Autor Wątek: Stabilizator napięcia FURMAN vs. SAMSON  (Przeczytany 25064 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Czyli w jaki sposób broni to przed spadkiem napięcia ? (Zdażyło mi się że w Olsztynie trafilismy na klub w którym prąd siadał każdej kapeli po 6 razy na występ-chujnia przednia...dla dobra klubu nie wymienię nazwy-w ten dzień zacząłem się obawiać o mój wzmacniacz...a głównie o takie chujowe sprawy jak nagły brak zasialania i powrót za 3 sekundy)

EDIT: Może najlepiej kupić do rigu tzw. podtrzymanie napięcia APC i w razie takich niespodzianek czerpać z akumulatora żeby chociaz wyłączyć/włączyć prawidłowo wzmacniacz.
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 00:55:18 wysłana przez lokibalboa »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Uzywajac taniego Furmana, jesli pojdzie cos w napieciu co mialoby uszkodzic sprzet, uszkodzi samego Furmana.
W rackach zawodowcow sa regulatory napiecia ktore juz sporo kosztuja 

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
eeeeeeee aby na pewno ?  ??? To po co produkowaliby rackowe urządzenie które jest bezpiecznikiem, to nie miało by sensu...

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
poczytaj opinie ludzi jak im wysiadaly furmany na koncertach

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ludzie mówili że ziemia jest płaska. Techniczne dowody mnie interesują

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nie jestem technikiem. Samson czy Furman w tej cenie to zwykly filtr. Prawdziwy stabilizator napiecia to dopiero Furmany z serii AR, czyli volatge regulator, tansze maja takie dzialanie jak opisalem wczesniej.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ja też, dlatego pytam  ;D

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
http://www.muzyka-tech.pl/app/webroot/image/Testy%20prawidłowe/2009/wrzesien/wrzesien%20furman%203%20kopia.jpg Można się co nieco dowiedzieć.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Można się co nieco dowiedzieć.

 ;D ;D Chyba jednak nie ...same banały z manuala którego już znam/y na pamięć

JA SIĘ PYTAM JAK TO CHRONI PRZED SPADKAMI NAPIĘCIA!?  :D :D :D A NIE CO TO JEST......BO POSIADAM FURMANA PL-8  :D

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Nie chroni wcale, to nie jest stabilizator tylko kondycjoner.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wskrzeszam :)

Mam zamiar się zaopatrzyć w stabilizator / kondycjoner do swojego racka. Moje wymagania to przyzwoita ochrona sprzetu, rozmiar 1U, cena w miarę przyzwoita i dostępność w thomanie od ręki ;) . Po dłuzszych oględzinach wybrałem 3 urządzenia:

- THE T.RACKS PC 200
http://www.thomann.de/pl/the_tracks_pc_200.htm

- PHONIC PPC 9000 E
http://www.thomann.de/pl/phonic_ppc_9000_e.htm

- FURMAN M-10X E
http://www.thomann.de/pl/furman_m10x_e.htm

Czy te urządzenia sa w ogole coś warte? Ogólnie opisy i specyfikacje w sklepach są ubogie. Brałem pod uwagę jeszcze ewentualnie Samsona PB-10 Pro, ale raz że jest trochę droższy, niż planowałem wydać, dwa - przestał byc produkowany, obecnie zastąpi go PB-15, ktorego jeszcze w ofercie nie ma. I kompletnie nie zależy mi na tych diodach - fajnie jesli by były, ale jeśli np ten furman będzie najlepszy z gromady to przeboleję. Jesli macie jeszcze jakieś uwagi/propozycje to też chętnie się z nimi zapoznam :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Żadne z powyższych nie jest stabilizatorem, to jedynie listwy zasilające z filtrami i zabezpiczeniem przeciwprzepięciowy m. Ja sobie na allegro pl 8 za 160zł kupiłem niby 110V. W środku jest puszka z filtrami która pracuje na 110-250V więc tu problemu nie ma, jedynie z wskaźnikiem napięcia i lampkami był lekki problem, no i gniazdka amerykańskie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to jest w ogóle sens pakowania ktoregokolwiek z tych urzadzeń do racka w celu ochrony przed zlymi prundami? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Te tanie to nie wiem a te droższe trochę Ci przefiltrują i będzie mniej brumiło tam gdzie są duże zakłócenia w sieci.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
akurat brumy mnie tak nie bolą, raczej myśl o ewentualnych przepięciach etc, i przed tym chciałbym uchronić sprzęt
B ( o ) ( o ) B S

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Fajnie Wam avatary współpracują  ;D
Leweoczkomisiarysia

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Fajnie Wam avatary współpracują  ;D
:D
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no faktycznie :D
ale ja mam tę lepszą część ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
jest tak jak pisze James..power conditionery nie stabilizuja napiecia tylko chronia sprzet przed uszkodzeniem, redukuja brum sieciowy, wyswietlaja napiecie jakie jest w sieci przez co mozemy widziec, ze mamu aktualnie prad, ktory moze nam uszkodzic lampy..zreszta wszelkie napiecia ponizej 215v jak ktos nie jest gluchy to uslyszy roznice...wzmacniac z nie ma prawidlowej dynamiki i najzwyczajniej gubi "ziarno"...
jesli chodzi o stabilizowanie napiecia to te klocki kosztuja troche wiecej i to jest prawidlowa ochrona sprzetu, szczegolnie na trasie koncertowej..przyka lad ponizej:

http://cgi.ebay.com/Furman-F1000-UPS-Power-Voltage-Regulator-Power-/200591284663?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb42c19b7

Offline Baylon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Mam Furmana polecam ,ładnie usuwa syfki z sieci.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mysle, że za sama ochronę przed uszkodzeniem jednak warto wydac te parę stówek. Namysliłem się, biorę jednak Samsona PB10 Pro, robi na mnie lepsze wrazenie niż T.Racksy i ten furman za 99 ojro.
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2012, 23:33:57
wysłana przez zerotolerance
8 Odpowiedzi
5777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 11:08:40
wysłana przez Grzgrz
3 Odpowiedzi
4042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 01:44:33
wysłana przez grz_ost
4 Odpowiedzi
1577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 13:23:24
wysłana przez qqryq
14 Odpowiedzi
6137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 15:29:01
wysłana przez Radek M