Autor Wątek: Pomoc w doborze strun oraz zestawu do czyszczenia.  (Przeczytany 4784 razy)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Panowie, sprawa jest prosta:

1) Potrzebuje fachowej opinii co do wyboru strun. Chce ustawić PRS'a (skala 25') do Drop D/Drop C#. Dotychczas używałem setu 11-48 Ernie Balla RPS, jednak ten set wydaje się trochę zbyt flakowaty do na basach w dropie, a zbyt napięty na wiolinach (ciężko się podciąga itp.). Znalazłem 2 sety:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/dunlop-den1052-10-52
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/dunlop-zakk-wylde-1060
I nie bardzo wiem który wybrać. Głównie chodzi mi o fakt, czy ten set Zakka mimo wszystko do Drop D/Drop C# nie będzie trochę za twardy (szczególnie, że czasem muszę nastroić wiosło do Standard E). Z drugiej strony, lubię czasem zjechać do Drop C/Drop B (chociaż do tego wolałbym mieć drugie wiosło ;)).

2) Czy ten zestaw do czyszczenia jest ok?:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/akcesoria/do-czyszczenia/dunlop-cleaner-set
Niby Dunlop firma dobra, ale w każdej mogą zdarzać się buble, a ja nigdy środków czyszczących nie kupowałem (sic!).

Wracając na moment do strun. W PRS'ie mam mostek stały, który jest trochę prymitywny (ci co widzieli potwierdzą ;)). Czy będę w stanie porządnie ustawić wysokość strun?

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
10-52 powinny być imo optymalne.

Co do zestawu do czyszczenia, miałem do czyniena z tym płynem do korpusu ( bardzo ok, stosuje do dziś ) i do struny ( chujnia, palce mi podrażniało ale może to ze  mną cos nie tak ).

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
co do strun to 10-52 w skali 25.5 stroiłem do E standard i był równomiernie naprężony
natomiast w skali 24.75 .60 stroiłem w C, wiec polecam Ci secik zakk'a 10-60 do drop D :)
i always go full retard

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Tak w sumie zastanawiam się czy nie wziąć tych zakkowych, bo cena zła nie jest a chce wziąć od razu 2 kompleciki. Co do środków czyszczących, to podałem ten bo jest w niezłej cenie a jest dość kompletny. Zresztą, jakby ten do strun okazał się chujowy, to nie muszę go używać ;)

EDYTA:
Kurwa, nie zauważyłem, że jest oddzielny dział na struny  :facepalm: A jako, że ten temat głównie o strunach, to przepraszam bardzo za moje niedojebanie.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2011, 17:29:04 wysłana przez michu123PL »

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
ja mam teraz założone 11-54 do standard C# - według mnie są idealne - to secik przeznaczony do obniżonych dropów - DR z takim pająkiem
polecam bo podciąga się bez problemów wioliny a basowe w ogóle nie wiszą
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dude, widzę, że lubisz nieco twardsze niż ja, więc z czystym sercem polecam: FM 9,5-46, stroiły mi w Lusi od standard E do standard A, więc nie musisz się martwić o schodzenie do C ;) Aktualnie mam je w D, brzmią zajebiście, chyba zmienię je na 8-42, ale ja lubię makarony pod palcami, Tobie powinny pasować idealnie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Z tym, że Lusia to ma chyba troszkę dłuższą skalę ;) Zostane chyba przy tym secie 10-60 bo pamiętam, że na wiolinowych 10 na PieResie grało mi się zajebiście. Najwyżej jak jeden set mi się nie spodoba to drugi sprzedam/zamienie na inne :)

Tymczasem jakby ktoś miał coś jeszcze do powiedzenia w sprawie zestawu czyszczącego to byłbym wdzięczny ;) W ogóle, te płyny to się nakłada na tą szmatkę i odpowiednio rozsmarowuje na gitarze, czy jak? O_o?


Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No kupując to wszystko oddzielnie trochę więcej bym wydał... :P Nie zrozum mnie źle, żydzić na wiośle nie chce. Ino tak jak mówiłem, nigdy nie kupowałem żadnych środków czyszczących, a ten set akurat ma najpotrzebniejsze rzeczy (chyba) i jest w niezłej cenie. Wolę na próbę wydać mniej, ewentualnie jak coś nie podpasi to już niech stracę.

No chyba, że to rzeczywiście totalny syf jest ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Spoko spoko, wiesz pytałeś co sądze to napisałem Ci co używam i co mogę polecić ;D możliwe że są inne lepsze rzeczy, albo ten płyn dunlopa przypadnie Ci do gustu - próbuj w końcu dojdziesz do swojego setu :D

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No luźno, dzięki wielkie za odpowiedzi ;) W zasadzie chciałem się bardziej utwierdzić w przekonaniu, że to co wybrałem shitem nie jest :D Zestawik (strunki zakka + cleaner set) będę zamawiać prawdopodobnie w następnym tygodniu, więc jak przyjdzie i założę strunki/wyczyszczę wiosło, to postaram się zdać jakąś relację :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Co do zestawów czyszczących - polecam Gibsona, czyszczę swoje wiosła jak zmieniam struny (+/- co trzy tygodnie) i od ponad roku wykorzystałem raptem połowę buteleczek. W zestawie masz do podstrunnicy, do całego wiesidła i do strun :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja sobie coś takiego kupiłem i czekam aż przyleci z USA (plus kable,struny i inne pierdoły). ;)
http://taniestruny.pl/p/50/1631/dunlop-6504-zestaw-srodkow-do-konserwacji-gitary-dunlop-konserwacja.html
Nie ma to jak zamówić sobie z USA środki do czyszczenia, kable i struny...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
@youshy - o coś takiego: http://guitarcenter.pl/catalog/bas/akcesoria/do-czyszczenia/gibson-gg-rk1 ci chodzi? No zestaw wydaje się ciekawy, tańszy nawet od tego Dunlopa a wcale nie uboższy ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ja mam tego Dunlopa i szczerze polecam. Prócz środka do lakieru i strun mam dwa różne do palisandrowej podstrunnicy.
Co do strun, do drop D polecam zestaw EB 10-52, a nawet zamianę najgrubszej na 54.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ja używam GHS 11-70 do drop H i jest idealnie, w drugiej gitarze mam 60 do drop C (z tym że Daddario) i mogły by być twardsze. Skala 25,5. Także 10-60 do drop C# będą ok, ale do standard E będzie trochę twardo. A w ogóle to polecam GHS :D
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2011, 22:55:56 wysłana przez Marc!n »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
6384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2013, 16:18:55
wysłana przez Yony
9 Odpowiedzi
4113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 18:38:43
wysłana przez Nightmarishreaper
5 Odpowiedzi
2899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lut, 2016, 14:16:54
wysłana przez Orange
6 Odpowiedzi
2141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2017, 11:22:37
wysłana przez temol
3 Odpowiedzi
1920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2021, 23:23:39
wysłana przez tsonga