Autor Wątek: PRS 7-string (copy)  (Przeczytany 38501 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #25 14 Paź, 2008, 21:26:43 »
Przemek, napisze Ci PW :)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #26 14 Paź, 2008, 22:29:38 »
ale w chuj roboty musiało być z hollow body ::)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #27 15 Paź, 2008, 11:32:46 »
A odkąd to pikapy się na oko ocenia ;) Jak na moje ucho dają radę ;)
O to samo moglibyśmy Ciebie poprosić :)

Jizas, widze ze nie mozna czegos skrytykowac, bo od razu jak wilki :) Oceniam z doswiadczenia, mialem okazje uzywac - slaba dynamika, atak, musialem naprawde sie napocic, zeby wykrzesac odrobine mocy z tego co gram :)  Oczywiscie ze w tej cenie daja rade, oczywiscie ze z kazda gita zagraja inaczej i moje wrazenia bylyby moze odmienne gdybym uzyl innego instrumentu. Niemniej jesli robilbym sobie gitare na zamowienie, wpakowalbym w jej bebechy cos innego niz Hellfire, bo w customie wolalbym miec cos z wyzszej polki. I tyle, jesli to jest powod do sugerowanej przez niektorych "autowymiany", to boje sie pomyslec jak sie zachowuja, kiedy pojawia sie naprawde powazna roznica pogladow :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #28 15 Paź, 2008, 11:49:30 »
To podaj, co jest z wyższej półki. Wymieniłem DiMarzio Evo na D-Sonic - było lepiej, a teraz na Hellfire 7 i po prostu bardzo duża pozytywna różnica (jest moja recka na stronie Merlina)! Przedwczoraj kolega z innej kapeli przyniósł na próbę dokładnie to:
http://www.music123.com/ESP-LTD-JH-600-Jeff-Hanneman-Signature-Electric-Guitar-542078-i1402354.Music123

Powiedział: a teraz podłącz na tych samych ustawieniach swoją gitę. Podłączyłem, zagrałem. Skwitował:
moja gitara przy Twojej brzmi jakos tak płasko...

Any questions?...  8)
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #29 15 Paź, 2008, 13:41:32 »
nie chce robić OT, ale czy macie takie same gitary?? Albo przynajmniej z tego samego drewna? Bo jeśli nie, to różnica może być tym spowodowana również.

Nie żebym popierał offtripa, bo nie uważam, że Merlin jest gorszy niż DiMarzio, czy SD. Ale do tego dosyć ładnego Customa wsadziłbym coś w normalnej rozmiarówce raczej :)

pozdr

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #30 15 Paź, 2008, 14:37:49 »
To samo drewno korpusu (nawet kształt), gryfu, podstrunnicy, ta sama skala, grubosć strun i strój. Chyba styka.

I dawać konkrety, co byście zapodali, bo tak to jest tylko marudzenie dla marudzenia. A jeszcze nikt tej gity nie słyszał, a już p...

Bat - co z wymianami pickupów jest ostatnio mocno na bieżąco.
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2008, 14:40:50 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #31 15 Paź, 2008, 17:18:07 »
Ha, ja tylko wyrazilem MOJA, subiektywna opinie. Subiektywna :) Wg mnie Merlin nie gral mi tak jak graja EMG-81 i 85, ale powtarzam do znudzenia - to tylko moje zdanie. EOT. 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #32 16 Paź, 2008, 11:11:29 »
Gówno prawda - dopiero teraz napisałeś coś konkretnego, o co sam wcześniej prosiłeś Hofiego. IMO, cytując Ciebie, przystawek "na oko" się nie wymienia. IMO (nie IMHO) 81/85 i Hellfire to jest ta sama półka, wiem co mówię, bo mam to na codzień. Różnica wynika z preferencji brzmieniowych, a absolutnie nie jakościowych. I jeszcze raz IMO - Hellfire potrafi od 81 czy 85 być LEPSZY.
Paczki z głów!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #33 16 Paź, 2008, 11:25:25 »
imoł,jak piszesz,"przetworniki na moje oko do wymiany" to mnie krew zalewa. :evil:
Merlin robiu przezajebiste przetworniki i niewiem co Ci w nich niepasuje. :o
. Niebardzo rozumiem co przez chcesz przekazać .
że tam powienny siedzieć 30letnie P-90? wtedy byłoby dobrze./??
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #34 16 Paź, 2008, 11:33:11 »
Niebardzo rozumiem co przez chcesz przekazać .

Wg mnie Merlin nie gral mi tak jak graja EMG-81 i 85, ale powtarzam do znudzenia - to tylko moje zdanie. EOT. 

czego jeszcze nie rozumiesz hofiman??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #35 16 Paź, 2008, 19:03:12 »
Merlin robiu przezajebiste przetworniki i niewiem co Ci w nich niepasuje. :o

Mi też Panie nie pasuje i teraz w czape powinienem dostać? nerwusy :P ;)

Jak Hellfire gadał dla mnie OK ,tak Legend po prostu płacz (zero klarowności i wogóle kupa ,że sky way kumpla brzmiał fajniej) ,ale trzeba przetwornik też dobrze do drewna dobrać ,a widać się to nam z Panem Zbyszkiem (prze ziom) nie udało i skończyłem na Dimarzio (które btw. zostaną na wieki). Każdy ma inne doświadczenia ,gdzie indziej je wkładał (:P) i innaczej mu zagadały. Offtrip ma prawo wyraźić swoje zdanie które w drugim poście uzasadnił i napisał ,że to subiektywna opinia.

