Autor Wątek: Przetwornik pod most do łojenia (grube ziarno)  (Przeczytany 14069 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
pomijając wątek przetworników, przecież żeby podpiąć aktywy i beterię, nie trzeba wiercić dziury w gitarce na bateryjkę, możesz ją schować pod płytką razem z kablami, uprzednio zabezpieczając, ja tak mam w dwóch gitarkach i nie ma żadnego problemu.

bandit112

  • Gość
Widzę, że kolega Bandit już miał wyrobione zdanie o zakupie Hellfire'a nim wystrugał post;) Czyli czysta fasada:P A tak poważnie jak chcesz mieć grube ziarno za niedużą kasę, to niestety Hellfire nie do tego;) Lepszy byłby Sabotage Merlina

Nie no, cały czas czytam i się zastanawiam,

Merlin PAF miałby grubsze ziarno od helfajera? Jest w tej samej cenie.

Ten sabotage, jeśli mówisz że ma grubsze ziarno to pewnie i masz rację, natomiast piszą, że:

"SABOTAGE to silny rockowy humbucker o klasycznym wyglądzie. Brzmieniowo to kawał rockowego mięcha ale bez przesady i rzeźni. Coś dla miłośników rockowego środka czyli podstawowego pasma gitary elektrycznej."

Ja lubię, jak gitara gra środkiem (nie znoszę uśmiechu EQ), lecz piszą o rokowym brzmieniu. Kurde, szkoda że tego nie ma jak ograć. Zastanawiam się nad PAFem i tym sabotage.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
A jebnij sobie hajgejn na singlu w niskim strojeniu, usłyszysz tam czystą fenderowską szklankę? No chyba nie.

Sabotage jest mocniejszy od PAFa, PAF a Hellfire to jak Gipson LP a B.C. Rich Warlock, albo inne dziadostwo. Zastanawiasz się ogółem pomiędzy dwoma znacznie różniącymi się pikapami :D
A teraz Ci namieszam i powiem tak, weź pod uwagę jeszcze Legendy od Merlina, skoro już zostajesz przy tej marce :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Albo Classic Strat Humbuckery w wersji zrobionej z Hot-overwoundów, czyli high-output :D
Ale one to brzmią przekozacko na czystym, w przesterze chyba jednak (przynajmniej MNIE) czegoś brakuje, są zbyt selektywne jak na mój gust i w ogóle.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Widzę, że kolega Bandit już miał wyrobione zdanie o zakupie Hellfire'a nim wystrugał post;) Czyli czysta fasada:P A tak poważnie jak chcesz mieć grube ziarno za niedużą kasę, to niestety Hellfire nie do tego;) Lepszy byłby Sabotage Merlina

Nie no, cały czas czytam i się zastanawiam,

Merlin PAF miałby grubsze ziarno od helfajera? Jest w tej samej cenie.

Ten sabotage, jeśli mówisz że ma grubsze ziarno to pewnie i masz rację, natomiast piszą, że:

"SABOTAGE to silny rockowy humbucker o klasycznym wyglądzie. Brzmieniowo to kawał rockowego mięcha ale bez przesady i rzeźni. Coś dla miłośników rockowego środka czyli podstawowego pasma gitary elektrycznej."

Ja lubię, jak gitara gra środkiem (nie znoszę uśmiechu EQ), lecz piszą o rokowym brzmieniu. Kurde, szkoda że tego nie ma jak ograć. Zastanawiam się nad PAFem i tym sabotage.

Tiaaa... wiesz, ja wyciągam naprawdę przyjemną rzeźnię (i dż dż) na vintage'owym singlu w D ;) Łapą i piecem zrobisz napraaaaaawdę wiele.

Rumak, co do lo tune'a na singlach, co prawda robiłem do tego przymiarkę tylko raz, ale zdecydowanie nie jest to najlepszy pomysł, przynajmniej dla mnie, przeraźliwie jasne, jazgotliwe brzmienie wyszło. Choć z drugiej strony, niektórzy to lubią...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
graj na gryfowym to będzie mniej jazgotliwe ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No nie bałdzo o to chodzi ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wiem :( Nie miałem nigdy na właśność wiosła z singlem pod mostem.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Najlepiej to graj na obu na raz, jebać wyciskanie flażoletów :p
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
rozważ Giba classic 57 - zajebisty pikap. moje numero uno.
No pain No gain !

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Najlepiej to graj na obu na raz, jebać wyciskanie flażoletów :p

Często tak gram, i wcale nie przeszkadza mi to wyciskać pinchy ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie wiem, ja mam kłopoty z wyciskaniem w pozycji na strunie dalszej, niż najbliższy gryfowi aktywni w danej chwili pickup (tzn da się, ale jest o wiele ciężej, niż przed nim, dlatego jak aktywny jest tylko mostkowy to jest najłatwiej)... Za to z wyciskaniem w okolicach nad gryfem nigdy nie mam kłopotów, tylko to daje efekt bardziej jakiejś nadjeżdżającej lodziarki zwołującej dzieciarnię z okolicy, niż metalowego skwierczenia ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2011, 14:08:33 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Kurwa :facepalm: Nie wiem już nic :facepalm:

Podsumowując rozważam pasywne pickupy od merlina: PAF, Hellfire, Sabotage i to podane na 1 stronie Legend.

