Autor Wątek: Europejscy lutnicy?  (Przeczytany 17434 razy)

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #25 06 Maj, 2012, 13:18:10 »
Może nie ma siódemek, ale są basy no a Ci drudzy barytona też by zrobili

Holandia

Bas-Extravaganza
http://www.bas-extravaganza.nl/?setlang=EN

oraz

Haar Guitars
http://www.haarguitars.nl/

W przyszłym tygodniu zamierzam wlecieć do tych Harr Guitars i zobaczę co tam te jebane wiatraki knują w tej szopie. Piszą w miarę sensownie na stronie i mają PLEKa do ustawiania progów więc zapowiada się spoko.
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #27 06 Maj, 2012, 21:31:01 »
No ale Niemcy bez Jensa Rittera ? jak że to tak . Wprawdzie głównie robi basy ,ale za to jakie ! ( o cenach nie wspomnę ) Jeśli chodzi o gitary to ma tam jakieś barytony . Zwróćcie uwagę na drewno jakie wykorzystuje , jego basy to dzieła sztuki inkrustowane złotem . http://www.ritter-instruments.com/instruments.php  A tu film z jego manufaktury    Zobaczcie  że używa tylko prostych narzędzi ,a efekt niesamowity . Jego instrumenty znikają na pniu choć są drogie.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2012, 21:34:22 wysłana przez Algiz »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #28 07 Maj, 2012, 10:03:11 »
Pewnie dlatego, że jego basy są naprawdę fajne z kształtu. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #29 07 Maj, 2012, 10:44:56 »
Oglądając to na zywo, na Messe muszę przyznać ze wzbudzają zachwyt, chui tam z kształtem, ale wykonawczo to cudeńka.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #30 07 Maj, 2012, 11:27:24 »
Ceny oscylujące w granicy €10k już takiego zachwytu nie wzbudzają. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #31 07 Maj, 2012, 11:32:20 »
Cóż, mnie wzięło na backupowy instrument, to się zacząłem rozglądać, bo nie widzi mi się kupować drugiego MMJP7, chyba, że BFR... ale za tę cenę mogę już powalczyć za granicą kastoma, tylko, czy ktoś mi zrobi takiego, żeby wykonanie było na poziomie Music Mana BFR właśnie? O takiego?

w temacie angielskich lutnikow mozesz dopisac www.crimsonguitars.com , poznalem Benjamina osobiscie i mialem okazje ograc kilka gitar i robi wiosla na wysokim poziomie..., a wykonczenie na poziomie BFR..hmm..mialem kilka BFR-ow, sa to instrumenty, w ktorych nie ma czego sie czepiac poczawszy od wykonczenia poprzez brzmienie i przede wszystkim stabilnosc drewna, strojenie itd.,  i nie jest latwo znalezc firme customowa, ktora wykona instrument na takim poziomie jak MM...niby jest duzy wybor, tylko niestety jak odbierasz swoj instrument to prawie zawsze cos jest nie tak, albo braki w wykonczeniu, albo wioslo nie stroi jak powinno, albo po kilku miesiacach gryf zbyt mocno pracuje..mozna by wymieniac, zawsze bylem milosnikiem MM, niestety nie produkuja 8-ek, ale jesli tylko pokaze sie na rynku to na pewno kupie i pewno sie nie zawiode :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #32 07 Maj, 2012, 15:47:55 »
Ceny oscylujące w granicy €10k już takiego zachwytu nie wzbudzają. :D

Nawet nie wiesz jak wielki wzbudzają u mnie :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #33 14 Lip, 2012, 23:39:56 »
A ten Pan?
Galeazzo Frudua
http://www.frudua.com/

udziela darmowych warsztatów dla początkujących lutników na terenie całych Włoch, jeden z bardziej cenionych tam (podobno)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #34 15 Lip, 2012, 09:31:27 »
IMO Skervesen Guitars stał się już europejskim lutnikiem (pardą... ;)), a lada dzień stanie się nawet sfjatowym!!!
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #35 15 Lip, 2012, 11:09:03 »
Mi się lutnik kojarzy z facetem, który coś dłubie dłutem w szopie. Jeżeli w grę wchodzi ciężka maszyneria i zespół ludzi to już raczej mamy do czynienia z firmą produkującą gitary. Dla mnie podejście Jarka jest bardziej firmowe niż lutnicze (co traktuję jako olbrzymi plus) - tj. jest zadanie do zrobienia to opracowujemy metodę produkcji włączając w to ustawienie maszyn, ustalenie źródeł do zakupu części itd. Ale tak, Skervesen jest europejski (i będzie światowy) i co za tym idzie, podróby BlacKata robione przez Skervesena :D również.

Offline kazzerr

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Europejscy lutnicy?
« Odpowiedź #36 31 Lip, 2012, 23:26:44 »
Szczerze, to nie mam pojęcia czy już było w tym temacie, mianowicie GNG guitars z Włoch.

http://www.liuteriagng.com/

Jest na co popatrzec  :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
56 Odpowiedzi
32338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:43:23
wysłana przez zerotolerance
Polscy lutnicy

Zaczęty przez hesiek « 1 2 3 » Custom shop

63 Odpowiedzi
19750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2014, 11:26:31
wysłana przez Yony