Ankieta

Czy znasz kawałek Give It Away Red Hot Chili Peppers i bez wczesniejszego odsłuchu na YT jestes w stanie go zanucić?

TAK
40 (48.2%)
NIE
7 (8.4%)
NI CHUJA
36 (43.4%)

Głosów w sumie: 79

Głosowanie skończone: 29 Paź, 2011, 15:46:32

Autor Wątek: Krótka ankieta, ale proszę o odpowiedzi bez sprawdzania na YT  (Przeczytany 10006 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
uwielbiam, znam, słuchałem wczoraj w aucie

głos na tak
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
uwielbiam, znam, słuchałem wczoraj w aucie

głos na tak

Identycznie, pozdrawiam.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Wciąż 'nie' wygrywa o 1 :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Czyli "Blood Sugar Sex Magic" jest zupełnie do dupy, bo chociaż RHCP (za którymi nie przepadam btw) sprzedali go w nakładzie 13 mln egzemplarzy, to kilku metali z ezoterycznego forum sevenstring.pl nigdy nie słyszało piosenki pt. "Give it away". Weźcie się jakoś ogarnijcie. 

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
czytam i czytam i nijak nie moge wywnioskowac z tematu, że ta płyta jest do dupy ;) Ja ją osobiscie lubię, ale gdybym nie katował RHCP lata temu to pewnie tego kawałka bym nie znał (a w każdym razie bym nie zapamiętał) bo mimo wszystko promowane sa inne utwory. Skupmy się na samym aspekcie popularności w rozumieniu ogólnym. Od generalizowania i osądzania co jest obiektywnie dobre a co do dupy jest ów znajomy z powodu którego założylem temat ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Przecież raczej nikt nie pisze, że OBIEKTYWNIE to jest zupełnie do dupy, tylko że NAM to się nie podoba. Oraz że wynik ankiety, nawet przy obecnym 50:50 wyraźnie wskazuje na to, że jednak są ludzie (nie musi to przecież być większość, na potrzeby sporu styka, że W OGÓLE tacy są :D), którzy nie będą w stanie tego z dupy odtworzyć ot tak ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
No ja tam sie poczułem dotknięty (płacze w kącie).
RHCP znam od dawna, ale tylko pojedyncze kawałki. Ten widziałem na pewno w TV wiele lat temu, ale to co mi zapadło w pamięci to tylko ich srebrny wygląd, a nie melodia. Dla mnie po prostu jest słaba. To jest takie gadanie. Ktoś siedzi w jakims zespole i uważa, że kazdy zna jakiś utwór, który według niego znać każdy powinien. Takich ludzi jest wiele i to oni mają klapki na oczach.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Akurat ten utwór to IMO jeden z bardziej znanych z tego okresu ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
zaglasowalem ni chuja, a jak yt zobaczylem to znam :/ ale no po tytule nie cholery bym nie wpadl :)

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
RHCP to nie jest znów taka z dupy kapela, mają mniej lub bardziej znane kawałki ale chyba tym najbardziej znanym jest Kalifornikejszczyn. W szczególności zepsute wykonanie Michała Miszanela Szpaka.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
przez cały czas zastanawiam się jak się rozkładają głosy pod względem wieku głosu głosujących ;)

też mnie to bardzo zastanawia, ale chyba mogę uznać że dolna granica to wiek, jaki trzeba mieć, żeby móc "uczestniczyć" w forum a górna to...hmm... do 40?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Ja dałem ni chuja i jestem 89 rocznik. RHCP znam, po prostu muzyka mi nie leży i mnie nie interesują, stąd nie znam kompletnie tytułów ich piosenek.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Znam. Tak samo jak znam i potrafię zanucić "Bo do tanga trzeba dwojga". Nie chuja to nie można nie znać tego kawałka, jeśli parę lat temu bywało się w miejscach, gdzie grało jakiekolwiek radio...

PS.
Doczytałem wątek - jestem w pobliżu górnej granicy :-/
Moje muzowanie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
'89 i nie lubię niemalże wszystkiego, co MNIE (być może mylnie) kojarzy się z funkiem (te cięte akordziki i brzmienia, fuj) :P A samo RHCP jest dla mnie strasznie nudne i rozmemłane, przynajmniej to co ja znam. No i jestem fanem Mr. Bungle, więc nie mogę lubić RHCP :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
przez cały czas zastanawiam się jak się rozkładają głosy pod względem wieku głosu głosujących ;)

też mnie to bardzo zastanawia, ale chyba mogę uznać że dolna granica to wiek, jaki trzeba mieć, żeby móc "uczestniczyć" w forum a górna to...hmm... do 40?
chyba właśnie wykluczyłeś jednego z administratorów ;)
szczegółowo mnie interesuje ilu głosujących na tak jest bliżej górnej granicy, a ilu głosujących na ni chuja bliżej dolnej.

E tam, to był celowy komplement. Mialem napisać że do 45 roku ale nikomu nie chciałem uświadamiać ze jest stary :D

Statystycznie najwięcej bedzie środkowych (wiem, ameryki nie odkryłem) i patrząc na wiek na forum to się sprawdza. Mamy mało 16-latków i mało 45-latków. Jak Ci sie chce to zrób ankietę dla głosujacych w tej ankiecie, w której za odpowiedzi beda służyły przedziały wiekowe. Problem tylko że zaczna głosować osoby które nie brały udziału

Nie chuja to nie można nie znać tego kawałka, jeśli parę lat temu bywało się w miejscach, gdzie grało jakiekolwiek radio...

