło, więc prosiłbym o słowo komentarza :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #6 09 Lis, 2011, 20:48:07 »
Zbiorowe zdanie całego SS jest takie, że mahoń muli tylko matołom nieumiejącym obsługiwać pieca. Koniec, kropka.

Posty połączone: 09 Lis, 2011, 20:48:40
Zbiorowe zdanie całego SS jest takie, że mahoń muli tylko matołom nieumiejącym obsługiwać pieca. Koniec, kropka.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #7 09 Lis, 2011, 20:49:27 »
jak to będzie z zamuleniem brzmienia przez czysty mahoń?

Dobry Boże. Grałeś kiedyś na gitarze z mahoniowym korpusem? Jeśli nie, to może pozwolisz, że obalę mit, który dałeś sobie wtłoczyć (mam nadzieję, nie za głęboko): MAHOŃ NIE MULI, KLON NIE SIARZY. Jeśli chodzi o samą gitarę, to więcej zależy od sposobu zamontowania gryfu, grubości strun i drewna na gryfie.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #8 09 Lis, 2011, 21:00:18 »
Cytat: Rachet
Zbiorowe zdanie całego SS jest takie, że mahoń muli tylko matołom nieumiejącym obsługiwać pieca. Koniec, kropka.

Cytat: mondomg
Dobry Boże. Grałeś kiedyś na gitarze z mahoniowym korpusem? Jeśli nie, to może pozwolisz, że obalę mit, który dałeś sobie wtłoczyć (mam nadzieję, nie za głęboko): MAHOŃ NIE MULI, KLON NIE SIARZY. Jeśli chodzi o samą gitarę, to więcej zależy od sposobu zamontowania gryfu, grubości strun i drewna na gryfie.

po pierwsze to spokojnie :)
Tak się składa, że jestem właścicielem mahoniowego LP i nie da się ukryć, to jest ciemne wiosło. nie ma możliwości, by tego poprawnie nie ukręcić, ale nie mam pojęcia, jak będzie się zachowywać mahoń w gitarze 7-strunowej o bądź co bądź zupełnie innej konstrukcji. Dziś miałem w rączkach Ibaneza RG470AHZ z wychwalanego do siódemek jesionu i znowu mindfuck - gitara nawet na ciężkim przesterze grała takim pasmem, jakby ktoś tłukł szklanki. Zatem drewno inaczej się zachowuje w 6stkach i 7kach, dlatego też chciałem rozwiać trochę wątpliwości :)

Pozdrawiam i wielkie dzięki za informacje! :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #9 09 Lis, 2011, 21:01:08 »
Pssst, Mondo, to z suiarzeniem to bylo o jesionie.

Proponuje w regulamin forum wpisac ze mahon nie muli!

Ten 007 to rzadko spotykane wioslo w PL o zajebistym ksztalcie., Jesli nie przeszkadza Ci menzura 25,5 to bierz bo uklad pickupow HS jest zajebisty
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #10 09 Lis, 2011, 21:06:14 »
Dokładnie, gdybym miał kasę (lub tak bardzo nie kochał mojej Lusi) sam bym go dawno wziął.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #11 09 Lis, 2011, 21:46:58 »
Masz jeszcze mojego Schectera za znacznie niższą niż przewidywana kwotę, więc i na fajne pupy by zostało (chociaż w sumie nowe potrzebne nie są :D).

Tak wiem, znowu wciskam to wiosło, ale kasa ciśnie :P

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #12 09 Lis, 2011, 21:55:33 »
ale floydy to zło ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #13 09 Lis, 2011, 21:56:34 »
Cytat: Rachet
Zbiorowe zdanie całego SS jest takie, że mahoń muli tylko matołom nieumiejącym obsługiwać pieca. Koniec, kropka.

Cytat: mondomg
Dobry Boże. Grałeś kiedyś na gitarze z mahoniowym korpusem? Jeśli nie, to może pozwolisz, że obalę mit, który dałeś sobie wtłoczyć (mam nadzieję, nie za głęboko): MAHOŃ NIE MULI, KLON NIE SIARZY. Jeśli chodzi o samą gitarę, to więcej zależy od sposobu zamontowania gryfu, grubości strun i drewna na gryfie.

po pierwsze to spokojnie :)
Tak się składa, że jestem właścicielem mahoniowego LP i nie da się ukryć, to jest ciemne wiosło. nie ma możliwości, by tego poprawnie nie ukręcić, ale nie mam pojęcia, jak będzie się zachowywać mahoń w gitarze 7-strunowej o bądź co bądź zupełnie innej konstrukcji. Dziś miałem w rączkach Ibaneza RG470AHZ z wychwalanego do siódemek jesionu i znowu mindfuck - gitara nawet na ciężkim przesterze grała takim pasmem, jakby ktoś tłukł szklanki. Zatem drewno inaczej się zachowuje w 6stkach i 7kach, dlatego też chciałem rozwiać trochę wątpliwości :)

Pozdrawiam i wielkie dzięki za informacje! :)

Spoko, będzie dobrze. Porównaj sobie konstrukcję typowego LP i Schecterów zaproponowanych przez Muszę (obie bardzo dobre gitary w tym przedziale). To są kompletnie różne instrumenty IMO, nie ma się czego bać.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #14 09 Lis, 2011, 22:14:34 »
ale floydy to zło ;D

Ano zło. Ale zablokowane już mniej ;)

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #15 09 Lis, 2011, 22:59:49 »
jakby Cie interesował to jeszcze mam la Dżeksona. 7mkę od Wolbersa. czarną. ładną, nie pedalską. z true EMG707. ale to takie tam. ładne schectery Panowie!