Doczytałem, że wszystkie to pasywy (jeśli nie to nie czarujmy się - jestem niedojebany jakiś), tylko powiedzcie mi, który ma najgrubsze ziarno i najlepiej się wyciska pincze? Wiem, że to nie jest tak prosto, ale może ktoś miał kontakt z czymś, co wymieniłem u góry i sypnie z 2 zdania na temat :D

No i jeszcze coś - nie chcę (już :D) stroić mojej 6stki w G, drop B to będzie najniżej, tak to pewnie zostanę przy moim ukochanym drop C :irokez:

Drewno to Lipa amerykańska, straplocki dunlopa i piórko czarne za 5zł! CHYBA WSZYSTKO! ;)

Spoiler

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
IMO im więcej dołu i środka (a najlepiej dolnego środka), tym grubsze ziarno, natomiast im więcej góry i górnego środka, tym łatwiej wyciska się pinche. Czyli jedno z drugim niekoniecznie idzie w parze, ale mogę się mylić...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Skill sie liczy, pincze mi wychodza jednakowo dobrze na SH-1 na cleanie jak i na Hellfire z przesterem ;) . Myślę że Hellfire Cie nie rozczaruje. Kup uzywkę a jak nie podejdzie to sprzedasz. PAFy są fajne ale specyficzne, IMO do nowoczesnego metalu się nie nadają. Legend, samotage - zawsze je utożsamiałem z mocniejszym rockiem lub lżejszym metalem. Legend fajnie robi pod gryfem (choc to zależy ktory bo jest ich w sumie kilka. Dokladniej dwa).
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
PAFy są fajne ale specyficzne, IMO do nowoczesnego metalu się nie nadają.

A nowoczesny metal to drobne ziarno? ;) Mi się wydawało (i wydaje nadal), że typowy stary metal to brzmienie typu Death - taki dzisiejszy metalcore. Bo zobacz na brzmienie Slipknota czy tych nowych płyt Slayera - takie "zgraciałe" grube ziarno.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Grube ziarno mają single i mydelniczki IMO.

Kup panie coś w końcu i zobacz czy będzie si dla Ciebie. Pikap sam nie zagra, masz łapy, wzmak, głośniki, kable, struny po drodze jeszcze.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Chłopaki, nie wiem czy to jest trolling na bandycie czy nie. Tak mi to wygląda.
Chłop szuka zwykłego przetwornika (Merlin, Dimarzio może) do grania, wy wyjeżdżacie z tezami "graj na gryfowym, spróbuj na singlu" i sam nie wiem co jeszcze. Po co?
Powiedzcie mu jaki przetwornik do jego gitary, czyli niedrogiego Ibaneza będzie ok. No przecież nie wjebie tam Bare Knuckle, który kosztuje zdecydowanie za wiele jak na to wiosło. Opanujcie się.
Bandit, kup se D-Sonica ;)

bandit112

  • Gość
D-Sonic za drogi trochę, ponad 3 bańki kosztuje :( Napisałem do Merlina, zobaczymy co oni mi powiedzą ;) Ale pewnie dopiero w poniedziałek dostane odpowiedź.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Chłopaki, nie wiem czy to jest trolling na bandycie czy nie. Tak mi to wygląda.
Chłop szuka zwykłego przetwornika (Merlin, Dimarzio może) do grania, wy wyjeżdżacie z tezami "graj na gryfowym, spróbuj na singlu" i sam nie wiem co jeszcze. Po co?


Chyba nie czytałeś uważnie, single i gryfowe wyniknęły w ramach offtopu. Ja jestem pojebany i napierdalam na singlach, ale to ja, nikomu tego wciskać, ani nawet polecać nie będę ;)

Co do pup'ów, tylko jedna znana mi osoba narzekała na Hellfire (Poker Face z forum), ale prawie wszystko na co on narzeka podoba się normalnym ludziom (z wiosłami Mayo na czele ;) ), więc zaryzykowałbym z Hellfajką, jak już było powiedziane, najwyżej sprzedasz, to hodliwy towar jest.

Posty połączone: 15 Paź, 2011, 20:12:08
Chłopaki, nie wiem czy to jest trolling na bandycie czy nie. Tak mi to wygląda.
Chłop szuka zwykłego przetwornika (Merlin, Dimarzio może) do grania, wy wyjeżdżacie z tezami "graj na gryfowym, spróbuj na singlu" i sam nie wiem co jeszcze. Po co?


Chyba nie czytałeś uważnie, single i gryfowe wyniknęły w ramach offtopu. Ja jestem pojebany i napierdalam na singlach, ale to ja, nikomu tego wciskać, ani nawet polecać nie będę ;)

Co do pup'ów, tylko jedna znana mi osoba narzekała na Hellfire (Poker Face z forum), ale prawie wszystko na co on narzeka podoba się normalnym ludziom (z wiosłami Mayo na czele ;) ), więc zaryzykowałbym z Hellfajką, jak już było powiedziane, najwyżej sprzedasz, to hodliwy towar jest.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Wcale nie kosztuje ponad 300zł. Kupowałem za 250, a i taniej można dostać.
A, Rachet: nie wiem co ty tam piszesz, mam cię zignorowanego (tyle, że znowu mnie podkusiło, żeby kliknąć :D). Zresztą za każdym razem piszesz coś, co nie jest wcale potrzebne. Nie piłem też konkretnie do ciebie, po prostu cały wątek stał się trochę zbyt problematyczny. Na szczęście bandit określił się, bierze helfaję :)

bandit112

  • Gość
Koleś z Merlina odpisał, że poleca Hellfire. Raczej go wezmę, bo z odsprzedażą problemu nie powinno być. :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i tak go sprzedasz i kupisz d-sonica ;)
Spoiler
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2007, 10:03:38
wysłana przez Harvest
1 Odpowiedzi
2867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 10:06:52
wysłana przez nickos
7 Odpowiedzi
4272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2009, 13:46:17
wysłana przez maarioo
10 Odpowiedzi
4060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 12:48:33
wysłana przez Orange
51 Odpowiedzi
22720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 14:30:19
wysłana przez wuj Bat