Autor Wątek: POD Pro  (Przeczytany 19663 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
POD Pro
« Odpowiedź #25 06 Mar, 2007, 18:22:54 »
PRO ma wyjscie po SPDiF

i o ile sie nie myle ma inna czestotliwosc probkowania
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #26 07 Mar, 2007, 16:07:33 »
Właśnie kiedyś kiedy się nie interesowałem zakupem tego sprzętu słyszałem ,że PRO ma inną częstotliwość próbkowania co przekłada się na lepsze brzmienie. Można tak to rozumieć?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
POD Pro
« Odpowiedź #27 07 Mar, 2007, 16:55:27 »
w skrocie,tak
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
POD Pro
« Odpowiedź #28 07 Mar, 2007, 17:48:15 »
mialem kiedys J-station Johnsona i zakochalem sie w SPDIF...potem byl POD PRO (tez ze wzgledu na SPDIF).. i kuzwa mac jakby nie bylo to SPDIF bylo genialne.. nie to co USB w ktorym ciagle jakies problemy,trzeaski,i inne teletubisie.. (tak,pod pro sprzedalem)
Tyle ze jest DUZY rackowy (to nie problem,bo do nagrywania w domu... mialem go schowanego ...pod ŁÓZKIEM :P hahaha a do ustawiania byl lineedit czy jak mu tam bylo)
(dobra sorry mialem sie nie odzywac w tym temacie ;])
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
POD Pro
« Odpowiedź #29 07 Mar, 2007, 23:22:42 »
Hmmm SPDIF brzmi zachęcająco, tylko do czego to podłączamy? Do karty muzycznej? To byłby kolejny wydatek :(

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
POD Pro
« Odpowiedź #30 08 Mar, 2007, 08:09:01 »
No albo do rejstratora z wejściem SPDiF :) Generalnie nagrywanie przez USB nie jest aż tak straszne. Fakt że niektóre hosty usb mają problem np nForce 2. Ja dokupiłem hosta na VIA i generalnie cały czas było bezproblemowo, plug'n'play. Pozdr

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
POD Pro
« Odpowiedź #31 08 Mar, 2007, 15:33:54 »
Cytat: "Wojdus"
Hmmm SPDIF brzmi zachęcająco, tylko do czego to podłączamy? Do karty muzycznej? To byłby kolejny wydatek :(

wyda...co???
to co masz narazie muzyke na plycie glownej?:P
Jak chesz nagrywac i robic cos co w miare brzmi to musi byc karta ;]
a tutaj poczawszy od SBLIVE (ktory ma wlasnie spdif -wiekszosc ma tai za 40zl tez ma ;]) przez Audiophile do profesjonalow i nowego tematu ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
POD Pro
« Odpowiedź #32 19 Mar, 2007, 01:01:23 »
Ja sobie uzywam 5150 i esencje brzmienia tez czerpie glownie z PODa 2.0. Uzywam go generalnie dlatego ze daje ogromne mozliwsci, brzmi dobrze i nie kosztuje duzo. Wiadomo, nie chce mi sie targac tony sprzetu, a uzywam go tez do cwiczen w domu, wiec mam podwojna korzysc z posiadania PODa. Wczesniej mialem XTL i troche zaluje ze go sprzedalem(wiadomo, kasa) bo skubany duzo potrafil, z tym ze zeby go ustawic to trzeba bylo sie pomeczyc, a w 2.0 to jest banalne. Zauwazylem tez ze jednak jak sie gra z Podem, brzmienie nie jest takie dynamiczne, jak z samego 5150, ale roznica jest generalnie niewielka.
No pain No gain !

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #33 19 Mar, 2007, 09:51:14 »
Kup sobie Sonic Maximizer i będzie zabijać.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
POD Pro
« Odpowiedź #34 19 Mar, 2007, 10:12:56 »
..............ta probowalem tego BBE jako Vst i w sumie taki sobie ;] daje kopa! (chociaz jak dla mnie uzycia niestety nie ma)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #35 19 Mar, 2007, 11:59:36 »
VST jest o kant dupy potłuc. Spróbuj rackowego i odszczekasz te herezje  :twisted:
No chyba że używasz heada z równoległą pętlą. Wtedy faktycznie słabo, choć jest i na to rada - BBE w stomp boxie i wpinanie go poprostu w tor sygnałowy.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #36 19 Mar, 2007, 14:05:50 »
z podem, a właściwie z symulacjami, których używałem BBE średnio mi gadało(chociaż do niektórych było wręcz konieczne). Teraz do MP-1 zdecydowanie muszę sobie maximizera dokupić :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
POD Pro
« Odpowiedź #37 19 Mar, 2007, 14:14:59 »
Tomek, jak sobie kupisz tego BBE to wpadnij kiedys do mnie na salke, bo chetnie bym zobaczyl co to robi z samym sygnalem z prempu piecowego jak i z Podem wpietym w petle  :wink:


A o co chodzi z tym ze do niektorych brzmien sonic maximizer jest swietny w PODzie a do niektorych nie? Tzn co zlego robi z brzmieniem do ktorego sie nie nadaje?
No pain No gain !

