Autor Wątek: Bardzo dobry system bezprzewodowy  (Przeczytany 22781 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Bardzo dobry system bezprzewodowy
« 01 Cze, 2011, 08:09:17 »
Moim zdaniem zdecydowanie G90.
Kwestia anten -  z tyłu G90 są dodatkowe wejścia na podpięcie takich zewnętrznych anten ale to raczej przyda się na mega duże sceny.
Na stronie L6 jest to tutaj na dole strony :

http://line6.com/relay/addons.html

Antena zewnętrzna kierunkowa więc naprawdę trzeba by się obracać na dużych scenach a standardowe anteny które są z przodu urządzenia wystarczą w zupełności.

Kwestia "kaczki" osobiście nie używam i może dlatego nie mam problemów :)
Sądzę jednak że da się to opanować bez przycisku pod pedałem. Wszystko zależy od sterownika midi.

Załóżmy że mamy dwa pedały ekspresji (dwa EB 6180 jak u mnie)

-pierwszy który odpowiada za volume (np na stałe)
-drugi za wszelkie efekty które chcemy podpiąć we Fractalu.

Nie wiem jakie macie presety, ale pewnie jest kilka (dwa, może max trzy) w których używacie "kaczki".
I druga sprawa , jaki macie steronik midi. Te rozbudowane wysyłają do 16 komend midi czasem więcej.

Programujemy preset w którym mamy "przester" i w łańcuchu presetu dokładamy też kaczkę.
Można zaprogramować pod danym sygnałem CC odpalenie "kaczki" czyli ruch pedału powoduję jej załączenie. Po prostu ustawia się to na którymś programie CC dla danego presetu. Gdzieś na forum Axe o tym czytałem i sądze że da się to tak okiełznać ale jajec se uciąć nie dam :) Kwestia doczyctania, dopytania na forum Axe.

Druga sprawa :

Sterownik midi (mój Thunder np.) ma przyciski szybkiego dostępu które wysyłają komendy CC.
Jego naciśniecie powoduje włączenie-wyłączenie danej funkcji którą przypiszemy - np właśnie kwaki.
Czyli : mamy włączony preset , który ma w łańcuchu kaczkę która uruchamia się zaprogramowanym sygnałem CC (np o wartości 20 - to już dygresja ;) ). Czyli gramy , naciskamy przycisk , kładziemy kończynę dolna na pedale ekspresji który teraz jest kaczka, kończymy zabawę, naciskamy drugi raz "przycisk szybkiego dostępu" i kaczka wyłączoną.
Kwestia opanowania ale sądzę że druga opcja też jest dobra.
Wszystko da się opanować we Fractalu właśnie z poziomu MIDI a w ostateczności można przerobić jakiś Crybaby aby przycisk pod nim wysyłał komunikat CC (midi) a sam pedał działał jak pedał ekspresji - to też sądzę jest do zrobienia :)

Mam nadzieję że coś rozjaśniłem , może troszkę midi będzie niejasne (dla mnie też było) ale to naprawdę samo się w głowie układa podczas pracy ze sterownikiem :)

Opcja jeszcze jedna :

http://www.glab.com.pl/midi_wowee-wah

Kaczka z modułem midi , która wysyła sygnały midi - czyli to byłoby rozwiązanie dla Was ponieważ ta kaczka wysyła sygnały midi i mogłaby mieć przypisane funkcję uruchomienia "siebie" dla danego sygnału PC  (jak myślę)
I ta ostania opcja myślę rozwiązuje wszystko :D
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2011, 11:24:53 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
19088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2018, 19:14:53
wysłana przez Pneumonia2
6 Odpowiedzi
3713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 19:55:17
wysłana przez Arr
15 Odpowiedzi
7976 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2013, 19:16:17
wysłana przez simek26
27 Odpowiedzi
15309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2020, 21:04:13
wysłana przez Majk
0 Odpowiedzi
1704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2017, 20:21:50
wysłana przez Radek M