Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 333010 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
wiem , że była taka opcja, coś widziałem na forum Axe.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
w dole jest m muł i nie wiem  czy wiosla nie maja za duzo gory zdjetej za  bardzo ; przy solowce na pewno jest problem z poziomami; popracowalbym nad punktem sekcji z wioslami bo niskie z wiosel to zabijaja troche.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Sam sobie odpowiadam. Może innym się przyda. A chodzi o płynne przechodzenie pomiędzy presetami. Ustawia się to w GLOBAL ostatnia opcja Delay lub Reverb lub oba naraz "Spillover on". W Digitech 2101 lepiej to było rozwiązane, bo jeden preset nachodził na drugi w zależności od preferencji użytkownika. A tu jest jedynie połączenie delayów i reverbów pomiędzy programami o ile są one włączone na poszczególnych presetach. No ale dobrze, że i to jest. Jest nieźle.  :)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Lechu jestem twoim fanem :headbang: chociaż Grunio bardziej mi pasuje klimatycznie :classical:.
Az chciałem ci przywalić jakimś wrednym tekstem za szybciora ale po wysłuchaniu szacun :lol:
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Zmieniłem sobie w ostatnim gary na metal machine ezx

Wlacz osadzony player soundcloud


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nintendocore :D

Dziwna muza, troche może nie potrafię dostrzec jej głębi, ale brzmienie gitar - wiadomo, że niszczy system.

Niedługo ja wrzucę jakąś swoją nagrywkę. ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2012, 17:15:18 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
eeeeeeee... dobrze gada...  :headache:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wlacz osadzony player soundcloud


Kilka słów wyjaśnienia, PRZECZYTAJ PO WYSŁUCHANIU KAWAŁKA .

Spoiler
Dziękuję, dobranoc.   :lambanan:
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2012, 23:34:59 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Wokal jest przynajmniej śmieszny :D.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No, ale jeszcze dodać muszę, że kawałek w końcu dla funu zarówno własnego jak i gawiedzi robiony :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
To wokal? Myślałem, że ktoś beka, serio. :P Ale za to solo mnie zmiażdżyło, na serio extra.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No bekanie tak jak i wokal, z giemby sie bierze :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy to jest to co tak zapowiadałeś ?
Wiesz co pamiętam z całości ? pierwsze jazzowe klimaty, zapowiadało sie ciekawie, i liczyłem na szerokie rozwinięcie, ale nie nastąpiło. Czuć ze nad solem pracowałeś, ale cos jeszcze haczy, i gdyby było płynnie pewnie i mnie wbiło by w glebe. No i to szatańskie kazanie w środku jak dla mnie za długie, no ale kazania maja to do siebie ze czesto niezrozumiałe i przydługie ;) :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
commelina - muszę zaprosić Cię do "mojego" kościeła w takim razie ;).
Tyle - póki nie odsłucham Aza na jamie, bo to, co dotąd słyszałem zawsze podnosiło mi brew! :)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ano powiem Ciebie Wuju ze miałem dużego smaka i wręcz czekałem na to co tak zapowiadał, no i po tym co w proopce był zapodał wcześniej, a i po tym jak na szałcie się podniecał, może dlatego nie było efektu wow.
A może musze to przesłuchac jeszcze raz, ale to k... długie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Tzn ja zapowiadałem coś zupełnie innego, akurat to nagranie powstało w 4 dni (czyli od momentu skomponowania do nagrania ostatniego beknięcia).

2 adnotacje:
a) nad solo siedziałem może 20 minut, nie umiem aż tak dobrze grać i nie jestem zwolennikiem matematycznej dokładności - pomyłki świadczą o dupności, ale nie stosowalem zadnych trików typu cięcie i wklejanie jak i żadnych kompresorów. Low gain i jazda. ;)
b) mam świadomość, że wokal znacznie odstaje i z tego powodu raz jeszcze nagram, tylko zwiozę z chałupy pop-filter i skombinuje jakiś lepszy mikrofon bo to było tutaj nagrywane na jakimś gównianym, zapierniczonym z piwnicznej sali prób jakimś pancurom, bo sie walał po podłodze i mi go było żal ;) Swoją drogą, musiałem owinąć go koszulką sevenstringa, takie podmuchy zbierał :D maksymalna kompresja w nagraniu nie potrafiła odratować nagrań (wniosek - chujowo nagrane), de-esser też nie do końca wyrobił. Także tego... W weekend albo w poniedziałek myślę drugą wersję wstawić (chyba, że polegnę i zrezygnuję).
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wiesz jesli tak bez beki i zadnych złośliwości, tylko jak to mówią leniwce z wiejskiej, merytorycznie podejść, bo uważam ze warto tak podchodzić do kogoś kto włożył sporo wysiłku i pracy wew coś własnego to to jest tak ze jesli chodzi o solo na pewno bym poprawił bo raz ze kilka krzywych dźwięków ( wiem ze kilka takich miało być, ale jeden jest wybitnie nietrafiony ;) IMO ) i niedociągniętych bendów się wkradło. Brakuje mi bardziej rasowego przejścia z klimatów jazzowych do napierdalatora. To nie przechodzi płynnie tylko jakbyś odciął to tym charcerskim graniem, bez urazy, wiesz o czym mówie a nie wiem jak to określić . Na koncówce zresztą jest podobnie to, zaznaczam moim zdaniem, nie jest godne Ciebie bo słyszałem co potrafisz. Za szybko to skończyłeś w sensie opublikowałeś. No i w trakcie kazania ;) niec sie nie dzieje ja nie rozumiem co śpiewasz, co chcesz przekazac a i emocje w pewnym momencie opadają bo jest za długie , no chyba ze zawarłeś tak jakieś nieprzeciętne myśli. Pomijam jakość spiewania, myslę ze to tak naprawdę nie jest w tej chwili istotne, chodzi mi o całość jako o kompozycję.

