Autor Wątek: Pickup do jasno brzmiącej gitary, hard staf  (Przeczytany 8948 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Pickup do jasno brzmiącej gitary, hard staf
« 03 Wrz, 2011, 23:28:10 »
Pomóżcie mi ludziska.
Ciągle szukam jakiegoś fajnego przetworaska do niego. Porównałem sobie jedynie z utkowym BJem z D-Activatorem pod mostem, ale jeśli on (mahoń, klon) brzmi na moje ucho zbyt szorstko to z tymi drewnami będzie jeszcze gorzej.
Ostatecznie - szukam raczej zwartego, ale ciepło brzmiącego przetwornika. Tylko bez Bare Knuckle, nie mam na to kasy...
Jakieś pomysły?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Hmm ja mam jesionowe wiosło z klonem i wenge załadowane DiMarzio blaze i air norton i brzmi ciemniej niż Harvowy mahoniowy badyl z Hellfire i Legendem. Just sayin ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja mam jesionowo-klonowe wiosło (Loomis) z Hellfire pod mostem i pod gryfem i w żadnym wypadku nie brzmi za ciemno / za jasno, pup bardzo fajnie się wpasował w jasne drewno.
Oprócz tego mam hellfire pod mostem w pasie (klon + bubinga w ntb i skrzydełka mahoń) i jest po prostu I-DE-AL-NIE

W exg (olcha, klon i palisander, czyli też raczej jaśniej niz ciemniej) ogrywałem Tone Zone - totalnie do dupy pup (ten sam pup ogrywalem w wiośle mahoń-mahoń-heban i było tak samo). W sumie ten pickup mnie zraził do wytworów DiMarzio, aż...

...aż w swoim exg7 dostałem 2x Evolution i stweirdziłem że to sa naprawde zajebiste pupy.

Tak więc jak bym miał wybierac pasywy (za aktywami nie przepadam) to z emg size brałbym Hellfire a jakbym miał deche wyfrezowana pod zwykłe pupy bez puszek to zdecydowanie brałbym Evo

Edyta: nie wiem jak jest teraz, ale dawniej ze Zbyszkiem Wróblewskim z Merlina szło sie ugadać na wypróbowanie pickupa, czyli otrzymujesz pupa, testujesz, jak przypasi to zostawiasz, jak nie podejdzie to odsyłasz. Zagadaj, zawsze to jakieś ułatwienie. Ew jakby Ci straaaasznie zalezalo to ostatecznie moge wymontować sobie Evo i Ci podesłac na ogranie (Hellfaji Ci ni podesle bo w Loomisie grzebał nie bedę, jest zbyt pieknie zrobione wszystko ;) )

Edek, brat Edyty: nie napisałes w końcu do jakiego wiosła potrzebujesz pupa, bo ja Ci ciągle piszę o siedmiostrunowych ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2011, 23:45:11 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No właśnie, zapomniałem dodać - żadnych aktywnych, kompletnie nie lubię.

A, no i ma robić wszystko - djenty, powerchordy i w ogóle. Da się? :D
Evo bym kurde obadał, na razie ogram sobie na yt.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ma robić wszystko? D Sonic jest bardzo uniwersalny. Miałem w lipie i obrabiał mi każdy temat.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja miałem w chyba olsze z klonem ntb. Brzmiał w sumie nieźle. W 7321 też brzmiał nawet. No też ogram jeszcze na yt :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
@Aston, jakiego pupa masz obecnie? (ten którego chcesz zamienić, bo sie pogubiłem trochę w tym co napisałeś ;) )
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Teraz mam New 7 z Muszowego 7680. Tylko, że miejscami zamienione, tak brzmią lepiej, gryfowy jest dobry w obu pozycjach, mostkowy ssie w obu pozycjach ;). Fajnie na nim brzmią powerchordy, ale coś mało zwarty on jest. W każdym razie chcę wypieprzyć mostkowy New 7, a gryfowy dam z powrotem pod gryf.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
O ile zgadzam się, że gryfowy New 7 jest lepszy od mostkowego, o tyle zarzutu, że mostkowy jest do dupy nie rozumiem kompletnie. Fakt, split coil jest raczej kiepski (bo w gryfie działa świetnie), ale sam humb imo świetny.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
New 7 to stockowy Ibanezowski? Czy to chodzi o DiMarzio Custom 7? (choć w sumie jedno nie wyklucza 2)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Stockowe Ibaneza. Mostkowy brzmiał beznadziejnie w Langu pod mostem. Zero średnich, jakiś świszczący na górze i dołu trochę mało. Gryfowy sprawdza się tam o wiele lepiej. Zresztą nie założyłem tego tematu po to, by Rachet wykłócał się, że ten pickup jest lepszy, bo takiego ma u siebie.
Szukam pickupa do jasno brzmiącego wiosła, ciepłe, ale i tight :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
czyli chcesz nowe pupy do swojego langowskiego?:)
to helfajer Ci tam nie wejdzie, a nic innego z oferty merlina nie bedzie fajnie gralo w jesionie.
proponuje tego evo też :)
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
czyli chcesz nowe pupy do swojego langowskiego?:)
to helfajer Ci tam nie wejdzie, a nic innego z oferty merlina nie bedzie fajnie gralo w jesionie.
proponuje tego evo też :)

