Autor Wątek: paczka 1x 15 -pomysły  (Przeczytany 3634 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
paczka 1x 15 -pomysły
« 26 Kwi, 2008, 11:38:50 »
Witam mam w domu Głośnik Peaveya 15-to calowy i chciałbym zrobic sobie z niego paczkę do gitary.
i zastanawiam sie jak powinna wyglądać taka paczka.?
Czy obudowa powinna byc zamnknięta czy otwarta? jak grube powinny byc scianki?
czy stosowac jakies wytłumienie?
Widzałem pare schematów ale nie dotyczyły one pak gitarowch tylko subwooferów do kina domowego.-zastanawiam sie czy taki typ obodowy sprawdziłby się.poszukuję prostego projektu ze względu na nieposiadanie wyspecjalizowanych narzędzi i potrzebnych umiejętności. ???
dziekuje z góry za pomoc
pozdrawiam
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #1 26 Kwi, 2008, 11:44:49 »
A skąd masz ten głośnik?
Wiesz 15" to rozmaiwr niegitarowy i pewnie nigdy do czegoś takiego nie miał być przenaczony. Możesz podać model, albo parametry?
Znając życie - tak, można zrobić. Ale czy zagra ?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #2 26 Kwi, 2008, 11:51:07 »
Nie chcę niszczyć ambitnego podejścia, ale czy nie lepiej kupić sobie dobre 2x12"?

Bo jak się nie znasz na rzemiośle, to nic konkretnego raczej nie uda CI się zrobić.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #3 26 Kwi, 2008, 12:06:31 »
Cieżko powiedzieć jaki to model bo jest wyjęty z estradowej starej paczki peaveya.A paczka strasnie zniszcona byla to chce zrobic Nowa.
czy ja wiem czy taki nie gitarowy rozmaiar Carpenter z Deftonsów ma wlasnie 2 takie paczki + 4x12.
pozatym Vader Gabinets ma w swoejej ofercie paczki 2x15.
A czy naprawde to takie trudne do zrobienia??
pozdrawiam :-*
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #4 26 Kwi, 2008, 12:09:39 »
Nie jest trudne do zrobienia. Najlepiej jeżeli zrobisz kopie obudowy w jakiej to wcześniej siedziało jezlie chodzi o gabaryty. Musisz pamiętać, że właśnie do odpowiedniej objętości i częstotliwości rezonansowych ktoś liczył obudowę dla tego głośnika.

Wiesz wszystko fajnie, że są takie paczki. Ale są one wykorzystywane jako rozszerzenie zwykłego zestawu, żeby niskie częstotliwości były czytelne i dynamiczne. Nie oszukujmy się, że normalny zestaw na 12" będzie przenosił wszystko tak jak tego oczekujemy przy niskim fis...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #5 26 Kwi, 2008, 12:11:09 »
I najważniejsza kwestia, estradowy głośnik się nie nadaje, zupełnie. Musi być gitarowy.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #6 26 Kwi, 2008, 12:36:30 »
ale ja właśnie chce sobie zbudowac taka pomocniczą kolumnę bo mam cce ją podpiąc pod spidera w którym siedzi juz 12' calowy celestion.
hm...nierozumienm czemu taki głosnik sie nie nadaje ?
jak podpinałem wszytko razem a głosnik tylko leżał na łóżku to już wtdy brzmiało to bardzo konkretnie i z  jajem.
a Jeśli wsadziłbym to do otwartej obudowy z 20mm sklejki to myśle że mogo by byc nieżle...poza tym czy otwarta obudowa byłaby prostsza.? bo podejżewam ze otwarta byłaby znacznie lepsza.. ???
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #7 26 Kwi, 2008, 12:39:28 »
Może powinieneś zostać basistą skoro do niskich tonów tak Ciebie ciągnie?

Wnioskuję, że nie masz zespołu, albo basisty... Jak grasz sam, to brakuje Ci pewnego pasma częstotliwości.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #8 26 Kwi, 2008, 12:43:22 »
mam kapele...
nierozumiem czemu wogle tak odbiegamy od tematu. :evil:
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: paczka 1x 15 -pomysły
« Odpowiedź #9 26 Kwi, 2008, 12:47:21 »
Ogólnie wedłig mnie sprawa jest prosta: jeżeli chcesz, to rób. Kwestia jest taka, że ma się to TOBIE podobać.
Odbiegam od tematu ze względu na inne Twoje posty i preferencje brzmieniowe, które sugerują, że jesteś na początku swojej drogi gitarowej. Ja życzę Ci wszystkiego naj i żebyś nie przeholował w kombinowaniu.
Żeby nie było - nie traktuję siebie jako wszechwiedzącego. Mogę się mylić. Chciałbym Ci zwyczajnie dobrze doradzić.
Pozdrawiam.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
242465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
342689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2012, 21:13:05
wysłana przez OfensywnyRondel
298 Odpowiedzi
204237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
1 Odpowiedzi
1561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2020, 12:13:25
wysłana przez Aremenius