Nie to dobre co dobre tylko co się komu podoba (zakładając ,ze są dobrze dobrane) . <-- kropka

BTW.Merliny wcale się ceną nie różnią bardzo od Dimarzio SD itd. poprostu jesteśmy w polsce i płacimy marże dla sklepów i koszty transportu.  ;)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2008, 20:52:30 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #36 16 Paź, 2008, 19:32:55 »
Gówno prawda -

Wrzuc na luz chlopaku z tymi gownami.

imoł,jak piszesz,"przetworniki na moje oko do wymiany" to mnie krew zalewa. :evil:
Merlin robiu przezajebiste przetworniki i niewiem co Ci w nich niepasuje. :o
. Niebardzo rozumiem co przez chcesz przekazać .
że tam powienny siedzieć 30letnie P-90? wtedy byłoby dobrze./??

Masz wyrazny klopot z czytaniem ze zrozumieniem. Napisalem wyraznie, ze jest to MOJA OPINIA. Przejdz sie do apteki, kup sobie Melisse i wtedy moze nauczysz sie przyjmowac czyjes poglady ze spokojem.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2008, 19:36:44 wysłana przez offtrip »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #37 16 Paź, 2008, 19:42:24 »
Sorry, rozumiem, że macie prawo dyskutować, ale te zbędne nerwy mnie śmieszą.
Poza tym (żeby nie było, że poza tematem) gitarka gites, sam chętnie bym się na taką szarpnął, gdybym miał kasę (mam pomysł, z resztą już konsultowany, by "zrobić" w PASie coś na kształt PRSa, choć już jednego PASa mam :P). Bardzo fajnie byłoby posłuchać jak ONO gada :).
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2008, 19:47:20 wysłana przez Martens_emenems »
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #38 16 Paź, 2008, 19:45:52 »
Moja opinia jest taka że no... yyy...
 :onan: :onan: :onan: :onan: :onan:

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #39 16 Paź, 2008, 20:35:44 »
To podaj, co jest z wyższej półki. Wymieniłem DiMarzio Evo na D-Sonic - było lepiej, a teraz na Hellfire 7 i po prostu bardzo duża pozytywna różnica (jest moja recka na stronie Merlina)! Przedwczoraj kolega z innej kapeli przyniósł na próbę dokładnie to:
http://www.music123.com/ESP-LTD-JH-600-Jeff-Hanneman-Signature-Electric-Guitar-542078-i1402354.Music123

Powiedział: a teraz podłącz na tych samych ustawieniach swoją gitę. Podłączyłem, zagrałem. Skwitował:
moja gitara przy Twojej brzmi jakos tak płasko...

Any questions?...  8)
Nie lubisz aktywow?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #40 17 Paź, 2008, 08:57:51 »
To podaj, co jest z wyższej półki. Wymieniłem DiMarzio Evo na D-Sonic - było lepiej, a teraz na Hellfire 7 i po prostu bardzo duża pozytywna różnica (jest moja recka na stronie Merlina)! Przedwczoraj kolega z innej kapeli przyniósł na próbę dokładnie to:
http://www.music123.com/ESP-LTD-JH-600-Jeff-Hanneman-Signature-Electric-Guitar-542078-i1402354.Music123

Powiedział: a teraz podłącz na tych samych ustawieniach swoją gitę. Podłączyłem, zagrałem. Skwitował:
moja gitara przy Twojej brzmi jakos tak płasko...

Any questions?...  8)
Nie lubisz aktywow?

Lubię ino dobre brzmienie  8) Tak, jak nie preferuję: blondynka czy ruda. W drugiej gicie mam aktywa! Jedyne kryterium - brzmienie. Nie ważne, jak przystawka się nazywa, nawet jak wygląda (kurwa tak!!!), ma dobrze grać. Kombinacja drewna, konstrukcji korpusu, mocowania i drewna gryfu, rodzaju i grubości strun, heada i lamp w nim, paczki, wreszcie kabli łączących, a nawet grubości kostki(!) daje nieskończoną ilość wyników. Dlatego jak kolega offt... tylko na podstawie zdjęcia (!!!) już by coś wymieniał - to tylko pozuje na znawcę i burzy mi kref. Skąd wie jak gada taka kombinacja, jeszcze z hollow body i nietypowym drewnem gryfu, do czego i czym będzie podłączana? Wreszcie - co będzie na tym grane i jakie było zamierzenie przy projektowaniu, a na koniec, czy sam mając tę gitarę po wymianie byłby faktycznie bardziej zadowolony??? Podejrzewam jedynie, że posiada szklaną kulę w wersji X3 Live i stąd to wie. Przykład, który mówi wszystko: co byście aktywnego wstawili pod most: 81 czy 85?    - 81, right? Właśnie gówno prawda! Robiliśmy tak długo porównania z wymianą około 5 przystawek, że padło na 85!, W DANEJ KOMBINACJI GADAŁ NAJLEPIEJ! Jak można prócz zachwalania koloru cokolwiek powiedzieć na temat brzmienia na podst. zdjęcia? Nawet, jeśli kol. offtrip faktycznie sprawdził nieskończoną ilość w/w kombinacji i stąd to wszystko wie, to jest jescze jedno - mimo wszystkich oczywistości życie potrafi poza tym nieźle zaskoczyć, right?
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2008, 09:02:26 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Odp: PRS 7-string (copy)
« Odpowiedź #41 19 Paź, 2008, 16:11:18 »
Piękna gitara !!

BRAWO ZZ !!
r'n'r

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
15561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2010, 01:21:32
wysłana przez wrobelsparrow
15 Odpowiedzi
10648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2012, 09:09:37
wysłana przez Harvest
4 Odpowiedzi
4357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2011, 12:43:48
wysłana przez Sulphur
17 Odpowiedzi
8114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 16:35:09
wysłana przez Orange
65 Odpowiedzi
29228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 12:36:36
wysłana przez headcharge