Autor Wątek: Reaper 4.10 x64 problem z renderowaniem  (Przeczytany 2895 razy)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Reaper 4.10 x64 problem z renderowaniem
« 03 Lis, 2011, 00:07:20 »
Próbowałem renderować utwory od razu do mp3, różnej jakości, albo do wav'a i niestety za każdym razem początek utworu zaczyna się trzaskiem i po paru sekundach zaczyna powoli pogłaśniać się gitara a potem już jest wszystko ok. Czym to może być spowodowane?
Jedyną opcją poprawnego zrenderowania kawałka jest jego zapisywanie tego co się aktualnie odtwarza, wiec każdy zapis to muszę słuchać wszystko od a do z.

Jakiś pomysł:>
Rock

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Pewnie coś jest nie tak z wtyczką VST. Reaper przy renderowaniu offline informuje o tym wtyczkę, która może użyć innych algorytmów, bardziej obciążających procesor i bez gwarancji realtime. Inną sprawą może być też nie zerowanie sobie przydziału ze sterty przez plugin, co objawia się tym, że przetwarza kompletnie randomowe dane na starcie. Obie te rzeczy możesz znaleźć w ustawieniach w zakładce VST (nie pamiętam dokładnie jak się nazywają, a nie mam przy sobie Reapera). 

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Jak renederowałem kawałki do wav'a to ustawiałem renderowanie na 44100 Hz i głębię na 16 bit, bo inaczej też miałem podobne rzeczy (nawet nie trzask, tylko taki efekt "winyla przytrzymanego palcem". Tylko na samym początku utworu, potem leciało normalnie). Z renderowaniem do mp3 nie miałem wogóle problemów. Może masz starszą/niewłaściwą dla Twojego systemu wersję biblioteki lame.dll?
It's always nice to have a penis.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
5687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2011, 13:43:48
wysłana przez Marc!n
6 Odpowiedzi
2762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2016, 23:13:23
wysłana przez crowley
2 Odpowiedzi
3061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2016, 20:37:33
wysłana przez rafalek
84 Odpowiedzi
31628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2020, 09:06:06
wysłana przez OMSON
3 Odpowiedzi
2694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2020, 08:53:58
wysłana przez OMSON