Autor Wątek: N(2xYC)D - Kopia Mesa 2x12 Rectifier Horizontal by YCab  (Przeczytany 27707 razy)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Przepraszam, że się wtrącę, ale czegoś nie zrozumiałem.
Matisq, piszesz:
Cytuj
[HB jest] robiona chyba ze sklejki a to brzoza bałtycka
Czyli Twoja paczka jest z litego drewna? :o

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
@Pneumonia
Myślę, że to akurat kwestia gustu, mi by jakoś brak listw strasznie nie przeszkadzał ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
imo z listwami jest ładniej. i tak liczy sie brzmienie nie wygląd

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Twierdzenie:
Biorąc cenę 4-paka browaru w puszce i zaokrąglając nią. Dzielimy kwotę x na cenę i otrzymujemy ilość 4-paków. Uzyskany wynik dzielimy na 4 i otrzymujemy ilość kupionych browarów za kwotę x.

Licząc ze:
Carlsberg puszka 0,5l - 4sztuk   11.47zł
11.47zł=~12zł
to
300/12=25

Za 300zł masz 25 4-paków, a:
25*4=100

Czyli za 300zł masz 100 browców.

Wniosek:
Ja bym dołożył, ale do browarów.

EDIT:
Gdzie to znikło? A może piszę w złym temacie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
[Text można znaleść także na forum gitara.pl i na forum sixstring.]

Właśnie wróciłem z próby...

Jestem zdruzgotany...

Moje jaja walają się koło kolan...

Moszna owinęła mi się naokoło szyi jak krawat...

Z uszu cieknie krew, a z nosa smarki...

Generalnie wielkie WOW!!! Tak powinna brzmieć siarczysta, szatańska gitara!!!!

Powiem krótko - chyba nigdy tak dobrze mi się nie grało :D

Ale do rzeczy.
Przewiezienie YCaba z casem, gitarą, podem, laptopem, headem i kanapkami do pracy nie było łatwe. W takich chwilach cieszę się że mam samochód - co prawda kombi było by lepsze niż moja Xsara '97 ale i tak nie jest źle. Wszystko przykryte kocykiem czekało w samochodzie cały dzień na parkingu pod robotą na godzinę 16 kiedy to wreszcie udałem się na salkę. Oczywiście sam bym tego na piętro nie zataszczył (niech nikt nie myśli że 2x12 jest lekkie, szczególnie w case) ale zjawił się wokalista to mi pomógł.

Wpierw pomyślałem że postawię sobie pakę na case. Tak też zrobiłem. Ten kto myśli że 2x12 nie przebije się przez kapelę jest w porażającym błędzie! W tej konfiguracji używając PODa HD300 jako prampa i końcówki z Marszczaka AVT150 (oraz Epiphone SG Prophecy EX z EMG81/85 nastrojoną do Drop-A) wpiąłem się w 16Ohm wejście w paczce. Czyli jak dobrze liczę jeśli przy 4Ohmach Marszczak daje 150W to przy 16Ohmach powinno to być koło 50/60W. Na poprzedniej pace (Randall RX412M 8Ohm), voluma odkręcałem na godzinę 13. Na moim nowym, pięknym, pomarańczowym YCabie wystarczyło ustawić na 10! No ja cię kurwa nie pierdolę!

W między czasie dotarł perkusista więc trochę pograliśmy i wyszło na to że mu za bardzo po uszach jebie i w ogóle jakoś tak basu nie ma. No to po fajeczce postawiłem pakę na samej platformie z kółkami, trochę podgłośniłęm (11 godzina) i o zgrozo było jeszcze lepiej! Pojawił się bas, częstotliwości średnie zaczęły sączyć się niczym jad z pytki nietoperza.

Po kolejnej fajeczce dotarł drugi gitarzysta ze świeżo zdobytą 7-demką (Ibanez RG7321 z EMG Hz), wpiąłem się dosłownie na 2 minuty i już wiem że tego brzmienia szukałem pół życia :) Kolejne numery tym razem zagraliśmy w full składzie (bo i basista dotarł) i grając każdy numer bez kompleksów spoglądałem w dół na moją pomarańczową paczuszkę. Od strony gitarzysty grającego na Randall RG150G3 + Randall 4x12 na Celestion 70/80 słyszałem czasem jakieś dudnienie, a z YCaba lał się dźwięk wyraźny, ostry, nie przebasowiony.  :devil:

Generalnie jestem przezajebiście szczęśliwy. Może to efekt WOW, a może to V30, ale jak na teraz miazga do potęgi. Wreszcie słyszałem jakąś różnicę kręcąc Presence w headzie.  8) Bałem się że ten grillcloth położony na froncie może wpadać w jakieś drgania albo co - nic z tych rzeczy. Wszystko w jak najlepszym porządeczku. Dudnienia też nie zaobserwowałem.

