Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 235335 razy)

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Również nabyłem Expansion Pack. Co prawda na razie jedynie wstępnie ograłem, ale zabiło mnie coś co nazywa się "speaker breakup emulation" Myślałem początkowo, że to zbędny bajer ale okazało się, że jego możliwości są wielkie! Polecam :)
- mix your style -

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Poprosiłbym o ocenę dwóch ampów z rozszerzenia:
RB-01b (based on the Bogner Ecstasy 101B* head)
Custom Modern Super Overdrive
Wg twórców, ten ostatni został przygotowany specjalnie z myślą o low-tuning i siódemkach.
Zdetronizują SLO100?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Generalnie, to każda z symulacji jest OK. Z tego co widzę, obecnie niemal wszystkie presety użytkowników na stronie 11R, są budowane w oparciu właśnie o RB-01b, więc chyba przypasił ludziom bardzo.

W zasadzie 11R zachowuje się jak należy, przy odstrojonych wiosłach na każdej symulacji, więc z tą też nie powinno być kłopotu. Przynajmniej ja nie mam.
Bez Expension Pack, tak na prawdę to mamy 1/2 11R. Bardzo brzydko ze strony Digidesine.

Ale i tak moje zadowolenie jest wielkie z tego grata. Pomimo dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Chyba i tak zagranie z Axe FX i Axe FX II, to szczyt.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
O tym np. nie wiedziałem! :)

- mix your style -

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Mam jeszcze wolne, wiec troszki czasu poświęciłem na ściągnięcie paczki wszystkich presetów i teraz zawziąłem się i jadę każdy po kolei. Literki A i By obcykane, jak chcecie, to wrzucę, które wgrałem do 11R i ofc poszły bez pakietu dodatkowego. A, chcecie, czy nie - wieczorem wrzucę ;)
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Bez znaczenia gdzie za to zapłacisz, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem na stronie Avid, w czasie instalacji Twój 11R musi być podłączony do komputera, który ma połączenie z siecią.
W Europie zapłacisz €76, czyli około 315 zeta, na jedno wychodzi.

« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2011, 08:16:02 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Trzynasty, gdzie kupiłeś, jeśli można spytać?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Mondomg, proszę bardzo: http://www.elevenrackpresets.com/
A następnie kliknąłem odnośnik, który wziąłem w czerwony prostokąt. :P


Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Och, widziałem, oczywiście. Myślałem, że może skądśinądś.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
skądśinądś mają okazję nabyć Expansion Pack pozostali użytkownicy 11R, bo ja już zapłaciłem.
Priv.

Edit: Próbowałem dziś ponownie aktywować Exspansion Pack za pomocą wcześniej otrzymanego klucza, i pojawia się ( niestety) taka informacja:



Nie wiem czy po przywróceniu ustawień fabrycznych, 11R nie powróci sobie przypadkiem, do ustawień z przed instalacji rozszerzenia.
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2011, 18:12:06 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
lol idę zgadywać serial :D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Isurez, płacisz via PayPal czy jak tam jest ci wygodnie, ściągasz plik instalacyjny, i dostajesz klucz produktu.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Panowie Porada dnia, która zaoszczędzi Wam sporo siedzenia. Ja straciłem na to co najmniej kilka godzin. Dla leniuchów, którym nie chce się programować fcb1010 z poziomu podłogi.

Możemy używać Ripwarexa i przesyłać informację z i do fcb podłączając go z 11R dwoma kablami MIDI. fcb OUT->11R IN, 11R OUT->fcb IN. Haczyk polega na tym, że za cholerę nie dogada się to, jeśli wybierzecie w Input/Output Device "Eleven Rack". Trzeba wybrać "External"


Porada dnia 2:
Na stronie Avid jest dostępny nowy manual do 11R. Zawiera wiele nowych informacji, oraz opisuje funkcję, które zmieniły się wraz z nowym softem i expansion packiem.
Szczególnie polecam ze względu na nową tabele MIDI CC's. U mnie w papierowej wersji jest np. Amp setting 1-14 i trzeba zgadywać co jest co. W nowym manualu jest opisane każde CC dla każdego modelu wzmacniacza.
Obowiązkowa rzecz:
http://akmedia.digidesign.com/support/docs/Eleven_Rack_User_Guide_v90x_71670.pdf
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2011, 00:32:21 wysłana przez Donnie »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Tu jest trochę plumkania, gotowce z expansion pack.
Właśnie o tego rodzaju "czyste" brzmienia mi chodziło. Zwróćcie uwagę na czułość na końcu plumkania, autentycznie odniosłem wrażenie, że gram na dual rectifier.

Nagrywałem tak na szybciutko, dla jednego z userów, ale może coś komuś podejdzie, albo przekona do zakupu exp. pack.

Wlacz osadzony player soundcloud
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Trzynasty, brzmi to świetnie, najbardziej podoba mi się brzmienie od 2.06 do 2.17, czego jest to symulacja?

