Autor Wątek: Program do ćwiczenia słuchu. Darmowy :)  (Przeczytany 23691 razy)

Offline ryu420

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Program do ćwiczenia słuchu. Darmowy :)
« 28 Gru, 2010, 17:56:34 »
Witam,

piszę sobie taki program do ćwiczenia słuchu. Poznawanie dźwięków, akordów, interwały, za jakiś czas może jakieś nowe rzeczy. Program jest darmowy, jednak jeśli ktoś chciałby za włożoną pracę postawić piwo, to jest opcja dotacji na stronie ;)

Strona projektu: http://www.earexp.com/
Szykuje się również wersja na bas oraz klawisze.

Prosiłbym o opinie/uwagi/błędy.

Pozdrawiam,
Mateusz

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Masz tam błąd na stronie. Napisane jest "Dowload" na dole. Zaraz sobie zobaczę z ciekawości ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
a ja daje ci zajebistego plusa za to, ze nic nie skopales bez zadnego problemu dziala pod wine :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline ryu420

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Masz tam błąd na stronie. Napisane jest "Dowload" na dole.
Dzięki, już poprawione.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A wersja .dmg ( na Mac'a ) będzie?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
a na macu nie chodzi pod wine?;> powinno, skoro na linuxie smiga bez problemu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Crossoverze jeśli już, którego nie mam, bo strasznie dużo babrania się z tym jest i mi się nie chce. Na starym dysku po prostu miałem 25gb partycję z windą, jak znajdę płytkę, to pewnie znowu tak zrobię.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
z tego, co widze, to wcale nie potrzeba komercyjnych forkow, jest tez zasadniczy wine jest dostepny na OSX :P
a to, czy na OSX uruchomienie windowsowego API w jakiejkolwiek formie jest latwo ogarniete, czy trzaa sie babrac, to juz nie wiem....:P
http://wiki.winehq.org/MacOSX
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline ryu420

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
A wersja .dmg ( na Mac'a ) będzie?
Ze mnie raczej programista hobbista i dzień dzisiejszy nie wiem, jak się za taką wersję zabrać ;) masz może jakieś wskazówki? Musi być taka wersja pisana na Macu (czy tam na jakiejś dystrybucji Linuksa), czy da się to jakoś na windzie sklecić?

Aktualna wersja jest pisana w oparciu o windowsową bibliotekę VCL i obawiam się, że pod pingwina musiałbym to praktycznie od zera pisać ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A wersja .dmg ( na Mac'a ) będzie?
Ze mnie raczej programista hobbista i dzień dzisiejszy nie wiem, jak się za taką wersję zabrać ;) masz może jakieś wskazówki? Musi być taka wersja pisana na Macu (czy tam na jakiejś dystrybucji Linuksa), czy da się to jakoś na windzie sklecić?

Nie mam cienia pojęcia ;) Informatyka w moim LO była nastawiona na media, czyt. rok babrania się w corelu.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ale OSX to BSD a nie linux ;D wciaz jednak to rodzina unixow :)
teoretycznie wszystko na wszystko da sie napisac pod wszystkim, trzaa jedynie miec dostep do frameworkow jakis tam, runtimeow, kompilatorow itp - programista nie jestem, wiec sie dokladnie na tym nie znam, ale zycie zmusza linuksiarzy do minimalnego wytworzenia jakiegos obrazu na ten temat ;) z tego, co mi wiadomo, to jesli program byl napisany w czyms typowo widnowsowym, natywnym dla niego, zamiast "przenosnym" (typu QT, GTK itp), to portowanie bedzie wymagac przepisania kodu w czyms natywnym dla OSX (tudziez linuxow) :P tak wiec najprawdopodbniej najwieksza szansa na przenosnosc programu lezy w przepisaniu go do QT/GTK, lub przynajmniej utworzeniu w nich frontendow uruchamiajacych wlasciwy program (bo istnieja forki windowsowych programow na linuxa, ktore normalnie sie opieraja na .dll i .exe, ale maja jedynie dorobiony natywny frontend i jakos dzialaja), nie wiem :P
btw, .dmg to nie jest odpowidnik samorozpakowujacej sie paczki pokroju windowsowego .msi oraz .deb/.rpm dla linuxow?

p.s. ogolnie to znawca tej materii nie jestem, wiec jesli pierdolnalem jakas glupote - poprawcie :P ale chyba jest mniejwiecej tak jak napisalem ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2010, 12:17:19 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
.dmg montuje Ci obraz dysku z którego instalujesz program ( czyli łapiesz ikonkę i przenosisz do 'aplikacje' :P ). Napisałem o tym, bo absolutnie każdy program jaki póki co instalowałem zaczynał się właśnie od pliku .dmg, ja na to patrzę jak na odpowiednik .exe, ale pod względem praktycznym. O teorii jak już pisałem nie mam pojęcia, OS X jest najbardziej idiot friendly systemem z jakim się zetknąłem i baaaardzo mi to pasuje :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Pierdu, pierdu - ale wielki szacunek za pomysł i włożoną pracę w program.
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Całkiem w porządku, ale przydałaby się opcja zaznaczania własnej odpowiedzi i porównania jej z prawidłową. Tak dla świętego spokoju.

Offline GoskaGrad

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Ja do tej pory korzystałam z tego pogramu do ćwiczenia słuchu. Nie trzeba nic instalować, ma więcej możliwości i łatwiej sobie skonfigurować poziom trudności. Są tam interwały, akordy, przewroty akordów. Opcja porównywania po błędnej odpowiedzi też jest. Co sądzicie o tej aplikacji?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Fajny program, mam nadzieje ze pozwoli mi sie rozwinac :)

No ale, jest popsuty, na okladce mamy gitare lewostronna ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 23:47:54
wysłana przez g-zs
3 Odpowiedzi
4565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 14:00:33
wysłana przez Radek M
1 Odpowiedzi
10168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2018, 11:41:06
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
6101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2018, 23:45:18
wysłana przez Semedi
5 Odpowiedzi
6624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2021, 23:10:57
wysłana przez Rot