Autor Wątek: lekkie siódemki?  (Przeczytany 26603 razy)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #25 21 Wrz, 2011, 15:52:09 »
Szkodażenie mam wagi, ale mój EXG7 jest raczej lekki. Kiedyś grałem na zajebistym jesionowym stracie. Ważył chyba że 2x tyle co flame, ale jakiego miał dzwona!!!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #26 21 Wrz, 2011, 15:55:29 »
osobiście mam 2 gitary z olchy i są podobnej wagi (czyli lekkie ;))
niestety mam jedynie wagę kuchenną na 2kg i niestety obie gitary zamykają licznik ;)
LP nawet nie kładłem na wagę bo by się złamała ;P
i always go full retard

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #27 21 Wrz, 2011, 17:20:32 »
unikaj floydów, bo swoje też ważą.
  :facepalm:

możesz też wymontować nie używane pikapy i jak grasz szatana to struny wiolinowe

Spoiler
Lo- Pro na moją rękę waży dobre 0,7-0,8 kg

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #28 21 Wrz, 2011, 17:27:41 »
Miałem 2 Flame EXG-7 i niby to samo drewno ale jeden był dosłownie kilogram cięższy (chyba że to nie była olcha). Teraz mam 8mkę całą z klonu i prawie nic nie waży, na bank jest lżejsza od tego lżejszego EXG.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #29 21 Wrz, 2011, 17:28:41 »
Cytuj
Lo- Pro na moją rękę waży dobre 0,7-0,8 kg.
Oczywiście, ja nie wiem skąd ta wesołość. Chyba, że ktoś serio myśli, ze floyd waży tyle co mostek w np. takim Setiusie strink-fru-body.
Ziom ma problem, więc staramy się grzecznie podrzucić pomysły, ale jak zwykle jeden kurwa musi pokazać, że jest z innej planety. Znasz man cięższy element hardware'u gitary?
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2011, 17:31:17 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #30 21 Wrz, 2011, 17:35:58 »
Miałem 2 Flame EXG-7 i niby to samo drewno ale jeden był dosłownie kilogram cięższy (chyba że to nie była olcha). Teraz mam 8mkę całą z klonu i prawie nic nie waży, na bank jest lżejsza od tego lżejszego EXG.

Bo Roter robi cienkie deski.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #31 21 Wrz, 2011, 17:41:41 »
Przeczytaj jeszcze raz. Chciałem koledze uświadomić, że to nie 15deko :) Miałem napisać, że to kawał żelastwa, który ze wszystkimi śrubkami waży jakieś 25% całej wagi gitary...


Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #32 21 Wrz, 2011, 18:21:27 »
@Donnie - to nie była uwaga o Twoim poście. Z tobą się zgadzam.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #33 21 Wrz, 2011, 20:52:08 »
z gitar, które były wymienione jeśli chodzi o wagę to przede wszystkim mogę wskazać na flame exg7 ale powtarzając za moją byłą najważniejsza będzie jednak rehabilitacja 

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #34 21 Wrz, 2011, 21:00:39 »
no tak - niech unika wszystkiego
i oczywiście trzeba mieć takie samo zdanie jak wszyscy

przekładam teraz na ramieniu gitary z FR i stałym mostem i nie czuję specjalnej różnicy w wadze
bo jest trochę więcej żelastwa ale za to o ile drewna mniej !!!

więc zawsze kurwa znajdzie się ktoś kto o tym pomyśli

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #35 21 Wrz, 2011, 21:14:03 »
Wróbel, rozumiem unikanie gitar NTB, to taki niecny żarcik ;)

Najlepszym rozwiązaniem będzie... zajebiście stylowy stołek z pubu. Mój kumpel, który nie ma kawałka nogi tak gra kilka dobrych lat i jest to IMO najlepsze wyjście z takiej sytuacji. Wiadomo, że napierdalanie głową jak Kerry King nie wygląda tak stylowo, a wręcz komicznie, no ale coś za coś.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #36 21 Wrz, 2011, 21:22:52 »
Rada Wróbla jest bardzo na miejscu - 99% neck thru jest z klonu, gorzej być (prawie) nie może. Z racji konstrukcji NTB musi być wykonane z drewna o dużej gęstości -> czyli dużej wadze. W najlepszym przypadku może być mahoniowe i tu przy użyciu odpowiedniego gatunku i partii może wyjść lekkie wiosło, ale to tylko ten 1 procent.