Tutaj też gość prezentuje expansion pack



Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Z wiadomej stronki z presetami polecam Cab Delay. Całkiem daje radę i nie potrzebuje exp packa:

Wlacz osadzony player soundcloud


ED: Podładniłem.
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2011, 23:40:47 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Oszacowałem ile czasu&bluzg będzie kosztował mnie samodzielne programowanie FCB1010, przeliczyłem to na pieniądze i wyszło mi, że taniej będzie zamówić 11prom http://www.eurekasound.com/11prom.html
Dodatkową zachętą było to, że spodobała mi się logika z jaką twórcy 11prom podeszli do sterowania 11R za pomocą FCB (teoretycznie mogłem próbować sam ustawić coś takiego, ale... patrz wyżej).
Wszystko działa tak jak na stronie napisano, przesyłka z epromem dotarła po 1,5 tygodnia od zamówienia a sprzedający to człowiek, który szybko reaguje na maile i udziela niezbędnych wyjaśnień.
Także ze swojej strony polecam 11prom osobom, które nie mają czasu/chęci/zdrowia na samodzielne ustawianie FCB.
- mix your style -

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Nie wiem jak w najnowszej wersji, ale we wcześniejszych był jakiś wałek z rozpoznawaniem jakie efekty są włączone na danym presecie (stompbox mode). Po przejrzeniu parunastu filmów na tubie zdecydowałem się na Uno. 11prom a dedykowany edytor na pcta?

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
11R mi umiera  :( kilka sekund po załączeniu wyłącza się, albo wiesza się na amen podczas załączenia  :( i tak mam od pół dnia  :( co może być powodem? sprzęt kupiony kilka miechów temu u niemca w thomannie

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, a jeśli nie pomoże, to ślij z powrotem do Thomanna. Kilka miechów temu kupiony, to jeszcze na gwarancji.
Nie zastanawiałbym się specjalnie.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Poszedł kurierem do niemca, zobaczymy co z nim będzie. Ja to chyba mam jakiegoś pecha do cyfraków, zawsze coś się musi zwalić, wracam do lampy, a 11R posłuży tylko jako efekt i interfejs do nagrywania. Gdy mi się na scenie zwali to i tak sztukę wytrwam do końca, bo bez delaya też da się grać.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Nie wiem jak w najnowszej wersji, ale we wcześniejszych był jakiś wałek z rozpoznawaniem jakie efekty są włączone na danym presecie (stompbox mode). Po przejrzeniu parunastu filmów na tubie zdecydowałem się na Uno. 11prom a dedykowany edytor na pcta?
Byłem wczoraj na salce i sprawdziłem. Sprawa wygląd tak: powiedzmy, że na presecie A1jest ustawiony ring z włączonym delayem i fx1. Uruchamiając FCB w trybie PR (presets) można zmieniać banki i numery presetów. Zmieniając na powyższe A1 i przechodząc w tryb EF (efect) istotnie w FCB nie zapalą się diody pod switchami "delay" i "fx1". Wszystko będzie działało w trybie "unknow mode" czyli diodki będą sobie radośnie migały. Dopiero wdepnięcie odpowiedniego switcha "załącza" efekt tzn. jeśli nie był włączony w presecie A1 (np. fx2) to go włącza i odpowiednia diodka na FCB zapala się, jeśli był włączony w A1 (np. fx1) to pierwsze wciśnięcie switcha powoduje tylko zapalenie się odpowiedniej diody. Dalej jest już normalnie, stepowanie włącza/wyłącza odpowiednie elementy ringu co sygnalizowane jest włączoną/wyłączoną diodą. Może to wyglądać trochę skomplikowanie ale w rzeczywistości jest dużo prostsze :) Jest tak, jak w "normalnym" pedalboardzie.
Reasumując: przy 11prom na FCB1010 przy zmianie presetu nie jest oddany układ ringu (tak jak na przednim panelu 11R), FCB jest w trybie "unknow" czyli wszystkie diodki sobie migają.
ALE mam FCB spięte z 11R jednym kabelkiem MIDI ([fcb]midi out -> [11R] midi in) być może gdyby spiąć drugim wtedy 11R wyśle do FCB informacje o tym co jest w danym ringu włączone/wyłączone. tego jednak nie próbowałem.
Z tego co się orientuję nie ma dedykowanego edytora do 11prom.
Mam też na chacie UNO ale nie miałem jeszcze czasu sprawdzić co i jak. Jak już sprawdzę to zobaczę co mi bardziej podejdzie i taką opcję zostawię.
- mix your style -

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Uno w tej materii jest to tyle lepszy, że podczas programowania fcb możesz "nauczyć" jaki efekt jest włączony, a jaki wyłączony. Oczywiście jest to przypisywanie na "sztywno" i jeżeli zmienisz coś w presecie 11R to musi sobie też przeprogramować w fcb. Mimo wszystko masz od razu pokazany stan wszystkich (a właściwie nie wszystkich tylko wybranych 5) efektów w danym presecie. No i działa w takim trybie jak pod xt, dolny rząd presety, górny efekty.
Minus to nie migająca dioda od tap-tempa. Mam też małe problemy z pedałami ( nie mogę ograniczyć zakresu regulacji jakiegoś parametru do mniejszego zakresu- zawsze działa mi 0-100% :/ ).

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mam też małe problemy z pedałami

Lol, wyjęte z kontekstu brzmi dziwnie znajomo.

Problem masz z pedałami ekspresji ogólnie czy tymi z FCB1010? U mnie na Boss FV-500L ustawianie zakresu działa.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Właściwie to nie wiem po której stronie leży problem. Chciałem sobie ustawić możliwość minimalnej regulacji progu zadziałania bramki. W fcb  velocity zamiast 0-127 ustawiłem powiedzmy 50-90. Ruszając geja dalej przechodzi od max lewej do maks prawej (0db do - nieskończoność)
W taki sam sposób to ograniczałeś?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
332958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
296966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555