To tyle jak na teraz. Za 2 tygodnie gramy koncert i mam nadzieję że i wtedy zdam relację jak najbardziej pozytywną.

Przepraszam, że się wtrącę, ale czegoś nie zrozumiałem.
Matisq, piszesz:
Cytuj
[HB jest] robiona chyba ze sklejki a to brzoza bałtycka
Czyli Twoja paczka jest z litego drewna? :o
No raczej nie - ze sklejki brzozowej suchotrwałej 18mm
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 10:08:35 wysłana przez matisq »

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Trochę rażą mnie takie przepychanki  producentów na forum.

Za cenę detaliczną części kupiłeś kolumnę, która w dodatku całkiem nieźle wygląda i jak  sam mówisz dobrze gra  więc chyba najważniejsze, że  Ty jesteś zadowolony. Przecież to  jest 1/3 ceny oryginalnej  kolumny,  której  cena  nie  wynika  tylko z  "marki".

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Trochę rażą mnie takie przepychanki  producentów na forum.

Za cenę detaliczną części kupiłeś kolumnę, która w dodatku całkiem nieźle wygląda i jak  sam mówisz dobrze gra  więc chyba najważniejsze, że  Ty jesteś zadowolony. Przecież to  jest 1/3 ceny oryginalnej  kolumny,  której  cena  nie  wynika  tylko z  "marki".

Też mnie to wszystko dziwi. Taka trochę Polska mentalność.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
matisq -> dałeś sie wciągnąć :) Dostałeś dobrą cenę w zamian za reklamę jaka zrobiłes na forum gitara.pl i tutaj.

Ja Ci po prostu nie wierzę w to co piszesz.
.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
matisq -> dałeś sie wciągnąć :) Dostałeś dobrą cenę w zamian za reklamę jaka zrobiłes na forum gitara.pl i tutaj.

Ja Ci po prostu nie wierzę w to co piszesz.
Czemu nie wierzysz? Bo nie ma logo Mesa? Myślisz że nie chciałbym żeby to była Mesa 2x12 HR? Ale mnie nie stać i nie mam na razie porównania do oryginału więc się cieszę.
I nie nie przestanę się cieszyć bo Ty piszesz że tak naprawdę się nie cieszę :P

Myślisz że YCab płaci mi za to co pisze? Raczej nie. A jak się okaże że ich paczki nie są takie fajne jak mówię, to ktoś kto w końcu kupi u nich coś oprócz mnie, sam dojdzie do takiego wniosku i będzie psioczył.  Miałem ten komfort/nie komfort że dałem im szansę przede wszystkim za zajebistą cenę bo, nie bójmy się tego słowa, jestem biedakiem. I jak na razie jestem zadowolony. A że Mesa jest lepiej? Honda Civic VII też jest lepsza niż moja Xsara i co z tego?

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Wiesz. Gdybyś wrzucił nagrania byłbyś wiarygodny. Mi trochę nie w smak jak widze wszędzie wklejony ten sam text.
http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=81393 cos nie hallo. Mój mały mózg tego nie trawi.
.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
To mam pisać na każde forum inne texty?
A może wystarczy opis że tekst można znaleźć też tu i tam?

A jak komuś się nie podobają moje wypociny to niech zamknie temat :P

Wiesz. Gdybyś wrzucił nagrania byłbyś wiarygodny. Mi trochę nie w smak jak widze wszędzie wklejony ten sam text.
http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=81393 cos nie hallo. Mój mały mózg tego nie trawi.

Aparatem myślisz że będzie wystarczająco?
Nie jestem pro więc nie mam żadnych mikrofonów :/

A generalnie z takim nastawieniem to już nic nie będę pisał bo tylko psy na człowieku wieszają i tyle.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 10:23:08 wysłana przez matisq »

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
matisq -> dałeś sie wciągnąć :) Dostałeś dobrą cenę w zamian za reklamę jaka zrobiłes na forum gitara.pl i tutaj.

Ja Ci po prostu nie wierzę w to co piszesz.