A dlaczego od razu zakładasz że nie wejdzie? Przecież są ramki, więc może ten się wciśnie:

B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ale nie no, Merlina raczej nie chcę. Głównie ze względu na puszkę. Szukałbym raczej wśród Dimarzio i Seymoura. Nie macie jakichś fajnych klipów, które by mi zobrazowały brzmienie konkretnych pickupów? Na yt każdy tylko Metallicę napierdala.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Cytat: Aston
Tylko bez Bare Knuckle, nie mam na to kasy...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No o tym właśnie mówię Amanita - jesion ma fhui dołu na ogół, więc ogólnie można zmulić. Vide Terror ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
u siebie mam dimarzio blaze custom7 i w całym jesionowym wiośle brzmi mi to nieźle albo paf7 (mam pod gryfem i czyste mi się lepiej podobają niż w lp :))

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
jesionowa deska niekoniecznie jest ciemna w sensie braku góry, ale potrafi mieć w pizdu dołu (vide mój PAS, czy Smaga Batmana). ot, taka dygresja...

Ale w Smadze głównie gada grubaśny gryf, cały z mahoniu  - i takie było założenie. Gdyby dokleić zamiast niego standardową klonową pipkę, to musiałbym szukać na 100% innego pikapa i na 50% innej gity ;).
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Drozdu zaoferował mi pożyczkę swoich Merlinów do przetestowania, ale się nie mogłem przekonać ze względu na puszki. Mimo wszystko - patrzcie, jaki miły gość ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Stary numer... ;)
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dobra, ludziska.
Zamontowałem na próbę SH-4, z braku laku. Jak mi podacie przetworas, który mi tak zagra akordy, będzie lepiej dziamgał na pojedynczych strunach i miał deko silniejszy sygnał, to go chcę.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Obadaj SH-5, jest całkiem przyzwoity, choć trochę inaczej brzmi, niż SH-4. Mimo to, podoba mi się bardziej.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
A D-Sonic mi tak zrobi? Wolałbym chyba Dimarzio, niech już pasuje do siebie wyglądem. Miałem D-Sonica 6, grałem chwilkę na 7, ale nie pamiętam już jak to grało, szczególnie, że moje postrzeganie brzmienia się zmieniło nieco.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
D-Sonic Ci tak nie zrobi, bo zrobi Ci lepiej :) Trochę inaczej jednak brzmi od SH-4, ale dla mnie na plus. Czyściej, klarowniej wybrzmiewają poszczególne składniki akordów i na pojedynczych dźwiękach daje radę bardzo dobrze, jeśli o to Ci chodzi.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dooobra, jak kasiora przypłynie to wezmę D-Sonica, na próbę chociaż. Dzięki!

Posty połączone: 21 Wrz, 2011, 13:09:41
ED:
Zrobiłem takie małe porównanie, może się komuś przyda przypadkiem:

http://dl.dropbox.com/u/5049794/Lang%2C%20New7%20Neck.mp3
http://dl.dropbox.com/u/5049794/Lang%2C%20SH-4.mp3
http://dl.dropbox.com/u/5049794/BJ%2C%20D-Act.mp3

Nagrywane przez Firepoda, po jednej ścieżce na stronę,  symulacja to Lepou 456, podkręcony crunch dopalony TSE 808. Ten kanał lubię najbardziej . Nierówno cholera, sorry.
Zaznaczam, że w Schecterze są stare struny. No i ustawiałem brzmienie głównie pod New7, może dlatego pozostałe brzmią nieco dziwnie. SH-4 ma zdecydowanie najfajniejsze akordy, ale nie dziamga mi jak trzeba. D-Act dziamga nieźle, ale z kolei powerchordy są cienkie na moje ucho. Przyzwyczaiłem się chyba do mojego przetwornika. Ale i tak będę kombinował.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2009, 22:53:18
wysłana przez Dexterek
7 Odpowiedzi
5956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2009, 21:37:00
wysłana przez daniel.iron
12 Odpowiedzi
8819 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2011, 23:01:23
wysłana przez maniek
5 Odpowiedzi
3465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2011, 19:06:11
wysłana przez Didejek
8 Odpowiedzi
5420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 13:02:13
wysłana przez Musza