Autor Wątek: Mam Nowy Wzmacniacz - Bash Sidewinder Triple MKV  (Przeczytany 15249 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Gratulacje!
Nie boisz się tych wszystkich ficzerów i możliwości? Bo mnie osobiście taki ogrom ustawiania lekko przeraża.
A czego tu się bać? ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
 :onan:

Spoiler
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Połowa paki to 4x12 ;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Połowa stacka to 4x12
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A połowa fullstacka to (3,14xe^-t/T)1/(t)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline bieniek0302

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2011, 10:45:25 wysłana przez bieniek0302 »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Oj tam, oj tam, czepiasz się;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Stary WTF?
Obczaj lepiej regulamin.
1post, offtopik i jeszcze oferta handlowa... Weź to lepiej ogarnij bo zaraz cie tu zeżrą żywcem ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
o kurwa :D lekka zmiana tematu z nad na sell paczki to czad
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
YAAAAAAAAAAAAAAMMMM MMMMEEEEEEEEESSSSSS SSSSSSSSSS!

Kiedy mogę wpaść? ;)

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder

Kiedy mogę wpaść? ;)

Jestem otwarty na propozycje. Masz jeszcze mój numer to dzwoń. A jak nie to Ci pośle na pw.
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Graty! Sam przez kilka lat łoiłem na sajdku, przy okazji będę musiał ograć 5-tkę.

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Witam zgromadzonych serdecznie.

I czekam na odpowiedź na trzy pytania w tym powtórzę najważniejsze pytanie Pietryka:

Jak MK V ma sie brzmieniowo do MK IV?

Sam mam już trzeciego  MKIV i w zależności kiedy robione one różnie brzmią, ogólny charakter jest taki sam, ale późniesze egzemplarze MK IV były bardziej skompresowane takie miałem odczucie (chyba że akurat taki egzemplarz odkupiłem a celowo customowy kompresor miał wbudowany), stąd moje pytanie które może Bashu rozwieje publicznie jeśli nie byłoby innych ochotników biorących udział w testach, czy MK V jest bardziej nastawione na atak, czy na kompresję, no może przesadnie brzmi to pytanie, ale chodzi o reakcję na kostkowanie - włącz się lampowy limiter/utwardzacz gry, czy nie ?

Pytanie 2 jak clean, czy tryb cold odpowiada staremu cleanowi sidewindera ? a warm jest bardziej orange tiny terrorowy ?
Czy też clean nowego sidexa  jest taki studio headowy w trybie cold a w trybie warm jak w starym sidzie MKIV ?

Pytanie numer 3 będzie zapachowe:

Jak pachnie MKV, czy daje tak wytrawionymi płytkami jak studio head po godzinie pracy, czy raczej pachnie jak Sidewindery MK IV wiem że pytanie od czapy , ale dla mnie ważne,  stąd moja dociekliwość  :headache:


Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Z racji tego, że nie dotykałem wersji IV, mogę odpowiedzieć tylko na pytanie nr 3:
Pachnie takim nowiutkim meblem, czyli sklejką, tolexem itd. Nie czuć zapachu "elektroniki".

I tak z innej beczki: uwielbiam tego typu pytania: czy to bardziej jak tiny terror czy jak SH20, czy  to na kompresję czy na atak nastawione...ogólni e ja akurat jestem może w stanie rozróżnić kilka "typów" przesteru, ale opisać ich nie umiem:D Więc myślę, że nawet jakbym miał wcześniej Mk IV to pewnie, też bym nie wiedział.
Poza tym jest jeszcze tyle innych istotnych komponentów, że tylko wymienię drugi w kolei (pierwszy to łapa) - gitara: zupełnie inaczej brzmiało to w Bytomiu na Gibolu Flying V, zupełnie inaczej na gitarach Leona, inaczej na aktywnym LTD i inaczej na mojej gitarze. Różne gitary "lubiły się" z różnymi kanałami...
Więc jeśli ktoś chce wiedzieć jak to brzmi - zapraszam ze swoją łapą i swoim wiosłem, i co najważniejsze ze swoim uchem do oceny:)
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gratuluję, świetny wzmacniacz, dla mnie chyba jedyna sensowna opcja na rynku. U mnie po całodniowym maltretowaniu prototyp nie pachniał  niczym szczególnym, ale podobał się mojemu kotu.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Witam zgromadzonych serdecznie.

