Autor Wątek: Pickup do 7mki  (Przeczytany 8587 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pickup do 7mki
« 26 Wrz, 2011, 13:12:49 »
Odnosilem się tylko o wyłącznie do porównania tych pickupów i zdrowego rozsądku. Jesli producent twierdzi że jeden pup ma tyle a tyle w tych trzech wartosciach i koledze muli, to inny pickup który ma tego mniej a innego więcej, ma wieksze prawdopodobieństwo mulenia. Wiem ze to nie pewnik (dlatego poleciłem przełożenie pickupa) ale myślę ze jest to cos, czym można ewentualnie sie kierować.

Jedni uważają, że mahoń nie muli tylko ma dużo środka i stąd złudzenie, inni z kolei, że mulenie to okolice 200hz-300hz itd... Ja bym w życiu nie określił po takim schemacie nawet prawdopodobieństwa "mulenia" (jakkolwiek je rozumieć, gdziekolwiek się ono znajduje). Mój Painkiller dla przykładu ma mnóstwo dołu i środka na schemacie, ale wychodzi na to że dołu z pierdolnięciem, a środka tego górnego (ostrego). Na brzmienie pickupa składają się różne parametry i szczerze to najłatwiej chyba zbudować sobie obraz brzmienia z opisu producenta.


Tylko który producet Ci napiszę: "nasz pickup mólu jesion". Dla przykładu: DiMarzio ToneZone wg producenta:

Cytuj
It incorporates lower magnet-pull and coils specifically calibrated to reproduce the full impact of the low “B” string without any loss of tone quality or fidelity.

A dla mnie to pickup którego w życiu bym nie polecił do niskiego stroju. Nie sprawdził się w mahoniu, jesionie ani olsze, a już na pewno nie w strojach B i nizej (testowany na cyfrze i lampach). Tak jak pisałeś - na brzmienie pickupa składaja sie różne czynniki, ale nie zapominajmy tez o tych zewnętrznych - strojenie, drewno i jego gestość, konstrukcja gitary a nawet same struny i kostka. Tak więc liczy się glownie charakter samej przystawki, parametry można regulować zewnetrznie chociażby eq wzmacniacza czy jakimś w kostce (knorr). Co sie sprowadza do tego że pickup trzeba usłyszec pod wlasnymi paluchami i kropka, inaczej nie da się podjac właściwszej decyzji.

No to właśnie sobie trochę zaprzeczyłeś, ale z tą ostateczną wersją się zgadzam :)

A co do producenta - nie napisze Ci on, że pickup muli, bo to jakieś pojęcie "z dupy" i to też chciałem przekazać. Zobrazuje Ci on mniej więcej czego możesz się spodziewać, ale..., bez przesady ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2011, 13:23:20 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 10:23:57
wysłana przez nickos
15 Odpowiedzi
8049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2009, 00:05:13
wysłana przez KykuPL
4 Odpowiedzi
2031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 15:50:27
wysłana przez ciechoslovacja
18 Odpowiedzi
6589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 08:33:27
wysłana przez glowa-glowa
5 Odpowiedzi
5983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2018, 16:41:02
wysłana przez Fizyczny