Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 300742 razy)

Franq

  • Gość
Próba stworzenia bardziej dżęcącego brzmienia - POD HD 300 (preset w załączniku jak by ktoś chciał).

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Brzmi jak Korn :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Franq

  • Gość
No to zrobiłem preset dla fanów Korna.
Trudno...

 ;D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pytane:
standardowo pod hd500 na przyciskach abcd wysyla midi pc odpowiednio 0, 1, 2, 3.
da się te ustawienia zmienic? w manualu tego nie znalazlem
i always go full retard

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Sify, nie.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Będę miał na dniach HD PRO u siebie - nie wiem jak gada ale tak go przeoram że po 2 tygodniach dam znaka ;)
Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
gada jak hd500. jeżeli możesz jedną rzecz sprawdzić - czy da radę zrobić reamp na spdif'ach  :headbang: - będę browarowo zobowiązany.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
gada jak hd500. jeżeli możesz jedną rzecz sprawdzić - czy da radę zrobić reamp na spdif'ach  :headbang: - będę browarowo zobowiązany.
o to ci chodzi ? http://line6.com/supportarchivenew/thread/87448

Pozdrawiam,

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
A uj mi w dupę, zapytam... może ktoś się spotkał z podobnym problemem.
Mam Line 6 pod X3 Live, ni uja nie mogę korzystać z edycji w gearboxie.
Wywala mi komunikat zaktualizuj do wersji 2.00 lub wyższej, tylko że mam zainstalowaną najnowszą wersję 3.72 .
Aktualizowałem też monkeya do wersji 1.64, nic nie pomaga.

Eny ajdijas ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
downgrade do 2.0?
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
gada jak hd500. jeżeli możesz jedną rzecz sprawdzić - czy da radę zrobić reamp na spdif'ach  :headbang: - będę browarowo zobowiązany.
o to ci chodzi ? http://line6.com/supportarchivenew/thread/87448

Pozdrawiam,

generalnie tak. pisałem o tym parę postów powyżej - nagrywam i "suchy" sygnał (w sensie bez symulacji wzmaka i efektów) i z jakimiś ustawieniami.

jeżeli możesz sprawdzić czy w HD PRO można zrobić reamp na SPDIFie i nie ma baboli w postaci dropów, trzasków etc.

chciałbym skręcić brzmienie z dualampem, nijak nie mogę tego inaczej obejść na poziomie sygnału cyfrowego w HD500x. wejście do HD500x jest wyłącznie analogowe, można zrobić route sygnału z kompa, ale nie wchodzi on w tor procesora dźwięku czyli nie mogę zrobić tego reampingu.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
dzisiaj dotarło z bonusem ;)



pokatujemy przez jakiś czas i do sprzedania;) oczywiście testy sample i presety zamieszczę ;)

Pozdrawiam,

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
daj mi znać pierwszemu jak bedziesz sprzedawać ;)
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
To chyba kolejka będzie. :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
ja też sie ustawiam w takim razie, na wszelki wypadek...

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Też się ustawię a jak dojdzie do mnie kolejką to zdelfinuję.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
już mnie wkurwił na start z tym reampem... no pojebane robić pętle srętle i kminić to nawet pod xt miał to w ustawieniach swoich bez kombinowania, wrrr i po co ja stivo reampboxa sprzedawalem, tera będę latał z tym 1 i 2 interfejsem do domu - no tu ma minusa u mnie wielkiego....



pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
masz in/out spdifa przecież do reampu?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
masz in/out spdifa przecież do reampu?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
przeciez sam pisales zebym sprawdzil czy się da ;) ja nie kumam jeszcze jak zresztą teraz mam tylko poda w domu bez innego interfejsu no i "czincz" nie mam hehehe

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no to jak i z czego ten reamp ma iść? po usb?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
I już mnie wkurwił 2 raz ;) zrobilem jak kolo na filmiku - dziala ale nie dodal ze jak chce robic na sluchawkach to dalej slysze DI wiec zostaje ustawianie brzmienia na monitorach - tzn 1, 2 odpiety, a w nocy jak zona spi metr obok raczej niewykonalne :(

Pozdrawiam,

Posty połączone: 26 Wrz, 2013, 23:00:13
już mnie wkurwił na start z tym reampem... no pojebane robić pętle srętle i kminić to nawet pod xt miał to w ustawieniach swoich bez kombinowania, wrrr i po co ja stivo reampboxa sprzedawalem, tera będę latał z tym 1 i 2 interfejsem do domu - no tu ma minusa u mnie wielkiego....



pozdrawiam,
no to jak i z czego ten reamp ma iść? po usb?
na filmie masz jak ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2013, 23:00:13 wysłana przez sinquestsound »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
on to robi analogowo. ja pisałem o łączach cyfrowych cinch. ponoć można na nich zrobić reamp na poziomie cyfry bez strat D/A > A/D.

no przemyśl - masz w kompie cyfrowy zapis surowego śladu. wysyłasz go łączem cyfrowym na cyfrowe wejście w HD PRO. z wyjścia cyfrowego dostajesz sygnał po reampie. nie ma strat na konwersji sygnału. ta metoda przez wejścia analogowe ma sens jeżeli używasz do reampu jeszcze czegoś w rodzaju saturatora, lampy, czegokolwiek co biega tylko na sygnale analogowym. jak masz cyfrę, przetwarzasz cyfrowo to przechodzenie przez analoga bez głębokiego sensu tego przejścia to strata jakościowa czyli prawdopodobnie brzmieniowa.

na analogowym wejściu to można reamp zrobić na każdym podzie :) nie potrzeba do tego wersji PRO :P

mam wrażenie że koleś nie do końca wie jak to zrobić, coś tam na włączał, zadziałało mu i... youtube.

jego metoda nie działa jeżeli chcemy zrobić z sygnału mono gitary (czyli zapis suchego brzmienia 'z kabla') dual amping czyli symulację brzmienia dwóch wzmacniaczy na raz. on pracuje jednym kanałem mono. Pod HD ma możliwość pracy kanałami stereo. brakuje tylko żeby reampował z wyjścia słuchawkowego  :lol: :facepalm:

do reampu cyfrowego musisz mieć kartę z wejściami i wyjściami cyfrowymi. np. typu cinch.

ew. możesz spróbować czy zadziała reamp przez USB ale chyba tak dobrze to nie ma.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
obadam na spdif jak zabiore poda do salki, w domu ostal mi sie audiobox vsl44 a on ni ma spdif:p zobacze zgranie przez reampboxa i bezposrednio w interfejs audioboxa-polukamy no i tak jak na filmiku ehhh. Zawsze zostaje jack mono wpiety w wejscie sluchawkowe i wtedy nocami mozna krecic na sluchawkach hehehe.

Pozdrawiam,

Posty połączone: 27 Wrz, 2013, 16:35:30


wstępnie reampuje przez 2 interfejs i reampbox! jest oki ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2013, 16:35:31 wysłana przez sinquestsound »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
przecież z tyłu HD PRO masz też analogowe line in L/R.

chyba nie do końca rozumiem logikę tego rozwiązania z youtube - koleś reampuje sygnał liniowy (z wyjścia niezbalansowanego) na wejście gitarowe? dwa zupełnie inne w założeniu poziomy sygnału...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Ja tam grać na gitarce nie umiem - sorry byłem basistą heheheh, wrzucam 2 nagrane na szybko na moim Schecterze z EMG HZ i starymi strunami sample, z poda tylko te 2 symulacje do "hi-gain" są fajne reszta kupa IMO...

Wlacz osadzony player soundcloud


Wlacz osadzony player soundcloud


pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
238034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
337028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
198118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555