Autor Wątek: Zakup Ósemki - pogadajmy  (Przeczytany 30935 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #25 27 Lis, 2010, 16:26:10 »
Cytuj
i wenge (które wprowadza naturalna kompresję dźwięku

:D

RG2228, to porownujac cene do ficzerow, imho zdecydowanie najlepsza chwilowo seryjna osemka. Carpenter ma cene jak zwykle z pizdzienki, wiec nawet nie bierzemy pod uwage. Po prostu umowmy sie, ze chlopcy z ESP maja najebane we lbie, ze biora 20K za olchowa deske do miesa z dziwnie umieszczonymi EMG. Smiem twierdzic, ze w kwestii polityki cenowej, sa jeszcze bardziej posrani od PRS, ale na niektorych ten prosty zabieg socjotechniczny (zrobimy zupelnie przecietna gitare z byle czego, pomalujemy ja na czarno zeby sekow nie bylo widac i wezmiemy za nia kosmiczne pieniadze) dziala znakomicie.

RGA tez wyglada nie najgorzej, co prawda macalem tylko 7, ale po zmianie pikapow robi sie calkiem sensowne wioslo za w miare przystepne pieniadze.

A teraz ad ovo - jesli doznalbym teraz urazu plata czolowego i zaczal grac w drop π (tak, zeby przypadkiem nie bylo slychac o co mi chodzi), zdecydowanie zrobilbym sobie lutnicza szostke: 30 cali (a co?), mahoniowy korpus z klonowa nakladka (lub cala z jesionu), ntb, tom, klonowy gryf z hebanowa nakladka, ein hambakier i juz. Mialbym normalny, uzytkowy gryf, moglbym sobie zalozyc dowolny set strun, zestroic sie do srajtona i caly osprzet za 1/3 ceny osemkowego. Lans da sie nadrobic muzykalnoscia i wyobraznia;)
A teraz Yony moze mnie zbanowac:)

pozdro

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #26 27 Lis, 2010, 17:11:30 »
Ooooo! Fanaberia! Proponuje zmienic nazwe domeny :D

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #27 27 Lis, 2010, 17:26:39 »
Popieram wniosek :D

Przedwczoraj stwierdziłem, że nawet moja 7dma struna to już fanaberia jest, a co dopiero ósma ( a że wystarczyłoby się zestroić ton niżej i już mam strój ósemkowy przy 25,5 cala to inna sprawa :D ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #28 27 Lis, 2010, 20:38:54 »
RG2228, to porownujac cene do ficzerow, imho zdecydowanie najlepsza chwilowo seryjna osemka.

tez tak mysle, do RG2228 naprawde nie ma co sie czepiac..brzmi swietnie, stroi idealnie (jak wszystkie Ibki zreszta) a co do ceny..w Polsce pewnie w huj kasy trzeba dac, ale na angielskim Ebayu mozna uzywke za £800 dorwac, jesli chodzi o RGA8 to ma minimalnie inny gryf niz Rg2228 tzn. 1mm szersza na 1-ym progu i chyba 2mm na 12-tym..no i radius jest mniejszy czyli bardziej polokrogla ;), poza tym przystawki do wymiany na EMG..wiec cena nowej plus modyfikacja wychodzi tyle co za uzywke RG2228.
A co do 8-ki Carpentera...hmmm.. bylem tydzien temu na Deftones w Brixton Academy i brzmienie zabijalo w huj...Stefek ma miazdzacy sound..ale to juz nie od gitary zalezy of course ;).pozdro.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #29 27 Lis, 2010, 20:43:05 »
Ehhh mieszkalem kiedys 500 metrow od Brixton Academy. Czarni gangsterzy okazuja sie bardzo sympatyczni przy blizszym poznaniu :D

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #30 27 Lis, 2010, 21:13:05 »
i znów pierdolenie o szopenie, Wuj nie pytał czy 8 struna to fanaberia. bądźcież kurwa rzeczowi :D
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2010, 01:53:24 wysłana przez piotrek929 »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #31 27 Lis, 2010, 21:53:51 »
Dobra, napisze powoli, bo widze, ze kolega wolno czyta:

"G2228, to porownujac cene do ficzerow, imho zdecydowanie najlepsza chwilowo seryjna osemka."

"(...) G2228 naprawde nie ma co sie czepiac..brzmi swietnie, stroi idealnie (jak wszystkie Ibki zreszta) a co do ceny..w Polsce pewnie w huj kasy trzeba dac, ale na angielskim Ebayu mozna uzywke za £800 dorwac, jesli chodzi o RGA8 to ma minimalnie inny gryf niz Rg2228 tzn. 1mm szersza na 1-ym progu i chyba 2mm na 12-tym..no i radius jest mniejszy czyli bardziej polokrogla , poza tym przystawki do wymiany na EMG..wiec cena nowej plus modyfikacja wychodzi tyle co za uzywke RG2228."

