Autor Wątek: NGD Kiwicaster 7  (Przeczytany 116433 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Niestety - bo to nie ja to wiosło będę z giełdy sprzątać ;)

O! Znalazłem ESP Carpentera od tyłu. Ma gryf klonowy i ciemniejsze, olchowe skrzydła:


Na moje oko wygląda nieźle, zamalowuje całość.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi, 2011, 10:54:00 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
tak lubisz lakier na gryfie?

Przyzwyczaiłem się do niego przez Greco.

.
.
.
.
.

:)







facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kolor Kiwi pełną gębą, to muszę przyznać. Szkoda, że nie tak jaskrawy jak na wizualizacjach...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Kolor Kiwi pełną gębą, to muszę przyznać. Szkoda, że nie tak jaskrawy jak na wizualizacjach...

Myślę, że dużo tu robią zdjęcia. Dostałem je bardzo przydymione (robione lampą) i wyciągnąłem z nich kontrast photoshopem. Zwróć uwagę na kolor hebanu który wcześniej by czarny. Langowski dostał próbkę koloru, co prawda nie tak jaskrawą jak wizualizacja, ale nieco bardziej nasyconą. Mam nadzieję że ten kolor jest jednak odrobinkę bardziej zbliżony do tego który mu wysłałem. Swoją drogą, ładnie się top wyostrzył :)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2011, 10:21:21 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Bardzo fajnie się prezentuje. Kiedy planowany odbiór?

Maluj całość, nie zastanawiaj się :)
007

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Bardzo fajnie się prezentuje. Kiedy planowany odbiór?

Maluj całość, nie zastanawiaj się :)

Maluję, maluję :)

Wysyłka planowana na 02.05, także jeszcze kilka dni :)

EDIT_Zauważyłem właśnie 2 rzyczy:
-podcięcie przy dolnym cutway'u - Panie Langowski, Kocham Pana!
-śrubki pod szyjkowym pickupem - WTF!?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi, 2011, 21:24:20 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Prawdę mówiąc szczęka mi opada, super to wygląda, serio będzie patyk mega atrakcyjny. Co do malowania gryf woskowany zostaw a resztę na zielono sieknij, będzie git!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella


-śrubki pod szyjkowym pickupem - WTF!?

Masz gryf hybrydowy pół-klejony a pół-przykręcany :P
weimar guitar gently weeps

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163


-śrubki pod szyjkowym pickupem - WTF!?

Masz gryf hybrydowy pół-klejony a pół-przykręcany :P

i frez przy gryfie żebym mógł sobie EMG wsadzić ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Gitara uniwersalna, łatwiej sprzedasz  :facepalm:

A propos tego EMG pod gryfem: w niektórych tele montowali singiel pod most, a zamiast szminki pod gryfem humb w puszce. Wniosek: tele powinien mieć większy "power"(wielkie ;) ) pod szyją.
weimar guitar gently weeps

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Musza kolorek wygląda przezajebiście, odnośnie śrubek podobny patent jest w framusie bodajże lub jest to jakiś patent tymczasowy, ja mam dziwne wrażenie, że gryf wchodzi jakoś za głęboko w korpus (zdaje mi się?), odnośnie malowanie to może tył bezbarwnym a gryf mat? Oraz ukłony dla Pana Langowskiego za podcięcie.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza kolorek wygląda przezajebiście, odnośnie śrubek podobny patent jest w framusie bodajże lub jest to jakiś patent tymczasowy, ja mam dziwne wrażenie, że gryf wchodzi jakoś za głęboko w korpus (zdaje mi się?), odnośnie malowanie to może tył bezbarwnym a gryf mat? Oraz ukłony dla Pana Langowskiego za podcięcie.

Gryf miał wchodzić jak najfgębiej - tak poprosiłem i tak zrobił, taki longer tennon :)
Korpus i gryf będą zielone, już zdecydowałem.
Za podcięcie zdecydowanie ukłony, bo to jedyna rzecz którą zrobił nie proszony (poza tymi śrubkami), a jestem z niej bardzo zadowolony. No i te słoje się ślicznie układają na podcięciu, ciekawe czy kolor je wyostrzy tak jak top.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi, 2011, 23:01:01 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
odnośnie podcięcia to moim zdaniem świadczy dobrze też o tym, że lutnik myśli co robi, kombinuje zastanawia się, a nie jak niektóre mańki najpierw coś spierdolą, a potem zdziwieni (tak do budowlańców niektórych)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Musza wszystko fajnie tylko dlaczego masz różnie wyfrezowane otwory na pickup`y ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 037
Musza wszystko fajnie tylko dlaczego masz różnie wyfrezowane otwory na pickup`y ?