No nie, takich zarzutów nie powinno się formułować. A w szczególności nie wypada to komuś, kto ma w sygnaturze wpis "(...) a gram na paczkach Takich-a-takich i je polecam". Niesmak budzą oczywiście również przepychanki między producentami. To się nadaje do moderacji.

Wzorowo zachowuje się wg mnie MERLIN, który nie zabiera głosu w każdym temacie o pickupach, a wyjaśnia tylko sprawy dotyczące jego produktów  jak tutaj http://forum.sevenstring.pl/komentarze-do-artykulow/paf-7-od-merlin-pickups/
weimar guitar gently weeps

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Tez mysle, ze polaska mentalnosc wyszla tutaj z ukrycia. Ale to jest temat rzeka i to temat, ktory gosci w ludzkim zyciu od sasrania dziejow...Kto jest lepszy, kto madrzejszy, kto ladniejszy, a to wszystko w czasach kapitalizmu przeklada sie bezposrednio na pieniadze. Takze jesli ktos chce powytykac komus bledy to niech sobie wytyka, od tego tez jest forum, ktore nie jest "grupa wsparcia" gdzie chwali sie kazdy produkt czy zachowanie, ale niech to robi kulturalnie i argumentuje.

Jeżeli chodzi o reklamowanie sprzetu to ja to widze w ten sposob, ze uzykownicy po prostu dziela sie swoimi wrazeniami po zakupach, a inni uzytkowanicy, ktorzy nie grali na danym sprzecie oceniaja go tylko na podstawie wygladu...a to jest najmniej istotne i kazdy tutaj o tym wie. Wiadomo ze cos ladnego cieszy oko, ale dla gitarzystow ucho jest wazniejsze. Jeszcze nigdy nie gralem na rzadnym sprzecie Ycab, albo Buzzaro nad czym ubolewam, ale przynajmniej nie wypowiadalem sie, ze zle brzmi:) jedyne co moge powiedziec to, ze kolumny NoisyBox sa swietne poniewaz takowe posiadam i nie narzekam, a i ludzie sa nimi zaciekawieni i po ograniu mile zaskoczeni. Mam nadzieje ze uda mi sie kiedys pograc na innych naszych pakach. morał: "wyluzujcie:) to tylko forum, a nie pole bitwy"
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Trochę rażą mnie takie przepychanki  producentów na forum.
Zaczęło się od tego, że zwróciłem uwagę  na kilka detali. Nie zrobiłem tego ani złośliwie ani z chęcią pogrążenia kogoś na starcie. Każdy kiedyś zaczynał i należy dać mu szansę. W innym temacie zdarzyło mi się nawet stanąć w ich (YCab) obronie.  Jeśli ktoś nie chce skorzystać z uwag innych lub też przynajmniej wziąć je pod uwagę to trudno. Nadajemy na inny falach i to widać nie tylko po przebiegu rozmowy, ale również po tym co i jak robimy.

Wracam do swojej pracy bo w tym temacie szkoda mojego czasu.

edit. Jesli to możliwe Moderatorów proszę o wykasowanie zbędnych wpisów z moimi włącznie. Dziękuję i pozdrawiam. R.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 10:38:14 wysłana przez TripleXXX »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
matisq -> dałeś sie wciągnąć :) Dostałeś dobrą cenę w zamian za reklamę jaka zrobiłes na forum gitara.pl i tutaj.

Ja Ci po prostu nie wierzę w to co piszesz.
Ale że co, żal Ci dupę gryzie, że on dostał lepszy deal a Ty nie? Bo nie czaję.
Nawet jeśli, to co w tym złego? Weź się ogarnij chłopie bo przesadziłeś.
Wiesz. Gdybyś wrzucił nagrania byłbyś wiarygodny.
A na czym będziesz tych nagrań odsłuchiwać, żeby było wiarygodnie?

