Autor Wątek: VST'eki wieszają się w Reaperze ! Nid help !  (Przeczytany 2701 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
VST'eki wieszają się w Reaperze ! Nid help !
« 15 Cze, 2011, 01:21:13 »
Siema  ;)

Problem dotyczy jak zwykle w moim przypadku REAPERA  ;D Używam go z POD GX STUDIO (na ASIO GX+słuchawki do tego) i mam od pewnego czasu problem. Nic nie mogę nagrać, bo gdy mam załadowane na jednym tracku VST naraz np. "dopałka + lepou + lecab2" to czasami po chwili szlag trafia sygnał. Robi się taki jakby "overload sygnału" tzn wskaźnik sygnału cały czas stoi na czerwonym polu, ja nie mogę grać wtedy, dopiero muszę wyłączyć coś co powoduje to przeładowanie sygnałowe (najczęściej jest to jakiś amp sim lub symulacja paczek np keFIR). Poradźcie chłopaki co z tym zrobić?  >:(  Strasznie utrudnia to prace, bo gdy np nagram jeden track i ładuje już w drugi vstki i chce nagrywać drugi track to poprzedni dostaje tego przeciążenia  :o

Dodatkowo czasami wydaję mi się że REAPER jest niestabilny. Gdy kręce ustawieniami jakiejś wtyczki to czasami dostaje zwiechy i wyskakuje błąd xp "nie wysyłaj" i całe nagrywanie idzie się turlać  :'(

Thx

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mocny masz komp ?
Bo mi sie to czasem zdarza (nie mowie o nagrywaniu) ale jak sobie miksuje. Jesli dasz za duzo FXow na slaby procek i ram to kaplica :) Zreszta w ogole to czasem jest tak ze komp mi pociagnie 20 sciezek z FX a czasem tylko 4 :) Powyzej juz zacinki i wiechy :)

Sprawdz tez czy nie masz przypadkiem tez zawirusowango kompa dwa czy nie obciazasz go czyms dodatkowo !
Jak cos to dalo to spoko jak nie to niestety ja sie az tak dobrze nie znam :D

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Dzieje się tak jak procesor nie wydala, jak nagrasz jeden ślad to daj go na ścieżkę bez efektów żeby nie zużywać niepotrzebnie. No i ciągle zapisuj, bo czasem potrafi wywalić przy przeciążeniach. Najlepiej powyłączaj wszystko na czas nagrywania.
nie lubie placki

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
zamrazaj sciezki jesli idzie (nie wiem czy riper cos takiego ma) to odciazy procek.
pamietaj, ze ampsimy i wszelekie reverby/delaye najbardziej zraz komputer.
ja czasami moge smazyc kielbachy na swoim laptopie tak sie nagrzewa :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
masz jeszcze inny patencik na to :) Jak sobie nagrasz scieche zrenderuj ja do wav z arzuconymi FX i pozniej wrzuc wtedy tez odciazasz procek, a slyszysz co nagrales i np jakies solo badz cos co chcesz slyszec w w pierwszym nagranym sladzie masz :)

Pozdro !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
W Reaperze to się nazywa "Stem and mute original".

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2012, 03:23:55
wysłana przez ihavelostmykeys
20 Odpowiedzi
6933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 23:10:12
wysłana przez Gveir
5 Odpowiedzi
2693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 20:00:48
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
3387 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2015, 17:43:46
wysłana przez Amal_68
5 Odpowiedzi
4159 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2017, 09:25:25
wysłana przez sqby