Autor Wątek: szukam kolumn do nagłośnienia wokalu  (Przeczytany 3256 razy)

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
szukam kolumn do nagłośnienia wokalu
« 10 Lis, 2011, 15:34:15 »
hejka

potrzebuje waszej pomocy

kompletujemy sprzęt do nagłośnienia wokalu
zakupiliśmy :
mic               Shure Beta58
preamp        Nady TMP-3
comp            Alto BK 2.0
koniec          Crown LPS2500

podłączyliśmy to pod tanie kolumny VK i jest tragedia
nie dość, że mocy to to nie ma to jeszcze sprzęga się przeraźliwie

wg parametrów powinno urwać jajca - i tu zong - nie urywa  :o

podpowiedzcie proszę jakie kolumny zakupić , ale bez przesady z cenami
może sprzęt , który mamy się po prostu nie nadaje ?

 
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
szufla

Sprzet jak macie nie jest zły. Trzeba to tylko poprawnie skonfigurować. Preamp jest niestety mono i bardziej sie nadaje do studia niz do robienia za "mixer". Nie mozna przez to wokalu rozlozyc w panoramie o ile bedzie wiecej niz jeden wokal...
Alto nie bedzie potrzebny skoro w preampie jest juz kompresor, bedzie mozna natomaist wykorzystac Alto jako limiter i bramke szumów o ile ma bramke.
Koncówka ma spory zapas mocy i dobrze 2x725W 4ohm. Trzeba kupic kolumny estradowe o mocy 600W 4ohm na strone lub 400W 8ohm na strone.

Generalnie odpowiednie okablowanie, do polaczen sygnalu ekranowane klotz, cordial.. do polaczen pradowych wzmak -> kolumny kable glosnikowe o dlugosci max 10m i przekroju zyly 2,5mm, wtyki speakon.

Same kolumny powinny byc jak najlepszej klasy. Polskie firmy Pol Audio, Elestra, LDM warto zobaczyc ich oferte.
Mozna tez popytac u firm robiacych spzret na zamówienie jednak pólka eminence czy celestion to juz minimum do PA.
Najlepiej B&C, 18sound...

Noi zamaist tego preampu lepiej kupic normalny mixer np soundcraft, mackie.
.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
załóżmy , że podłączamy mono to preamp przed kompresorem czy za ?

Alto ma bramkę ale ta bramka tnie tylko sygnał a pisków nie redukuje prawie w ogóle

czy takie kolumny wystarczą na salę prób ? Na razie tylko , żeby grało , bo pewnie zaraz zrobimy składkę i coś tam lepszego wyszarpniemy :D
http://allegro.pl/kolumny-estradowe-jbl-tr-125-i1908572713.html
ew.jakieś propozycje
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Preamp jest zawsze na poczatku odrazu za mikrofonem :D procesory dynamiki wpina sie zazwyczaj w insert. Skoro masz juz kompresor w tym preampie to naparwde nie ma powodu wogóle tego alto wpinac tym bardziej jak tnie.
Olej go wywal przez okno, albo sprzedaj.

Te kolumny z linku to padaka. Kolo pisze ze gwizdki i zwrotnice byly wymieniane wiec mozna sie spodziewac po tym sprzecie wszystkiego oprócz brzmienia :)

Ja mam na opylenie porządne kolumny. Nagłaśniałem koncerty troche gratów mi zostało. Paczki wiszą na naszej próbowni. Hm 1500zl za 2paki jak chcesz wiedzieć więcej to wal na priv. Jeszcze długo posłużą tym bardziej ze to markowe graty.
.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2012, 22:58:16
wysłana przez głuchy_zjeb
19 Odpowiedzi
4196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2014, 20:09:53
wysłana przez y
3 Odpowiedzi
1570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2014, 15:47:19
wysłana przez benkai
9 Odpowiedzi
4115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 18:38:43
wysłana przez Nightmarishreaper
4 Odpowiedzi
4691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2020, 20:19:57
wysłana przez grz_ost