Ktorej czesci nie rozumiesz?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #32 27 Lis, 2010, 22:17:30 »
o czarnych gangsterach w poznaniu

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #33 27 Lis, 2010, 22:33:36 »
Mialem na mysli Rycha Peje i innych czarnych hardkorow z Jezyc, np Domina :D

EDIT:
Po drugie nie pisalem co Wuj ma zrobic, ale co ja bym sobie zrobil. Osemka jest po prostu trudnym i wymagajacym instrumentem. Mialem i bez zalu sie z nia rozstalem, bo jestem za cienki i nie gram hejwimetalu. Pewnie juz wszyscy widzieli, ale na wszelki wypadek wrzucam moj epicki fejl w zderzeniu z osemka - przez chwile widac zdegustowanego Nikta (JD daj mi suba):

 
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2010, 22:55:08 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #34 27 Lis, 2010, 23:33:29 »
akurat zły cytat z samego siebie podałeś :) , no ale poza pierdoleniem o szopenie ( gdzie słowo fanaberia wyraźnie pada w Twoim poście jak i poście innego kolegi) to wszystko zrozumiałem i ciesze się że masz swoje doświadczenia i preferencje co do ósemek.  wybacz, ale  z tym szopenem to taka wycieczka po innych tematach które przeczytałem i prawie za każdym razem dyskusja schodzi na temat lansu, fanaberii etc. 
w żadnym wypadku nie chciałem nikomu wyjebać na psyche lub ambicje czy tez umiejętności.

pozdrawiam miłego wieczoru:D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #35 27 Lis, 2010, 23:43:33 »
Aaa - Mr Czepliwy sie trafil:) Masz tu recke, gdzie nie pada slowo "fanaberia".
pozdro;)

http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/ibanez-rg2228/

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #36 27 Lis, 2010, 23:46:42 »
Osemka jest po prostu trudnym i wymagajacym instrumentem.

Zgadza sie, dlatego polecam wszystkim gitarzystom przymierzajacym sie do zakupu 8-ki wziac do reki instrument i naprawde dobrze go ograc...jest zupelnie inna technika gry niz na 6-ce, przede wszystkim wioslo lezy wysoko z racji tej, ze lewa reka gra sie bardziej jak na gitarze klasycznej..czyli dlon prostopadle do gryfu..podobnie jak na basowce, poza tym prawa reka wymaga duzej kontroli...grasz solo na wiolinowcyh albo jakis zmutowany riff i caly czas tlumisz reka basowe struny, zeby sie nie wzbudzaly tam gdzie nie powinny, lewa reka do tego powinna wspolpracowac tzn. tlumic struny ktore nie biora udzialu w grze na kwintach chocby...to tak po krotce..kazdy musi sam sprobowac, moge powiedzeic ze mam kilku znajomych ktorzy graja po kilka lat na 7-kach i po chwyceniu mojej 8-ki nie potrafia poprawnie zagrac...czego zreszta nie ukrywaja, oczywiscie gra nie jest zadna filozofia tylko po prostu inna technika gry.pozdro.

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #37 28 Lis, 2010, 00:10:32 »
Tez gralem klasycznie za "mlodu" kilka lat i akurat 8-ka nie sprawila mi zadnego problemu, ale obserwuje jak podchodza do 8-ki metalowi gitarzysci i wielu pada jak muchy..nie sa w stanie kontrolowac instrumentu czyli brzmienie im ucieka jak to mowia, a co do barytonu..again..8-ka to inny isntrument i daje ta mozliwosc, ze mamy caly czas podstawowy stroj gitary 6-strunowej..czyli gramy wszystkie akordy, pajaki itd. a dodaktowo mamy niski stroj o ktory nam chodzi, poza tym sa jednak inne mozliwosci stosowania otwartych akordow...wszelkie kombinacje z zastosowaniem pustuch strun wiolinowych, niestety przy barytone jestesmy tego pozbawieni bo mamy tylko niski..jak kjtos chce loic kwinty i grac sola nizej to jest OK, ale jesli ktos chce miec niiiiski stroj ale nie pozbawic sie mozliwosci zagrania rockowego kawalka w A to 8-ka jest idealnym wyjsciem. ::)

aktualnie na Ebayu;

http://cgi.ebay.co.uk/ESP-LTD-8-String-Guitar-FM408-Mint-Condition-/180591968798?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item2a0c1ec21e

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #38 28 Lis, 2010, 00:12:02 »
Do solowek mozna sobie wsadzic do racka Zorrastego w formie 4U :D

