Autor Wątek: Gitarzyści mający największy wpływ na rozpowszechnienie 7-demek w metalu  (Przeczytany 6149 razy)

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
co do Micka Thompsona się nie zgodzę. Napewno gigantyczny wpływ miał KoRn, z ciekawostek to kiedyś nawet sobie zagrali jamming z Vaiem bo tak na prawdę to on pierwszy zaczął używać siódemki, a za nim cała masa ludzi zaczęła używać universe'a. Np własnie Trey z Morbid Angel, gadałem z nim, poza tym już nawet słuchając ich albumów słychać, że używa siódemek.
Tak jak wyżej napisał Harbinger, na teledysku do GOE widać, że Trey gra. FF niewątpliwie również miało duży wpływ. I mimo, że np. nie lubię Limp Bizkit to zaraz po KoRnie, Wes Borland zaczął używać siódemek, własnie przez Munkyego i Heada z KoRn.
Meshuggah nie można pominąć ale to ich używanie siódemek nie było aż tak zauważalne jak same ósemki, to dopiero wszystkich pierdolnęło. Pietrucha ofc jak już Andy wspomniał. Zastanawiam się nad wpływem Loomisa, bo na mnie niewątplwie wpływ on miał finałowy by przerzucić się na szerszą skalę no ale on dosyć późno zaczął korzystać z siódemek w porównaniu do calej reszty. Imo Korn miał największy wpływ.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
co do Micka Thompsona się nie zgodzę.
Bo nie używa siódemek. :) Ale nazywając siódemkowiczów pedałami mógł im wejść na ambicję i zmotywować ich do dalszego grania. ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
śmieszne, że tak średni i pedziowaty gitarzysta może o kimś mówić coś takiego :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Mogę się wypowiedzieć jedynie z perspektywy samego siebie - w czasach gdy tylko słuchałem muzyki a nie czytałem żadnych gazet, wywiadów i podobnych rzeczy, pierwszą siódemką na którą trafiłem (w katalogu firmy zresztą) był Ibanez K7. Oczywiście w katalogu iba były z pewnością inne siódemki, ale jakoś jedynie ta konkretna zapadła mi w pamięć, jest zresztą do dziś jedyną siódemką jaką chciałbym mieć (i to bardzo :D).
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dziwne, moje przerzucenie się na 7 nie miało żadnego związku z zespołami których słuchałem... Jakoś samo przyszło, a pomysł podsunął mi... Rumak :D Jeszcze na poprzednim forum.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
Dziwne, moje przerzucenie się na 7 nie miało żadnego związku z zespołami których słuchałem

dude, chyba źle to odebrałeś ;p
to nei tak, że przesiadłem się na siódemkę bo chciałem być jak loomis i uauauaa w ogóle jaram się i jestem loomis groupie.
chodzi o to, że gdy słyszę co szersza skala daje, jakie ma możliwości, postanowiłem tego spróbować.
lubię styl loomisa ale np. to co ja tworzę w chuj nie przypomina jego nuty więc o niczym takim mówić nie można ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie no, rozumiem to, ale nie słuchałem wtedy absolutnie niczego co grało na siedmiu strunach ( ani nawet niżej niż C ). Pamiętam, że najfajniej mi się grało w E po prostu ale brakowało mi pierdolnięcia płynącego z niższych strojów. I dopiero jak zamówiłem wiosło to obczaiłem pierwszy zespół siódemkowy - Deftones.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Zapomnieliście o przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy to wynaleziono takąż gitarę. To miało największy wpływ na metal :D Ciekawe jest to, że pierwsza 7 elektryczna  według wiki to Epiphone z 1938 roku...hmmm
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Yony napisał o tym kilka postów temu :P

