Autor Wątek: Maly piecyk + pocket pod  (Przeczytany 8135 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Maly piecyk + pocket pod
« 27 Kwi, 2008, 13:07:18 »
Od razu chce przeprosic, bo to juz kolejny topic o wzmakach i pierdolach. Z forum o gitarach 7 strunowych robie burdel, ale moze nastepnym ludziom takim jak ja sie to przyda.

Od jakiegos czasu szukam sobie malutkiego combo gitarowego o mocy 5-15watt, koniecznie z wejsciem na CD/MP3, aby cwiczyc z podkladem bo to jednak zawsze jakis metronom jest, a zwyklego metronomu nie lubie. Szukalem tez malych piecykow z petla efektow, ale takich raczej niema u nas w Polszy, wiec bede sie musial bez niej obyc. Ma to byc uzytek czysto domowo-cwiczeniowy. Nie bede z tym biegal po probach.

Wymyslilem sobie, ze kupie pocket poda. Porownalem go z cechami 2.0 na stronei glownej line6 i bardziej mi sie podoba, a to dlatego, ze wlasnie ma niemal wszystko to co oferuje 2.0 + moje upragnione wejscie CD/MP3 :) Takze, to jest opcja 100%, ktora kupuje.

Teraz trzeba dobrac do tego piecyk. No wlasnie ... ktory? Wybierac miedzy jakims tanim tranzystorem tak do 350-370 zl, czy moze chwile sie wstrzymac i dozbierac do Peaveya ValveKinga Royal 8 ? A moze styknie Epiphone Valve Junior? Ktora konstrukcja waszym zdaniem lepiej zagada z Pocket podem?

Moje fundusze sa niestety ograniczone. Aby to usystematyzowac, napisze : 360 zl na poda + 350-370 zl na piecyk, lub 450 zl na Epiphona oraz 550 zl na Peaveya - przy tych lampach to juz bede musial chwile dozbeirac pieniadze.

Ostatnie pytanie to takie, czy wejscie cd/mp3 w podzie a w piecyku sa jakies inne? Czy to jakas roznica? Czy dobrze mysle, ze uzyskam ten sam efekt wpinajac mp3 w poda, a pod do pieca niz mp3 bezposrednio do pieca nie majac poda w zestawie?

Dzieki z gory za pomoc :) Pzodrawiam.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #1 27 Kwi, 2008, 13:26:46 »

Teraz trzeba dobrac do tego piecyk. No wlasnie ... ktory? Wybierac miedzy jakims tanim tranzystorem tak do 350-370 zl, czy moze chwile sie wstrzymac i dozbierac do Peaveya ValveKinga Royal 8 ? A moze styknie Epiphone Valve Junior? Ktora konstrukcja waszym zdaniem lepiej zagada z Pocket podem?


Za taką kasę każdy piecyk zagada tak samo, zwłaszcza, że chcesz w to PODa wpinać.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #2 27 Kwi, 2008, 13:28:28 »
dokladnie.. wiekszsc jest na tych samych tanich czesciach i koncowkach mocy prawie jak z radia ...co do podlaczania mp3-pod-sluchawki vs mp3-wzmak-glosnik to roznica jest tylko w harakterystyce przenoszenia gdyz glosnik gitarowy zetnie muze ok 4-5khz (w zaleznosci od glosnika)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #3 27 Kwi, 2008, 13:30:53 »
ja sie na tym nie znam, ale sam popelnilem pierdziawke, bo moj wzmacniacz bedzie dopiero po wakacjach, a na czyms trzeba grac... poszukalem troche w necie, wyliczylem sobie koszty (jak najmniejsze) i zalozenia 12" glosnik, moc nie wazna i cala reszta tez w sumie, bo i tak bedzie gadal z podem do wrzesnia, a potem wont!