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #39 28 Lis, 2010, 02:04:17 »
ósemka jest po prostu uniwersalna pod różnymi względami, choć mniej wygodna i wymaga innej techniki. mój młody kończy teraz podstawówke muzyczną i widzę że jak bierze óseme do łapki to nie ma z nią problemów -tzn. z ułożeniem ręki,  ale z kontrolą strun owszem, ale i tak nieźle sobie radzi jak na pierwsze elektryczne wiosełko. generalnie zagra wszystko to co na klasyku. a mnie się bardzo podoba idea stałego mostu bez blokad, co chwila zmieniam strój i eksperymentuje- odkryłem go na nowo, a o Flojdzie prawie zapomniałem.

i nie gniewajcie się już za Szopena :D
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2010, 02:06:57 wysłana przez piotrek929 »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #40 28 Lis, 2010, 11:17:19 »
Do solowek mozna sobie wsadzic do racka Zorrastego w formie 4U :D

Myślę, że przynajmniej 5U ;)

Artur nie zmieści się do racka, ledwo w osiedlowy śmietnik się upchneliśmy

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #41 28 Lis, 2010, 16:56:47 »
narobiliście mi apetytu na rg2228  :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #42 28 Lis, 2010, 17:13:44 »
smacznego  :lol:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #43 28 Lis, 2010, 17:29:27 »
narobiliście mi apetytu na rg2228  :P

Ja apetyt mam od pół roku, a nikt na śląsku nie ma 2228 do pomacania..
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #44 28 Lis, 2010, 17:46:52 »
a co tu macać jak masz kase to bierz, jak ci nie podejdzie to kupie od ciebie taniej :D

Andy wiesz do kogo pisać jak będziesz chciał sprzedać  8)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #45 28 Lis, 2010, 17:54:23 »
a co tu macać jak masz kase to bierz, jak ci nie podejdzie to kupie od ciebie taniej :D

pewnie tak zrobię :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #46 28 Lis, 2010, 17:59:49 »
a co tu macać jak masz kase to bierz, jak ci nie podejdzie to kupie od ciebie taniej :D

Andy wiesz do kogo pisać jak będziesz chciał sprzedać  8)

jak chcesz to moge Ci tutaj RG poszukac, kilka tygodni temu poszla 8-ka na Ebayu za £880 w idealnym stanie

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #47 28 Lis, 2010, 18:22:33 »
no właśnie tylko używana by mnie interesowała, ale to jak już załatwie temat Mesy bo na mnie czeka  8)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #48 29 Lis, 2010, 17:27:50 »
A teraz ad ovo - jesli doznalbym teraz urazu plata czolowego i zaczal grac w drop π (tak, zeby przypadkiem nie bylo slychac o co mi chodzi), zdecydowanie zrobilbym sobie lutnicza szostke: 30 cali (a co?), mahoniowy korpus z klonowa nakladka (lub cala z jesionu), ntb, tom, klonowy gryf z hebanowa nakladka, ein hambakier i juz. Mialbym normalny, uzytkowy gryf, moglbym sobie zalozyc dowolny set strun, zestroic sie do srajtona i caly osprzet za 1/3 ceny osemkowego. Lans da sie nadrobic muzykalnoscia i wyobraznia;)

A Wujek podobnie - poszed w jesionową szóstkie 27" z mahoniowym gryfem podkutym hebanem - i już pierwszego dnia grałem w F# (tym niskim) na grubości 0.58 i było niezgorzej. I od tamtej pory zastanawiam się, jak bym stroił potencjalną siódemkę, żeby na górze i na dole mieć H... A co ciekawe - z ósemką byłoby łatwiej... Bozia nie dała długich paluchów i to, co napisał Andy - tak długo jak nie pogram solidniej na ósemce, w tym przypadku lewej (pozdrawiam Cię, Amanita!!) - nie będę w stanie podjąć wiążącej decyzji. Lans lansem, ale dzięki ERG chciałbym mieć szersze horyzonty, a nie problem i obciach na scenie. A nie gram ze scenografią pt. stołek barowy - koncert bez poskakania jest jak wizyta w burdlu tylko na piwo!

Obserwacja losów forumowych ósemek też nie napawa optymizmem, a są tu więksi wymiatacze ode mnie.
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #49 29 Lis, 2010, 17:39:17 »
a czy ktoś u nas na forum trzymał w łapach SC-608B? I porownywal do RG2228 czy do lutniczych w podobnych granicach cenowych?
Bardzo jestem ciekaw opinii na temat tego modelu LTD
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2011, 14:49:56
wysłana przez Michau
0 Odpowiedzi
1633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 10:45:47
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
4902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 15:41:38
wysłana przez Sali
47 Odpowiedzi
35315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 10:30:14
wysłana przez buch
8 Odpowiedzi
2303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2021, 21:19:00
wysłana przez mwczesniak