I własnie takie same poglądy serwuje mi znajomy: "ja znam to wszyscy znają". A ja uważam że nie ma chuja żeby ktoś nie znał kawalka Gojiry "Backbone". Ale z uwagi na wiek Ci wybaczam. To oczywiste że innych oceniamy względem siebie, trzeba jednak mieć w tym granicę. Te pare lat temu o których piszesz słuchałem głównie i namiętnie (tylko) radia kolor. Tam RHCP nie leciało. Więc Twoja teoria idzie się yebać
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Parę lat temu to ja już nie słuchałem żadnego radia... A to co zapamiętałem z radia kiedy jeszcze mi się zdarzało słuchać to... hmm. Kurwa, byłem przekonany, że coś pamiętam, ale nic nie jestem w stanie teraz wymienić :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kiedyś mój nauczyciel od gitary nie mógł pojąć, jak będąc w wieku licealnym parę lat temu mogłem nie znać jakiegoś tam kawałka blinka i że nie chce się go nauczyć zbytnio... że niby w każdym radiu i TV muzycznej w kółko go niewiele wcześniej męczyli, akurat w czasie, kiedy na media miałem wyjebane, bo miałem winampa/foobara/coś tam, oraz że nie lubiłem (nie lubię nadal) tego zespołu i jako wabik na laski on mi się średnio widział...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Według mnie to zależy tylko i wyłącznie od człowieka, nie od wieku. Znam 16 i 50 latków, którzy cisneliby się do krwi, że wszyscy znają jakiś dany kawałek i że ten zespół jest najlepszy.
Gdy uczę gitary, to i białego misia trzeba pocisnąć i children of bodom (nie zawsze u tej samej osoby ale zdarza się;)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
uważam że nie ma chuja żeby ktoś nie znał kawalka Gojiry "Backbone". Ale z uwagi na wiek Ci wybaczam.
Dzięki za wyrozumiałość ;-)
I wracając do wątku radiowego: Z radia RHCP można było usłyszeć w sklepie, w taksówce, czy w poczekalni. Do tego TV grające w klubach (także sportowych), dyskotekach i wszędzie tam, gdzie publicznie wystawione były/są telewizory.

Przyznam też, że Gojiry nie słyszałem nigdy w żadnym radio (chyba, że sobie w Chronix Agression w Winampie nastawiłem), ani nie widziałem w żadnym publicznym TV. Prywatnie TV nie oglądam praktycznie wcale (telewizor jest czarny i stoi w sypialni), choć filmów i seriali oglądam całkiem sporo (nazwijmy to TV on Demand z "rosyjskiej wypożyczalni").

Zwróć uwagę, że dodałem też, że znam "Takie tango" Zespołu Na B. Śmiało zasugeruję, że nawet na Tym Forum nie ma nikogo, kto chociaż raz w życiu nie był w takim miejscu, gdzie grali ten numer w radio lub TV. Chcesz nie chcesz - musiałeś słyszeć. Przecież tego było wszędzie do porzygania! Podobnie jak wcześniej RHCP.
Moje muzowanie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Przyznam też, że Gojiry nie słyszałem nigdy w żadnym radio (chyba, że sobie w Chronix Agression w Winampie nastawiłem), ani nie widziałem w żadnym publicznym TV.
Poprzez publiczne TV rozumiesz państwowe, niekodowane, czy jakie?
Bo nawet na śmiesznych MTV i jemu podobnych w porach nocnych napotykałem się na Gojirę i "jeszcze gorzej" :)

A co do słyszenia kawałka w sklepie itp - to, że słyszysz, nie znaczy, że słuchasz i zapamiętujesz. Ani tym bardziej nie jesteś świadom ani tytułu, ani nawet wykonawcy... Nawet jeśli fragment utworu ci gdzieś w odmętach umysłu zapada.
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2011, 12:04:15 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

Zwróć uwagę, że dodałem też, że znam "Takie tango" Zespołu Na B. Śmiało zasugeruję, że nawet na Tym Forum nie ma nikogo, kto chociaż raz w życiu nie był w takim miejscu, gdzie grali ten numer w radio lub TV. Chcesz nie chcesz - musiałeś słyszeć. Przecież tego było wszędzie do porzygania! Podobnie jak wcześniej RHCP.

Takie tango znam, RHCP jestem w stanie nazwać i rozpoznać tylko i wyłącznie Californication. Ba, nawet zapamiętałem, że teledysk był do dupy i jakieś ludziki tańczyły na skałach na pustyni...

Weź też pod uwagę, że są osoby, które nigdy nie bywają w miejscach gdzie gra radio (jak ja), a w w sklepach np czy poczekalniach i tak mają wbite w uszy słuchawki. Z drugiej strony ciekaw jestem, na temat jakiego kawałka będą kłótnie za 10 lat, bo wydaje mi się, ze z radiowej muzyki zapamiętam tylko Poker Face i Bad Romance, a i to tylko dlatego, że są nagminnie coverowane na metalową modłę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Mam wrażenie, że z tzw. popu bęzie dużo Ruchanny i Lady Zgagi... a z rock/metal różne emo/indie/chujwiecotojest typu 30 Seconds to Mars albo Fall Out Boy, które będą przez niektórych uważane za klasyki, tak jak to dzisiaj niektórzy traktują np Korna, czy SOAD (co parę lat temu było nie do pomyślenia)...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Mam wrażenie, że z tzw. popu bęzie dużo Ruchanny i Lady Zgagi... a z rock/metal różne emo/indie/chujwiecotojest typu 30 Seconds to Mars albo Fall Out Boy, które będą przez niektórych uważane za klasyki, tak jak to dzisiaj niektórzy traktują np Korna, czy SOAD (co parę lat temu było nie do pomyślenia)...
Nie stawiaj znaku równości pomiędzy Kornem, a SOADem...
Ssiecie.