Poza tym generalnie przepychanka między producentami trochę mnie mierzi. Klasy trochę, pliz.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 10:34:49 wysłana przez se7en »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Czytam ten temat i nie mam pojęcia o co chodzi. Produkt powinni oceniać konsumenci a nie firmy....Kiedy zamawiałem pierwszy piec od MG, Marek nawet nie śmiał komentować produktów BASHa w jakikolwiek sposób. Jak widzicie zwrócenie uwagi na kilka detali tworzy bardzo nie przyjemny klimat i dziesiątki wersów nie potrzebnych wyjaśnień i usprawiedliwień.Dla mnie absurdem jest kiedy producent paczek pisze o innym producencie że coś tam jest bezsensu.Bez przesady, klient wybiera to co chce i tylko on ma prawo mówić na forum publicznym czy coś mu nie gra czy gra. Dla mnie ten temat powinnien odrazu zostać zamknięty. Paczka YCab nie ma żadnych krytycznych wad, widziałem setki paczek firmowych które nie były nawet w połowie tak dobrze zrobione jak ta paczka. Moim zdaniem ten temat zamienił się w FAIL.
Sam nie długo startuje ze swoją firmą i naprawdę nie chciałbym być w tak nędzny sposób przywitany na tym forum. Tyle odemnie.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

PablosPortos

  • Gość
Czytam ten temat z ciekawością, szczególnie że za jakiś czas będę szukał dobrej 2x12 i wiem ze uderzę do polskiego producenta na 99%. I nie zamierzam komentować ich przepychanek, po prostu chciałbym żęby w naszym pięknym życzliwym kraju na jakiś pięknych muzycznych POLSKICH targach byłyby stoiska MG, BASH, Buzzaro, Ycab itd.. Jak to by ułatwiło sprawę i życie wszystkim gitarzystom:) parę ograń na tych samych piecach lub kombinacjach gitar, itp itd, i jakby nie patrzeć łatwiej byłoby się wypowiadać na poziomie i bardziej rzeczowo. :)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Czytam ten temat z ciekawością, szczególnie że za jakiś czas będę szukał dobrej 2x12 i wiem ze uderzę do polskiego producenta na 99%. I nie zamierzam komentować ich przepychanek, po prostu chciałbym żęby w naszym pięknym życzliwym kraju na jakiś pięknych muzycznych POLSKICH targach byłyby stoiska MG, BASH, Buzzaro, Ycab itd.. Jak to by ułatwiło sprawę i życie wszystkim gitarzystom:) parę ograń na tych samych piecach lub kombinacjach gitar, itp itd, i jakby nie patrzeć łatwiej byłoby się wypowiadać na poziomie i bardziej rzeczowo. :)
+10
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
To trzeba zorganizować Local Hi-Gain Party i zebrać Noisy, Mesym YCaby, Buzarra, Bashe, MH, Kisiele i wszystko inne. A potem podłączyć to i zgasić światło. I słuchać i smakować i oceniać :)

ps: mój 100 wpis :P

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
To ze mam taki podpis w sygnaturze świadczy o tym, ze jestem zadowolony ze sprzetu jaki kupilem, ale nie ma to większej głębi.
Czytam swoje posty i macie panowie racje troche spinam poślady, dzisjaj wyluzuje pogram troche, walne flaszke i bedzie git.
matisq -> Twoje zdrowie.

Dziwi mnie też to dlaczego noisybox jest tak obecnie nie w smak wielu osoba kiedyś było cool.
Przecież nadal robia dobre paczki, gdyby tak nie było nie polecał bym.
.

PablosPortos

  • Gość
Nie wiem, może pewne zjawisko zwane "modą" panuje także w sprzęcie gitarowym:) ale to tylko domysły i domniemania z mojej strony ;)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
matisq -> Twoje zdrowie.

I to mi się podoba :D

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Bardzo jestem ciekaw jakby wypadła w jakimś porównaniu. Od zawsze się zastanawiałem dlaczego jedne paczki kosztują ponad 3 tysie a inne "takie same" mogą znacznie mniej? Czy to tylko magia napisu i detali?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Nie tylko. To także, koszty transportu, dystrybutorów, uruchomienie linii produkcyjnej, utrzymanie nie jednego a często setek pracowników, w końcu doświadczenie, prestiż i magia loga. :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ale pierdolicie od rzeczy. Czy chociaż TRZYMALIŚCIE w dłoniach takie na przykład Mesa Boogie Roadking 212? To nieskazitelne wykonanie, ten szlachetny ciężar uginający najwytrzymalsze kręgosłupy, czy wreszcie to chujowe jak sto chujów brzmienie.

Faktycznie, nie ma różnicy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
33 Odpowiedzi
11619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2012, 16:03:06
wysłana przez Vertigo
5 Odpowiedzi
2540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2013, 16:19:22
wysłana przez gos.sebastian
22 Odpowiedzi
6735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2014, 11:04:48
wysłana przez sinquestsound
8 Odpowiedzi
3972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2014, 09:13:39
wysłana przez Hesu