Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 238866 razy)

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
(...)Świecą się domyślnie na pomarańczowo, na czerwono po zmianie parametru, żeby dać Ci znać, że coś pokręciłeś - czego tu nie lubić?(...)

Wiem po co i jak sie swieca (szczerze watpie czy pomaga to w obsludze, zwlaszcza ze wszystko i tak jest na "telewizorze"). Ot taki bajer dla poczatkujacych. Nie trzymaja sie lapy i sprawiaja wrazenie ze za chwile sie rozpadna.
Za Donnie - Te od "vol" i "scroll" sa w porzadku.
Zeby trzymac temat, to odnosnie sposobu dzialania tych pokretel ustawione mam:
      > user options > knobdisplay/action
      > display: value   action: normal
 uzyskujac wyswietlanie ustawien w formie cyfr, a nie w formie graficznej. "Action: normal" umozliwia  bezposredni dostep do zadanej wartosci i jej zmiane - nie trzeba dokrecac pokretla do pozycji zapamietanej w presecie zeby moc ja zmienic (draznilo mnie to bardzo).
    Zasilacz to przetwornica SMPS (nie zeby to bylo cos zlego samo w sobie) z minimalna iloscia elementow filtrujaco/stabilizujacych - zastanawiam sie czy nie sieje jakis slyszalnych zaklocen ala ten poswist. Zmniejszenie tego poswistu w presecie poprzez zmniejszenie impedancji True-Z wejscia podpowiada mi, ze zaklocenie to byc moze pojawia sie w czesci analogowej ukladu przed prztwornikiem A/D......  Kiedys to zbadam  ;D
    Odnosnie przerwy przy przelaczaniu presetow - nie wiem ile prockow jest do tego potrzebne, ale wiem ze niektore urzadzenia nie maja z tym problemow, a sa urzadzeniami nizszej klasy i przedzialu cenowego.
    Nie mam nic przeciwko tej skrzynce (Mondomg, Donnie) - wrzucam moje spostrzezenia - moze komus w czyms pomoga, a moze otworza droge do wspolnego rozwiazywania/obchodzenia niektorych problems.   
        8)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
338208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
301658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
199266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555