Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 237564 razy)

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Nie wiem jak w najnowszej wersji, ale we wcześniejszych był jakiś wałek z rozpoznawaniem jakie efekty są włączone na danym presecie (stompbox mode). Po przejrzeniu parunastu filmów na tubie zdecydowałem się na Uno. 11prom a dedykowany edytor na pcta?
Byłem wczoraj na salce i sprawdziłem. Sprawa wygląd tak: powiedzmy, że na presecie A1jest ustawiony ring z włączonym delayem i fx1. Uruchamiając FCB w trybie PR (presets) można zmieniać banki i numery presetów. Zmieniając na powyższe A1 i przechodząc w tryb EF (efect) istotnie w FCB nie zapalą się diody pod switchami "delay" i "fx1". Wszystko będzie działało w trybie "unknow mode" czyli diodki będą sobie radośnie migały. Dopiero wdepnięcie odpowiedniego switcha "załącza" efekt tzn. jeśli nie był włączony w presecie A1 (np. fx2) to go włącza i odpowiednia diodka na FCB zapala się, jeśli był włączony w A1 (np. fx1) to pierwsze wciśnięcie switcha powoduje tylko zapalenie się odpowiedniej diody. Dalej jest już normalnie, stepowanie włącza/wyłącza odpowiednie elementy ringu co sygnalizowane jest włączoną/wyłączoną diodą. Może to wyglądać trochę skomplikowanie ale w rzeczywistości jest dużo prostsze :) Jest tak, jak w "normalnym" pedalboardzie.
Reasumując: przy 11prom na FCB1010 przy zmianie presetu nie jest oddany układ ringu (tak jak na przednim panelu 11R), FCB jest w trybie "unknow" czyli wszystkie diodki sobie migają.
ALE mam FCB spięte z 11R jednym kabelkiem MIDI ([fcb]midi out -> [11R] midi in) być może gdyby spiąć drugim wtedy 11R wyśle do FCB informacje o tym co jest w danym ringu włączone/wyłączone. tego jednak nie próbowałem.
Z tego co się orientuję nie ma dedykowanego edytora do 11prom.
Mam też na chacie UNO ale nie miałem jeszcze czasu sprawdzić co i jak. Jak już sprawdzę to zobaczę co mi bardziej podejdzie i taką opcję zostawię.
- mix your style -

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
336382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
300160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
197507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555