@czerez: porównaj sobie gęstość metali z drewnem i wtedy zrozumiesz, że ZAWSZE gitara z FR/tremolo będzie cięższa niż ta bez.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #37 21 Wrz, 2011, 21:27:33 »
ok - to będzie troch więcej , ale nie są ta jakieś znaczące różnice
można doliczyć blokowane klucze i wyjdzie na to samo :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #38 21 Wrz, 2011, 21:30:51 »
można doliczyć blokowane klucze i wyjdzie na to samo :D
o i tu się zgodzę, u mnie po zmianie kluczy na blokowane zdecydowanie gitara zaczęła lecieć na łeb!
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #39 21 Wrz, 2011, 21:39:59 »
a nie powinno tak być, bo mniej zwojów strun na głowce = mniejsza waga

:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #40 21 Wrz, 2011, 21:42:32 »
no w końcu zostałem zrozumiany :)
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #41 21 Wrz, 2011, 21:47:40 »
Zaraz dojdziemy do wniosku, że najlepiej mieć dwa single połączone oba razem (bez możliwości przełączania się na inną konfigurację niż oba na raz), bez jakichkolwiek potków itp. O ile identyczna gitara z mostkiem tremolo i identyczna gitara z np stringtrhu będzie mieć trochę inną wagę (to raczej oczywiste - a czy odczuwalne, pewnie zależy od samego wiosła i od grajka), o tyle już imo trochę w drugą stronę przeginacie ;)

W sumie to biorąc pod uwagę jak ludzie tutaj wyrażali zdziwienie, że niektóre gity będąc nie takie ciężkie im ciążyły, a cięższe lub podobne nie - może kształt korpusu itp tutaj tez odgrywa dużą rolę? Ew jeszcze typ lakieru itp (teraz to już może i dojebałem, ale np gruba warstwa połyskliwego lakieru vs "otwarte pory" może i zrobi z 0,5 kg)?

No i przy ograniczaniu ilości drewna można pomyśleć o jak najkrótszej menzurze i małej główce, trololololo :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #42 21 Wrz, 2011, 21:58:15 »
to może od razu zróbmu gitarę z kartonu a wszystko pozostałe sie markerem dorysuje (byle nie farbami, bo za ciężkie). Popadamy tu w zbiorową histerię. Ja proponuje podsumować to w ten sposób:

to jest metal - trzeba, kurwa, cierpieć!!!
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #43 21 Wrz, 2011, 21:59:44 »
Wniosek: warto obadać ile dają te paski na dwa ramiona.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #44 21 Wrz, 2011, 22:01:50 »
ta chyba spełnia wasze krtyeria: :D


a tak poważnie to pomyślałem w drugą stronę:
- czy to jest problem chirurgiczny? może wizyta u lekarza + ew. rehabilitacja?
- może jest to pozostałość po urazie? wzmocnienie obręczy barkowej? ew. rehabilitacja?

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #45 21 Wrz, 2011, 22:15:23 »
sify - między LP a Stratem to jest prawie na pewno ponad kilogram różnicy*. Swoją drogą - kilo to dla was tak mało? Zawieście sobie torebkę cukru do gitary, założę się że zmienicie zdanie.