Bardzo fajna linia basu, tam gdzie go oczywiście słychać ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2012, 10:55:55 wysłana przez commelina »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Hm, nie wiem który jest nietrafiony w takim razie, bo wszystkie dźwięki są raczej przemyślane, no ale. :) Zgrzyty były zamierzone, ten niedociągnięty bend na ostatnim dźwięku także. ;) Traktuje to bardziej jako rzecz koloru niż techniczną niedoskonałość. No ale ostatnio strasznie dużo słucham progresywnej muzyki, więc może spacza mi się patrzenie na świat. :D BTW, teraz mi się przypomniało - Scofield też mnóstwo daje krzywych dźwięków, ktore zdają się nie pasować, ale z perspektywy całego przebiegu dźwięków mimo wszystko - można to zaakeptować bez wysiłku. Oczywiście nie bronię się - jak coś się komuś nie podoba, to trudno. ;) Przejście z dżezów w szatany - no takie sobie wymyśliłem, mi akurat pasuje i ma sens. Tutaj już chyba wchodzą gusta.

Opublikowałem, bo przecież się nie wstydzę tutaj niczego :D wokal prawdę mówiąc nagrywałem pierwszy raz i już wiem, że popełniłem kilka sporych błędów (co wezmę pod uwagę next time).

No tak czy owak, dziękuję za zainteresowanie i doceniam wywód. ;) Mam nadzieję, że mix nie jest przebasowany.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A co tam jak juz tyle napitoliłem to dokończę 2:41 jakoś mi ni kija nie pasuje i przeciągnięty bend albo cos innego z nim 2:25-6 ale skoro tak chciałeś. nie pozostaje mi nic innego jak się z tym pogodzić ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
2:41 to efekt inspiracji Gregiem Howe :D on uzywa bardzo podobnych zagrywek i tam bendów nie ma, jedynie wajcha na ostatnim dwudźwięku

2:25-2:26 bend jest przeciągnięty, ale taki wlasnie mial być. Potem wajcha na dwudźwięku ;) W bluesie i w rocku też się przeciąga dźwięki, więc w sumie nie rozumiem. Hm.

No kwestia gustu no. ;) Tylko i wyłącznie. Równie dobrze można się przyczepić, że ostatnie dźwięki są jakieś takie pourywane i nie w rytmie. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
2:25-2:26 bend jest przeciągnięty, ale taki wlasnie mial być. Potem wajcha na dwudźwięku ;) W bluesie i w rocku też się przeciąga dźwięki, więc w sumie nie rozumiem. Hm.

No, to już na 100% odsłucham na jamie... ;) Ja wypuściliśmy nasze solo do "Nie Bij", to takie same uwagi były, a celowaliśmy w bluesowe granie - blue notes, itd.
Numer do odnalezienia w sieci/ na forum.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No ale przeca jak wrzuca, to nie po to by przejśc obok i olać nie ? . Na 2:41 nie ma bendu, bo to jeszcze słyszę mimo podeszłego wieku  ;) a ten dzwięk mi nie pasuje jak i ostatnie granie Grega H. Jako i Blues'a Saraceno ( co ten ostatnio nagrywa ) Przeciągnięte bendy sa ok, czasami zdarza sie mnie to tez zastosować, ale IMO w tym momencie coś mnie on kuje w ucho i co kurde mam z tym zrobić ? Nic, czekać co Az wymyśli znowu i ew sie nie wtrancać :P ale nie wiem czy dam rade ;)
Dobra juz skończyłem wincy dzisiaj nie bedzie :D

wiem ze to troche tak, jak jeden chce jabłko, a drugi ma od tego sraczke ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2012, 12:48:18 wysłana przez commelina »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wtrącenia są dobre :D cały życie się człowiek uczy i z góry założone jest, i taka jest objawiona prawda, że nie ma rzeczy w muzyce idealnie dobrych. Zawsze komuś nie będzie pasować gejowe solo albo inny pomruk odbytnicą.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Posuchaem!
Jeśli nie wchodzić w szczegóły: jestem za. Myślę: Azik siedział nad tym, podjął próbę wokalizy(!), tego... Te solówkowe dźwięki nie rażą mnie, ale gdyby to miała być wersja ostateczna, to łun sam wie, co jest do poprawienia. Jedno co - faktycznie brak mi płynnego przejścia plumkanie->naparzanie, czyli uwaga kompozycyjna. Ale spoko - Meta dostała opieprz za to przy pierwszej i drugiej płycie - płakali całą drogę do banku. Czego i Tobie życzę :)
Poproszę teraz coś bez nadmiernych kombinacji: pure metuul, z dobrym, deathowym solo! :)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
218456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
82683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
235371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
297008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555