Autor Wątek: Pojedyncze struny - GDZIE?  (Przeczytany 10127 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pojedyncze struny - GDZIE?
« 14 Paź, 2011, 00:41:10 »
Lutnik 6-stka, 27". Poglądową fotkę możesz obczaić w galerii ;)
Ogólnie co do stroju, to jeszcze nie jestem pewien, jestem gotowy na rozstrzał od Standard B, do Standard E (niskiego) - póki co i tak gram tylko sam dla siebie, to mogę sobie pozwolić na wszystko, tyle co chce na razie jakiś "Standard", od biedy jakiegoś "Dropa".

Zabawa polega na tym, że mam taką fanaberię, że chciałem ułożyć set w całości ze strun owijkowych (w przypadku EB najcieńsza owijkowa to chyba 0.018, Daddario - 0.017, GHS - 0.016), bo nie podoba mi się brzmienie gołych i imo są mniej przyjemne pod palcem :) Co więcej, miałem jeszcze taką fanaberię, ażebym najcieńszą strunę mógł bendować do oporu (więc musi być miękka), natomiast każda kolejna struna powinna być zauważalnie twardsza od poprzedniej, tak, aby najgrubsza nawet przy mocnym pierdolnięciu nie dawała tego efektu chwilowego wyższego tonu, niż powinien być (czyli musi być twarda). Jakby tego było mało, to mam obawy co do tego, czy struna grubsza, niż około .080 przejdzie mi przez korpus i mostek, bo już z właśnie z założeniem takiej miałem trochę kłopotów (nie mówiąc o tym, że później musiałem podnieść akcję struny, bo mi zabrakło zakresu przy ustawianiu menzury i jeszcze będę musiał u lutnika poszerzyć sobie nacięcie w mosiężnym siodełku na gryfie)...

BTW, próbowałem setu GHS .016-.080 i mi najcieńsza struna była zbyt twarda (ciągle pękała), natomiast najgrubsza jest mięciutka. A wg o kalkulatora opartego o dane od Daddario najgrubsza powinna dawać naciąg o chyba ze 3 kilo (!) silniejszy, niż ta najcieńsza... Czyli chyba GHSy sobie odpuszczę.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2011, 00:44:05 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
5996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2008, 11:10:23
wysłana przez cygan
20 Odpowiedzi
10367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2011, 23:10:11
wysłana przez taniestruny.pl
9 Odpowiedzi
6551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2011, 19:45:12
wysłana przez deathtom
1 Odpowiedzi
6694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 19:44:37
wysłana przez wojwyk
2 Odpowiedzi
6450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2016, 18:30:47
wysłana przez rockstarzzz2