*wagi LP są różne - net twierdzi że Studio to ok. 4,3-3,5kg, ale starsze Customy to nawet ponad 6kg. Z kolei Fadedy zaniżają do nawet 3,6-3,8kg, o Juniorach nie wspomnę ;)

Dla porównania - mój Epi SG GX waży 3,1kg. Sprawdzone :tak:

W temacie - a zważcie swoje 7ki! Pewnie wielu z was ma w domu elektroniczne wagi, czy to kuchenne czy nawet zwykłe łazienkowe (te drugie mają zazwyczaj dokładność 100g, a to już dobry wynik). Ewentualnie poszukajcie danych na necie.

ED: O wadze Stratów: http://www.fenderforum.com/forum.html?topic_number=415993
O wadze LesPauli: http://www.mylespaul.com/forums/gibson-les-pauls/2121-what-weight-your-les-paul-then.html


Schecter Hellriser C-7 - 3,4kg
minimum respect!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #46 22 Wrz, 2011, 04:27:49 »
Cytuj
to jest metal - trzeba, kurwa, cierpieć!!!
Metal-sretal. Weź się rozpędź, wyjeb na ryj i wypierdol se obojczyk na zewnątrz. Następnie wejdź na sevenstring.pl  i opisz swoje arcyprzyjemne doznania z grania trzy godziny na 5kg-owym Setiusie z wajchą. Czekam na sprawozdanie, arcymistrzu bulu i nadziei. I dla reszty rzeczoznawców mam również podobną radę.

Zdrowy kolo 185 cm wzrostu jest pociesznym obiektem drwin, jeśli mówi że LP jest ciężki. Natomiast w pełni rozumiem zioma, który akurat doznał kontuzji, obojętnie jaki by nie był duży. Czy to jest takie trudne do rozróżnienia?
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2011, 05:00:12 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #47 22 Wrz, 2011, 10:17:18 »
LP Custom 70's - równe 5kg, odczuwalne po paru godzinach grania

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #48 22 Wrz, 2011, 11:16:34 »


Poza tym - że 6 trun. Ale wpieprzyć EMG, zrobić customa na 7 strun... Zawsze to jakieś rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2011, 11:22:20 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: lekkie siódemki?
« Odpowiedź #49 22 Wrz, 2011, 12:39:23 »
Cytuj
to jest metal - trzeba, kurwa, cierpieć!!!
Metal-sretal. Weź się rozpędź, wyjeb na ryj i wypierdol se obojczyk na zewnątrz. Następnie wejdź na sevenstring.pl  i opisz swoje arcyprzyjemne doznania z grania trzy godziny na 5kg-owym Setiusie z wajchą. Czekam na sprawozdanie, arcymistrzu bulu i nadziei. I dla reszty rzeczoznawców mam również podobną radę.

Zdrowy kolo 185 cm wzrostu jest pociesznym obiektem drwin, jeśli mówi że LP jest ciężki. Natomiast w pełni rozumiem zioma, który akurat doznał kontuzji, obojętnie jaki by nie był duży. Czy to jest takie trudne do rozróżnienia?

Easy man :) to była ironia w stosunku do porad o lakierze, kluczach itp skrajnych pomysłach a Ty się unosisz jakbym biblię podarł na scenie.
Po za tym życie jest brutalne - mam kontuzję, mam problem z graniem, boli - nie gram. Jak mi ujebie stope i jedyna mozliwością będzie proteza z cegłówki to nie wstaję rano na jogging dlatego że lubię. Każda gitara z drewna będzie ważyła swoje, jesli jest powazna kontuzja to tutaj ten kilogram przy dluzszej grze nie zrobi różnicy. Bo co za róznica czy gitara waży 2,5 kilo czy 3,5? To i tak jest obciążenie dla stawów i i tak będzie wywoływało ból. Co do lżejszej gitary to swoje zdanie wyraziłem wcześniej - chambered body
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2009, 13:12:01
wysłana przez nikt
18 Odpowiedzi
11392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 10:01:18
wysłana przez Harvest
13 Odpowiedzi
8488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 15:18:58
wysłana przez Aston
15 Odpowiedzi
12043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2011, 18:47:55
wysłana przez Musza
12 Odpowiedzi
3212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 11:00:05
wysłana przez Luc