I czekam na odpowiedź na trzy pytania w tym powtórzę najważniejsze pytanie Pietryka:

Jak MK V ma sie brzmieniowo do MK IV?

Sam mam już trzeciego  MKIV i w zależności kiedy robione one różnie brzmią, ogólny charakter jest taki sam, ale późniesze egzemplarze MK IV były bardziej skompresowane takie miałem odczucie (chyba że akurat taki egzemplarz odkupiłem a celowo customowy kompresor miał wbudowany), stąd moje pytanie które może Bashu rozwieje publicznie jeśli nie byłoby innych ochotników biorących udział w testach, czy MK V jest bardziej nastawione na atak, czy na kompresję, no może przesadnie brzmi to pytanie, ale chodzi o reakcję na kostkowanie - włącz się lampowy limiter/utwardzacz gry, czy nie ?

Pytanie 2 jak clean, czy tryb cold odpowiada staremu cleanowi sidewindera ? a warm jest bardziej orange tiny terrorowy ?
Czy też clean nowego sidexa  jest taki studio headowy w trybie cold a w trybie warm jak w starym sidzie MKIV ?

Pytanie numer 3 będzie zapachowe:

Jak pachnie MKV, czy daje tak wytrawionymi płytkami jak studio head po godzinie pracy, czy raczej pachnie jak Sidewindery MK IV wiem że pytanie od czapy , ale dla mnie ważne,  stąd moja dociekliwość  :headache:



AD1.  W późniejszych MK4 zastosowałem inne LDRy i trochę mocniejsze trafa sieciowe z wzmocnionym o 50mA
         uzwojeniem anodowym. Może to delikatnie wpływać na dynamikę aczkolwiek nie wydaje mi się żeby były to 
         różnice znaczące.

AD2.  Clean w MK5 nie ma (schematowo) totalnie nic wspólnego z cleanem MK4. Tryb "Cold" może go co najwyżej     
         przypominać tym, że też jest szklankowy. Warm natomiast na poziomie preampu jest schematowo identyczny
         z cleanem w SH20 50 100. Z uwagi jednak na zastosowanie w SH20 zupełnie innej końcówki mocy clean ten
         jest w nim sporo jaśniejszy. Inaczej mają się wersje 50 i 100 gdzie siedzą już chociaż podobne lampy. Nie jest
         to jednak dokładnie to samo. Już nieraz powtarzałem, że często wykorzystuje ten sam schemat do kilku
         różnych wzmacniaczy. Inaczej rozmieszczając elementy, stosując inne podzespoły i lokalne sprzężenia 
         zwrotne, jestem w stanie zbudować 3 ampy na tym samym schemacie, które będą gadały bardzo różnie.

AD3. To bardzo ciekawe pytanie ;) Sam się zastanawiałem skąd to się bierze. Raczej wszystkie moje wzmacniacze
         pachną w środku podobnie (obserwuję to po latach) ;) Fakt faktem SH20 do niedawna były robione na ręcznie 
         wykonywanych płytkach i mogą pachnieć nieco inaczej. Sądzę, że MK5 przez dość długi czas będzie jeszcze 
         pachniał sklejką i klejem do tolexu. Potem? Zobaczymy. Przypuszczalnie będzie pachniał trochę Mesą z uwagi
         na dość dużą zbieżność zastosowanych komponentów.
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2011, 03:09:18 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
187 Odpowiedzi
57153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2009, 01:39:16
wysłana przez BartekL
82 Odpowiedzi
25702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2008, 02:11:37
wysłana przez D_Rivv
31 Odpowiedzi
20074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2008, 14:12:33
wysłana przez m4ody
0 Odpowiedzi
1788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 16:43:09
wysłana przez korson333
642 Odpowiedzi
141062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 22:41:52
wysłana przez Ghost_of_Cain