Autor Wątek: Problem z siodełkami w floydzie (dokładnie w ZR tremolo)..  (Przeczytany 3919 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A dokładniej z siodełkami, jeszcze dokładniej z siodełkami od dwóch, najgrubszych strun. Kwestia jest taka, że siodełka, trzymane przez śrubkę ślizgają się, co powoduje nieznośne rozstrajanie się gitary i jeszcze bardziej nieznośne gubienie menzury. Czy ktoś ma jakiś pomysł co na to zaradzić?

I tak jeszcze obrazoleptycznie:

« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2011, 15:13:24 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Zmienic gitare.

A tak na powaznie to.nie rozumiem. Rozjezdza sie do gory i dol siodelko od pojedynczej struny?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Zmienic gitare.

A tak na powaznie to.nie rozumiem. Rozjezdza sie do gory i dol siodelko od pojedynczej struny?

Bardzo chętnie, tylko najpierw muszę na nią uzbierać.
Dokładnie chodzi o to, że śruba (chociaż dokręcona do oporu) nie trzyma tak mocno siodełka jak musi. Czyli, jak mam ustawioną menzurę tak po chwili jej nie mam, bo siodełko przesuwa się w stronę gryfu.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
przegwintować/wsadzić srube o innym uzwojeniu (czy jak to tam sie nazywa)
ew w ostateczności kropelka :/
i always go full retard

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak gwint nie jest wyrobiony to może tłuszcz masz w miejscu styku. Wyczyść, a jak dalej nic to możesz spróbować zmatowić papierem ściernym albo coś.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wysek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
  • elektrogumonapawacz
Może podłóż coś pod śrubę, jakąś podkładkę czy inny kawałek blaszki.
likmapusy

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
 Odtłuścić, zmatowić siodełko papierem + jak nie pomoże, to wymienić śrubkę.

Dziwne, że się przesuwa - w Edge Pro II grubość siodełka zwiększa się w stronę mikrostroików, przez co nie ma bata, żeby się siodełko przesunęło do przodu, nawet przy lekko dokręconej śrubie w pewnym momencie samo się zaciśnie. Że nie zrobili tego w ZR...

Zomballo

  • Gość
W ZR tremolo możesz dodatkowo wkręcić śróbkę z tyłu całego wózka, tak jak przy ustawianiu menzury. Trochę to poprawi stabilnośc niemniej jednak to rozwiązanie od dupy strony. Zmatów wózek ewentualnie daj podkładkę z cienkiej blachy miedź/mosiądz pod siodełko.

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
ja bym próbował najpierw z podkładką sprężynową, ewentualnie wymienić śrubę (są takie z lekkimi ząbkami na łbie od strony gwintu), a jak już nic nie pomoże to ostatnią deską ratunku może jakieś zębate podkładki. Ostatnia metoda niestety dość inwazyjna, a i tak nie gwarantuje powodzenia.
Albo wystosować jakieś podkładki które będą pomiędzy śrubą a końcem szczeliny, tak żeby wózek opierał się o śrubę przez te podkładki.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Dziwne, w moim bananezie mam wrażenie, że nieważne jak lekko przykręce te śrubki to i tak trzyma jak popierdolone.nigdy nie puści.
Oczywiście zauważyłeś, że w ZR wraz z wydłużaniem menzury pojawiają się co raz to kolejne miejsca na przykręcenie tych śrubek? :>

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Dziwne, w moim bananezie mam wrażenie, że nieważne jak lekko przykręce te śrubki to i tak trzyma jak popierdolone.nigdy nie puści.
Oczywiście zauważyłeś, że w ZR wraz z wydłużaniem menzury pojawiają się co raz to kolejne miejsca na przykręcenie tych śrubek? :>

Tak, tak, zauważyłem. Wziąłem podkładkę sprężynową na próbę, zobaczę co z tego wyjdzie.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 18:36:25
wysłana przez Leon
2 Odpowiedzi
1108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2010, 11:53:00
wysłana przez coin777
Drop A na Floydzie

Zaczęty przez akla Struny

8 Odpowiedzi
3889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2011, 15:04:14
wysłana przez Donnie
4 Odpowiedzi
2727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2013, 18:43:03
wysłana przez g-zs
21 Odpowiedzi
5638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2014, 19:04:15
wysłana przez Mother Puncher