Znalazlem cos takiego Crate FW 15 R tutaj http://guitarcenter.pl/catalog/crate/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/crate-fw-15-r

z tym, ze jak mi wpadl ten pomysl do glowy, to bylem troche oslabiony po wczorajszym i kupilem Crate FW 15 na allegro, bo wydawalo mi sie ze to to samo, a bylo o 100zl tansze. tym sposobem przez najblizsze 5 miesiecy bede mial gowienko z 8" glosnikiem :D

Nie wiem jak sie spisuje i podkreslam, nie to bylo moim priorytetem, bo teraz gram na pozyczonych wzmacniaczach (cudo, ale musze oddac w przyszlym tygodniu), ale wydaje mi sie, ze ten z "R" moze byc fajna alternatywa do pierdzenia w domu z PODem, 12" calowy glosnik, EQ na neutral, podzik i do dziela

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #4 27 Kwi, 2008, 13:32:05 »

Teraz trzeba dobrac do tego piecyk. No wlasnie ... ktory? Wybierac miedzy jakims tanim tranzystorem tak do 350-370 zl, czy moze chwile sie wstrzymac i dozbierac do Peaveya ValveKinga Royal 8 ? A moze styknie Epiphone Valve Junior? Ktora konstrukcja waszym zdaniem lepiej zagada z Pocket podem?


Za taką kasę każdy piecyk zagada tak samo, zwłaszcza, że chcesz w to PODa wpinać.


Czyli rownie dobrze moge sobie kupic jakis za 200-250 zeta i bede mial to samo? Panie Mikos, w cytat wziales tez te 2 comba lampowe. Czy z nimi tez nie bedzie wiekszej roznicy uzywajac poda jak w przypadku tranzystorow?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #5 27 Kwi, 2008, 13:35:59 »
dobra kuzwa ..oszczedzcie gadki ale szukajcie znajomego lampowca ...
ktory zrobi wam 5w wzmacniacza (moze byc clean -do podpiecia poda) ev przerobi jakies stare radio lampowe...
kuzwa mam gdzies zbedny practice amp wzorowany na peaveyu classic 30 i przydaloby sie go odkopac i sprzedac w pizdu....
kiedys popelnialem lampowe 5W dla znajomych i koszt wychodzil ok 200-300zl (bez profesjonalnego finishiuggnu) a szlo to prawie tasmowo i po kolezensku wiec z zarobkiem do dupy...

albo ostatecznie bardzo malym kosztem robic jakis wzmacniacz na TDA (herezje mowie ale super taniosc wprowadzam) z dobrym slewrate ... bo takie walsanie sa w fenderach,niketorych marshalach ... a najgorszy syf widzialem w laboga lr1 chyba :P ale szkoda gadac
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2008, 13:38:22 wysłana przez dr.evil »
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #6 27 Kwi, 2008, 13:44:30 »

Teraz trzeba dobrac do tego piecyk. No wlasnie ... ktory? Wybierac miedzy jakims tanim tranzystorem tak do 350-370 zl, czy moze chwile sie wstrzymac i dozbierac do Peaveya ValveKinga Royal 8 ? A moze styknie Epiphone Valve Junior? Ktora konstrukcja waszym zdaniem lepiej zagada z Pocket podem?


Za taką kasę każdy piecyk zagada tak samo, zwłaszcza, że chcesz w to PODa wpinać.


Czyli rownie dobrze moge sobie kupic jakis za 200-250 zeta i bede mial to samo? Panie Mikos, w cytat wziales tez te 2 comba lampowe. Czy z nimi tez nie bedzie wiekszej roznicy uzywajac poda jak w przypadku tranzystorow?

To czy ten piecyk ma tam jakaś lampke zamiast tranzystora to raczej popelina marketingowa, tak jak dr.evil pisal wszystko jadą na najtańszych podzespołach, więc inny układ, czy lampa wiele nie zmieni, zwłaszcza, że brzmienie chcesz ciągnąć z PODa.
Dużo jednak zależy od głośnika, te 6,5" czy 8" to pierdziawy są i tyle. Ten 12" Crate co Sinner zarzucił jest ciekawy i ja bym w coś takiego celował.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #7 27 Kwi, 2008, 13:46:27 »
Tak, Sinner, znam ten wzmak z oferty guitarcenter. Sam bylem zdziwiony, ze w takiej kasie daja 12'' glosnik. Moznaby go wymieniec na cos lepszego.

Co to znaczy : eq na neutral? wszystko na zero w piecu, a w podzie krecic?