Czyli w sumie kolejna rzecz którą zawdzęczamy wspaniałej rosyjskiej myśli technicznej, bo etnicznie to oni pierwsi grali na siódemkach ( akustycznych ofc ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Skoro wszyscy tak opowiadaja dlaczego graja na 7mkach to ja tez.
Swojego pierwszego elektryka mialem w 2003 roku (MEG Warrior, kiedys go odkupie,mam ciagle kontakt z klientem ktory ja kupil), stroilem go standardowo gdy niewiele pozniej odkrylem Carcass. Ich brzmienie i kompozycje mnie rozjebaly na kawalki. Obadalem, ze graja na szostkach strojonych do standard H wiec i ja zrobilem to samo. Po jakims czasie zobaczylem czytajac niemiecki Guitar und Bass test siodemki ibka i pomyslalem "oo to jest dla mnie :)" z racji ze w swoich kapelach zawsze tylko ja stroilem tak nisko a tak mialbym szostke i swoj tuning w jednym. No i tyle, po jakims czasie uzbieralem na Pasa ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Moim zdaniem w tym temacie nie może zabraknąć Petera Tägtgrena i zespołu Hypocrisy.
Oczywiście Korna i FF znałem już wcześniej, ale żaden z tych bandów nie podchodził mi na tyle, żeby zmotywować mnie do 7. Loomisa z kolei znałem tylko ze (świetnej skądinąnd) "Dreaming Neon Black", na której 7mek jeszcze nie było. "Dead Heart..." jakimś zbiegiem okoliczności nie trafiło w moje ręce, za to "Enemies of Reality" było tak tragicznie zmiksowane, że nie wnikałem, na czym to było nagrane. W międzyczasie za to trafiłem na to dvd:

Dzisiaj już nie robi takiego wrażenia, jak kiedyś :P ale gdyby nie to, to pewnie dalej grałbym na 6.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Tatgren grał na siódemce? Nawet nie wiedziałem... Wstyd ;|
Hm, w sumie zapewne nigdy nie kupię siódemki, główne dlatego że i tak nie używam więcej niż trzech strun...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
główne dlatego że i tak nie używam więcej niż trzech strun...

to kup sobie sygnaturę Cavalery :D wydają je z czterema strunami :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Coś nie mogę tego wiosła znaleźć - zarzuć linkiem bo mię zaintrygowało :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Tatgren grał na siódemce? Nawet nie wiedziałem... Wstyd ;|
Wszystkie płyty (co najmniej) od '99 nagrywa na siódemkach, na żywo faktycznie czasami gra na 6.

Cytuj
Coś nie mogę tego wiosła znaleźć - zarzuć linkiem bo mię zaintrygowało
Spoiler

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
nie mogę znaleźć linka do jakiejś stronki gdzie by to mieli z 4 strunami. tzn są różne modele pod nazwiskiem cavalery ale w chuj często w sklepach wiszą z tylko 4 strunami, czasami też z jednym pickupem jeśli mnie pamięć nie myli, ogólnie to gitar o prostszej konstrukcji niż gitary cavalery jest dość mało. no ale nawet wyciągając słowa cavalery z jednej z jego piosenek "back to the primitive" - i już wszystko jasne ;d

edit:

no właśnie takie, z jednym pickupem, z tym, że tak jak nadmieniłem, najczęściej jeśli jakaś jest w sklepie to ma 4 założone
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 17:43:49 wysłana przez Jakub0765 »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Hypsneee Fwvitkeinananein widział siódemkę na wystawie. I gra  niesamowity metal.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Wróbel jak zawsze ma royal flusha z ręki :D
Suto wędlin kładź na chleb

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Yony napisał o tym kilka postów temu :P

Czyli w sumie kolejna rzecz którą zawdzęczamy wspaniałej rosyjskiej myśli technicznej, bo etnicznie to oni pierwsi grali na siódemkach ( akustycznych ofc ).

Gdzieś czytałem wersję, że ruską siemistrunku wynalazł pod koniec XVIII w. czech Ignacy Held, żeby było śmieszniej podwładny naczelnika Kościuszki.
Co do strojenia ruskiej siódemki, to standardowy strój to DGHDGHD (czyli wg zachodniej nomenklatury DGBDGBD).
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2011, 12:25:50 wysłana przez theremin »
4string