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #38 19 Mar, 2007, 14:26:50 »
no jak będę miał kasę i uda mi się kupić, to możemy się jakoś umówić(ale nie sądzę, żeby to było szybciej niż przed połową maja).

a z tymi symulacjami to chodzi o to, ze jak masz symulacje, która z założenia ma dużo góry i basu z wyciętym środkiem(patrz rectified) to maximizer tylko dodawał tylko zbędnego piachu moim zdaniem. a z kolej jak masz symulacje np. mesy mark II drive, ktora sama z siebie grała ostro środkiem to po dołożeniu miximizera dźwięk się ładnie wyrównywał i był zdecydowanie pełniejszy. to są w każdym razie moje spostrzeżenia

natomiast z czystymi czy z crunchami lekkimi maximizer zawsze cuda robił, w sensie, że fajniej było ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
POD Pro
« Odpowiedź #39 19 Mar, 2007, 14:45:44 »
BBE nie da sie sterowac przez midi, prawda?

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #40 19 Mar, 2007, 15:12:47 »
nie da. na zwykły fs też nie ma wejścia, bo to jest urządzenie typowo studyjne, ale w zestawach gitarowych czy basowych też się sprawdza. więc trzeba zobaczyć czy gada konkretnie z Twoim wzmacniaczem i używać lub nie i koniec ;)
no dla posiadaczy headów, jest też zwykła wersja podłogowa, którą można włączać i wyłączać nogą jak każdy inny stompbox.

Yony

  • Gość
POD Pro
« Odpowiedź #41 19 Mar, 2007, 18:16:24 »
Cytat: "Sinner"
BBE nie da sie sterowac przez midi, prawda?
Nie da, ale większość ma gniazdo remote, a dobre preampy mają wyjście remote, które możesz przypisać do programu.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
POD Pro
« Odpowiedź #42 19 Kwi, 2007, 18:05:58 »
Znalazłem ciekawostkę dotyczącą natywnego sample rate PODa XT :) Otóż wynosi on najprawdopodobniej 39062.5Hz (odnosząc się do źródeł sterownika pod linux'a).

(...)
#define POD_BYTES_PER_FRAME 6  /* 24bit audio (stereo) */

#define POD_RATE 39062.5   /* sampling rate */
#define POD_RATE_FACTOR 2  /* POD_RATE * POD_RATE_FACTOR must be an integer */
(...)

Wychodzi na to że windozowe (z MacOS nie miałem styczności) sterowniki resamplują (w locie!!! grrrrr!!!) ~39.1kHz->44kHz i ~39.1kHz->48kHz :)

edit:

Cytat: "Markus Grabner @ line6 forum"
The data that travel over the USB give exactly this rate under Windows, so there must be some software resampling. The odd sampling rate has been confirmed to me by a Line6 engineer, so I guess we have to live with that :-(


edit2:
hmmmm... z tego co widzę taka częstotliwość jest uzależniona od USB... reamping via pod usb to porażka :(

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
POD Pro
« Odpowiedź #43 20 Kwi, 2007, 16:54:21 »
i po to właśnie w xt Pro masz wyjścia cyfrowe SPIDF czy jak to tam się zwie ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: POD Pro
« Odpowiedź #44 04 Sty, 2010, 22:03:32 »
Się podepnę pod temat. Wiem, że odkopuję straszną skamielinę ale i o staroć pytać chcę. Mam okazję kupić PODa Pro (tego starszego, nie XT) i teraz pytanie czy warto? Wyszłoby w miarę tanio złożyć sprzęta do grania tylko czy taki POD zagada w miarę sensownie?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: POD Pro
« Odpowiedź #45 04 Sty, 2010, 22:43:24 »
Zagra.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: POD Pro
« Odpowiedź #46 24 Maj, 2010, 12:51:10 »
Chlopacy mam pare pytan.
Slyszalem ze pod pro ma jakies tam wyjscie specjalne ze wystarczy go podpiąc bezposrednio do kolumny bez zadnej koncowki i pracuje jak zwyczajny head, to prawda?
Drugie pytanko jest gtakie czy jest jakas trudnosc w skonfigurowaniu go razem z fcb 1010 z midi zeby sobie sterowac presetam?
Z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
12558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 18:02:38
wysłana przez haxigi
2 Odpowiedzi
2685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2010, 22:43:59
wysłana przez yapcok
6 Odpowiedzi
4406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 15:33:24
wysłana przez niedziak
21 Odpowiedzi
12097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2011, 08:35:26
wysłana przez Didejek
0 Odpowiedzi
2427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2011, 09:04:17
wysłana przez g-zs