Takie jedno pytanko... czy w pocket podzie mozna sobie wybierac symulacje wzmakow i kolumn i kombinowac tak jak w 2.0 czy to juz jest wszystko ustawione w postaci tych 349 presetow?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #8 27 Kwi, 2008, 13:49:04 »
nie znam pocketa, ale z XTL'em zawsze dawalem EQ tak jak producent zaleca, srodek na maxa, gora i dol na zero...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #9 27 Kwi, 2008, 13:52:12 »
nie znam pocketa, ale z XTL'em zawsze dawalem EQ tak jak producent zaleca, srodek na maxa, gora i dol na zero...

Tak, kiedys czytalem manual poda i rzeczywiscie byla tam taka notka o ustawieniu srodka na max.

Dobra, fajnie, sporo sie dowiedzialem. Tylko jakby jeszcze ktos umial wytlumaczyc mi roznice miedzy pocketem a 2.0 to bede full zadowolony.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #10 27 Kwi, 2008, 13:54:26 »
Dobra, fajnie, sporo sie dowiedzialem. Tylko jakby jeszcze ktos umial wytlumaczyc mi roznice miedzy pocketem a 2.0 to bede full zadowolony.

http://www.line6.pl/pody/pocket/zestawienie.pdf

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #11 27 Kwi, 2008, 13:58:07 »
Dobra, fajnie, sporo sie dowiedzialem. Tylko jakby jeszcze ktos umial wytlumaczyc mi roznice miedzy pocketem a 2.0 to bede full zadowolony.

http://www.line6.pl/pody/pocket/zestawienie.pdf

Ale, nie nie Sinner. Ja to zestawienie znam, zapoznalem sie. Moje pytanie jest takie, czy w pockecie mozna sobie ustawiac kolumny i wzmaki, jak to ma miejsce w drozszych wersjach, czy to jest zwyczajnie wszystko zamkniete w presetach ( wszelkie kombinacje ) ?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #12 27 Kwi, 2008, 13:59:41 »
jutro.. do sklepu FRU i probowac :P
bo narazie chyba nikt tutaj pocketa nie ma i jakos sie nie wypowiada;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #13 27 Kwi, 2008, 14:03:33 »
hmmm... achaaaa... tak, ale nie wiem czy z pokladu samego urzadzenie.. poprostu nie wiem... ale masz oprogramowanie Vyzex Editor ktorym mozesz to robic z poziomu komputera

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #14 27 Kwi, 2008, 14:05:06 »
Ogladajac testy pocketa na youtube, zauwazylem, ze ludzie zmieniaja tylko presety, a nie ustawiaja tam wzmaki, czyli pewnie te 349 presetow = wszelkie mozliwe kombinacje brzmieniowe ukryte pod nazwami uzytkownikow + pewnie modyfikacje z efektami modulacyjnymi, ktore juz mozna wybrac samemu.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #15 27 Kwi, 2008, 14:09:18 »
300+ Presets, 124 Programmable cytat z witryny producenta... kolejny przyklad na to, ze testy w necie potrafie pisac jedynie ja ;) zreszta nie tylko w necie :D

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #16 27 Kwi, 2008, 14:12:01 »
Czyli 349 standardowych + 124 do ustawienia przez użyszkodznika?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #17 27 Kwi, 2008, 14:15:44 »
men, wiem tylko tyle co jest w necie:

Pocket POD comes complete with over 300 presets including more than 100 Rock Star presets dialed in specifically for Pocket POD by some of today's hottest artists, 70 song-based presets to instantly dial in the tone from classic tunes, 124 user-tweakable presets and much more...

moze napisz z watpliwosciami do lauda-audio. Z doswiadczenia wiem ze szybko odpisuja

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Maly piecyk + pocket pod
« Odpowiedź #18 28 Kwi, 2008, 12:52:41 »
Pytałem kumpla co ma Pocketa, można zmieniać paki i wzmaki itp. z pokładu Poda.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2008, 21:09:17
wysłana przez FlyingV
9 Odpowiedzi
9432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2008, 19:35:38
wysłana przez T0mexs
9 Odpowiedzi
3193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2009, 08:32:08
wysłana przez Budzan
3 Odpowiedzi
6262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2009, 19:22:59
wysłana przez zibi
4 Odpowiedzi
2122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2011, 10:40:19
wysłana przez Shogun