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #16 09 Lis, 2011, 23:16:52 »
A propos tego Hellraisera - grałem na tym wiośle z lakierem na gryfie, nagrywałem na niej dużą część śladów na jeden z albumów, parę koncertów, a także grałem na niej po zdjęciu lakieru. Moim zdaniem jest w pytę, wiosło nic nie straciło, a na macaniu zyskało. Moje wiosło, które sprzedaję, wykracza poza Twój budżet, więc nie proponuję, tylko pozytywnie opiniuję tamtego Schectera.
Pozdrawiam.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #17 09 Lis, 2011, 23:21:23 »
Kilka dni temu mialem porownanie Ibanez RG1077XL vs Schecter C-7 z Dimarzio D-Activator 7... ibek nie istnial przy szekterze.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #18 09 Lis, 2011, 23:56:53 »
Globalnie problem wygląda na rozwiązany, natomiast muszę pogratulować koledze doskonale brzmiącego tematu - do topicu dnia normalnie, gdyby topic nie był prześmiewczy.
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #19 10 Lis, 2011, 00:13:36 »
Globalnie problem wygląda na rozwiązany, natomiast muszę pogratulować koledze doskonale brzmiącego tematu - do topicu dnia normalnie, gdyby topic nie był prześmiewczy.

Popsułeś zabawę. Znowu myślałem, że jestem w wątku o poezji :D

Informuję, że choć oczywiście nasza partia nie śmierdzi, liga rządzi i radzi, a w archeo mają burdel, to mój setius standard, starszy niż matka dżastina, ciężki jak fkułwyfyn, mahoniowy bolt on z Merlin Hellfire pod mostem - wyczerpuje zakres gałki treble na większości wzmaków i nie przestaje robić boooooo-boooom mimo gwałtownego i bezsensownego turn left gałki bass. Nie wiem już, co to znaczy "mulić", ale zdaje się, że to gdzieś tutaj.

Aha. Kiedyś zagrał na niej dżez (nie mylić z dż-dż) jakiś człowiek, który umiał grać. I grała inaczej. Dajcie tu kolegę z wierszykiem, dla pełnej konfuzji:

Cytuj
Mahogany is an airy bright wood just for the record, don't confuse the construction and scale length of a LP with the wood - John Suhr

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #20 10 Lis, 2011, 00:23:15 »
no widzicie państwo, przynajmniej pojawiło się nieco rozrywki dla wszystkich ;D

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #21 10 Lis, 2011, 00:31:09 »
Nowego nie kupuj, bo się nie opłaca (to jak z samochodami, po wyjściu z salonu już traci na wartości).
Miałem ostatnio refleksję na ten temat.

Dochodzę do wniosku, że nowe wiosło ma sens w jednym przypadku: kiedy się koncertuje i chce się wyglądać. Moja obita jak gruszka 1527 na przykład nie prezentuje się już najlepiej.

Dochodzi jeszcze kwestia, że niektórych opcji kiedyś po prostu nie było i jak się chce mieć to albo się czeka nie wiadomo ile na używki, albo kupuje nowe.

RGD z Edge Zero 7 np. bym przytulił.

Tyle tytułem offtopu.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #22 10 Lis, 2011, 09:01:39 »
Jako były właściciel tego 007 powinienem coś napisać... Uważam, że obie gitarki zaproponowane przez Muszę to zdecydowanie lepszy wybór niż Damien, Demon czy też Damian. Ten temat merytorycznie skończył się na drugim poście, a reszta to taki "fun" po prostu ;D Wilk pyta o radę, a czy Wilk chce posłuchać?
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #23 10 Lis, 2011, 11:50:57 »
Moja obita jak gruszka 1527 na przykład nie prezentuje się już najlepiej.
To co mam powiedzieć o moim Łosiu...? :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Rozdarty między Schecterami
« Odpowiedź #24 10 Lis, 2011, 12:23:26 »
Abo chociaż pikapa cofnąć? No i nie treblami, tylko presencem!
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
6183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2011, 21:58:46
wysłana przez skarhead
17 Odpowiedzi
6323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2012, 08:22:36
wysłana przez dziador1
5 Odpowiedzi
2001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 02:14:59
wysłana przez Yakus
18 Odpowiedzi
9359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2015, 22:29:00
wysłana przez wuj Bat
2 Odpowiedzi
3478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2017, 19:52:42
wysłana przez Smiersz666