Przypadkiem nie było to konieczne przy tego typu połączeniu gryfu z korpusem? RAN również w swoich Crusherach nie chce montować innych przystawek jak o gabarytach EMG.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza wszystko fajnie tylko dlaczego masz różnie wyfrezowane otwory na pickup`y ?

Bo gitarka będzie miała pickguard jeszcze. Pod mostem jest mniejszy frez pod pasywny pickup, a pod gryfem pickup będzie wkręcony w maskownicę więc nie było potrzeby robić mniejszy. Być może konstrukcja tego wymagała - nie wiem. Swoją drogą, gdybym kiedyś zechciał wstawić EMG to będzie tylko połowa roboty z frezowaniem ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Szczerze, to ładnie ten kolor wyszedł :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jaram się. Na pewno nie chcesz żebym pojechał Ci go obadać przed wysyłką? 8)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jaram się. Na pewno nie chcesz żebym pojechał Ci go obadać przed wysyłką? 8)

Pewnie, jeśli masz ochotę sobie na nim pograć to nie mam nic przeciwko, kolejną okazję możesz mieć długo później :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Jak możesz koledze odstąpić dziewicę... Nie będziesz już pierwszy... dobrze się zastanów...
Przemyślałem kwestię malowania plecków i jak będzie podobnie jak w ESP, które wrzuciłeś to będzie nieźle.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak możesz koledze odstąpić dziewicę... Nie będziesz już pierwszy... dobrze się zastanów...
Przemyślałem kwestię malowania plecków i jak będzie podobnie jak w ESP, które wrzuciłeś to będzie nieźle.

Ja też przemyślałem i właśnie skończyłem rozmawiać z Langowskim. Gryf będzie w naturalu wykończony lakierem matowym (bo mówił, że mogłyby być problemy z wykończeniem go woskowo przy tak płynnym przejściu korpusu z gryfem). Ciągle na przekór :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 784
O, Ty niedobry! Dopiero tera, na real foto, coś mogę powiedzieć. I powiedziałem! ;) Swoją drogą - podjąłeś decyzję z malowaniem tyłu, Twoja sprawa. Mam tylko nadzieję, że macałeś gryfy niemalowane albo matowe z tyłu i nadal wiesz co robisz / jesteś masochistą.
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
O, Ty niedobry! Dopiero tera, na real foto, coś mogę powiedzieć. I powiedziałem! ;) Swoją drogą - podjąłeś decyzję z malowaniem tyłu, Twoja sprawa. Mam tylko nadzieję, że macałeś gryfy niemalowane albo matowe z tyłu i nadal wiesz co robisz / jesteś masochistą.

Miałem Schectera Loomisa (mat), Ibaneza K7 (wosk) i mam Greco (lakier). Tak na prawdę każde wykończenie mi pasuje, kwestia przyzwyczajenia ;)

Podjąłem jeszcze jedną drobną decyzję. Zabejcować otwór na pręt napinający (i bogu dzięki, że z tym zadzwoniłem bo Langowski chciał wiercić otwór na płytkę):

-photoshop

A te śrubki (kołki) mają tylko wzmocnić gryf przy klejeniu.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak możesz koledze odstąpić dziewicę... Nie będziesz już pierwszy... dobrze się zastanów...
Przemyślałem kwestię malowania plecków i jak będzie podobnie jak w ESP, które wrzuciłeś to będzie nieźle.

A to przejście w ESP akceptujesz? ;)


(czerwonawy mahoń z zielonym korpusem powinien ładnie współgrać - taki wyblakły arbuz wyjdzie :D)

Edit_Jakoś tak to powinno się prezentować:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2011, 09:59:54 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Skoro pytasz to jak ma być przejście to takie "lootnickowe" mi się bardziej podobają. Czyli gradientowe a nie jak ucięte nożem czy taśmą malarską ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
12100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
7768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 12:54:21
wysłana przez Vin$
11 Odpowiedzi
7720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 16:13:51
wysłana przez Aston
NGD! - RG2228

Zaczęty przez deely « 1 2 3 » Gitary 8-strunowe

53 Odpowiedzi
29177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2009, 19:27:40
wysłana przez Dale Cooper
61 Odpowiedzi
25067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2012, 16:35:13
wysłana przez coin777