Autor Wątek: Problem ze sprzęganiem  (Przeczytany 7657 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Problem ze sprzęganiem
« 21 Gru, 2009, 19:59:17 »
Witam

   Od pewnego czasu wzmacniacz zaczął mi sprzęgać, nigdy wcześniej nie miało to miejsca. Początkowo myśleliśmy, że to wina elektroniki w gitarze lecz przepięliśmy kolejne wiosło do wzmacniacza, zmieniliśmy paczkę i nadal to samo. Ze wzmacniaczem nic wcześniej się nie działo, nie chadza po różnych miejscach zbyt często, a temperatura i wentylacja w salce jest odpowiednia. 5150 w tej samej salce chodzi cichutko. Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2010, 13:53:25 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #1 22 Gru, 2009, 08:29:07 »
Co to za wzmacniacz?

Powodów może być kilka. Zaczynając od wzmacniacza, przez jakieś inne zmiany (nastąpiły jakieś istotne zmiany w salce?), a kończąc na wykorzystaniu prądu i współdzieleniu go z innymi (może na tej samej instalacji ktoś akurat wiercił, albo grał też próbę?).
Na razie ślepe strzały w kilka możliwości.
Jeżeli lampiak - uderzamy na 95% w lampki niestety. Jeżeli stary lampiak, to możliwe, że zaczynają sypać się kondensatory, ale to raczej mało prawdopodobne. Niemniej jednak się zdarza...
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2009, 08:32:16 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #2 22 Gru, 2009, 11:29:46 »
tez bym obstawial zdychajace lampy. ilekroc zmienialem lampy sprzeganie sie zmniejszalo na korzysc nowych.
Łe tej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #3 22 Gru, 2009, 12:16:57 »
ENGL Powerball, wzmacniacz nowy więc to lampy (a mają pół roku, fakin szit :/). Zomballo na gg opisał mi już problem, że któraś lampka mikrofonuje. Zamówiłem cały komplet Sovteków LPS na i powinno być z głowy. Dziękować!
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2009, 21:00:50 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Zomballo

  • Gość
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #4 22 Gru, 2009, 13:00:10 »
Ajajajaj! Trochę Ci się pokićkało! To nie inwerter piszczy. Po prostu tą lampkę z inwertera możesz wstawić na miejsce tej dupniętej, a tą dupniętą w miejsce inwertera. Bo on przecież nie gra.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #5 22 Gru, 2009, 13:31:04 »
Jak zamówiłeś, to już po ptokach...
Zawsze lepiej pożyczyć od kogoś i podmienić na chwilę. Wtedy wszystko wyjdzie co i jak.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Zomballo

  • Gość
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #6 23 Gru, 2009, 20:12:43 »
Na pigmeju jest bardzo mądra ściągaweczka co do lampek. Proszę http://gitara.pl/lampy.html
Opisane chyba wszystkie oznaczenia ;)

Offline zibisound

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #7 26 Gru, 2009, 11:12:58 »
Witam. Sprzęganie się gitary z kolumną może występować w przypadku braku uziemnienia sprzętu. Uziemnienie jest konieczne z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania i minimalizuje wplyw pól elektromagnetycznyc h na gitarę w pomieszczeniu .Musza nie napisał, czy sprzęt jest uziemiony-chodzi o przedłużacz z bolcem i oczywiście takie gniazdo sieciowe.Jeżeli sprzęt jest uziemiony i gitara oraz kabel, są sprawdzone to przyczyny nalezy szukać we wzmaku. Pozdrawiam- Zygmunt.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #8 26 Gru, 2009, 11:43:02 »
Gniazdka w salce są z bolcem, przedłużacz z tego co pamiętam również :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #9 26 Gru, 2009, 13:02:19 »
Tak, gniazdko i przedłużacz z bolcem, a gitara i kabel oczywiście zostały sprawdzone.

EDIT:
Jak zamówiłeś, to już po ptokach...
Zawsze lepiej pożyczyć od kogoś i podmienić na chwilę. Wtedy wszystko wyjdzie co i jak.

Pośpiech złym doradcą i miałeś rację. Lampy wymienione, a problem dalej występuję. Kombinowałem z kablami, przepinaliśmy do innych gniazdek i nic. Salka jest prywatna, nie dzielona z nikim a do tego z w miarę nową instalacją. Co do wcześniejszego pytania to nie było żadnych istotnych zmian w salce.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2009, 18:44:55 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #10 04 Sty, 2010, 09:27:10 »
Dodam jeszcze, że gniazdko z bolcem, a nawet kabel uziemiający nie jest gwarantem uziemienia. U mnie okazało się, że ktoś przyoszczędził. Pewnego razu odkręciłem gniazdko ze ściany, złapałem "uziemienie" i szarpnąłem. Kończyło się w ściania i było nie dłuższe niż 30cm...
Metoda kombinowana - podłączyłem bolec bezpośrednio do kaloryfera i mam uziemienie ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #11 04 Sty, 2010, 11:54:24 »
Metoda kombinowana - podłączyłem bolec bezpośrednio do kaloryfera i mam uziemienie ;)
To jest bezpieczne? Chyba, że to żart? Głupio pytam, bo nie znam się na tym.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #12 04 Sty, 2010, 12:01:54 »
Bezpieczniejsze niż, żeby kończył się w ścianie :P
Ogólnie wszystkie rury od kaloryfera różnymi połączeniami są zawsze uziemione, więc podłączasz się bezpośrednio do uziemienia. W moim przypadku nie było innej możliwości. Z tego co wiem jest to powszechna praktyka. Zawsze można wkopać dwumetrowy pręt w ziemię i uziemić się profesjonalnie...
Problem jest inny, że mogą się tam pojawiać jakieś inne prądy, ale to raczej rzadkość i bym się tym nie przejmował. Ale to w każdym uziemieniu tak bywa.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #13 06 Sty, 2010, 21:15:52 »
Jak jest nowy to ... wyślij go na reklamację :/ :/ :/ Idiotyzm grzebać samemu! Serio.

Kupel miał PBalla i zaraz jak coś się zaczęło chrzanić to poszedł na reklamację - okazało się że była padnięta lampa, wymiana all za free. Chyba że wyrzuciłeś paragon ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #14 06 Sty, 2010, 22:46:31 »
Jak jest nowy to ... wyślij go na reklamację :/ :/ :/ Idiotyzm grzebać samemu! Serio.

Kupel miał PBalla i zaraz jak coś się zaczęło chrzanić to poszedł na reklamację - okazało się że była padnięta lampa, wymiana all za free. Chyba że wyrzuciłeś paragon ;)

Spoko, spoko, zawożę ENGLa w piątego do Vanaxu. Wiesz, jakbym mieszkał dalej w Kielcach to miałbym 2 kroki, ale teraz mam trochę dalej i wolałem najpierw sam sprawdzić to "co mi wolno" niż rozstawać się ze wzmakiem na 2 tygodnie. Lampki które kupiłem na tę okazję tak czy siak się przydadzą, nie boli mnie że przeleżą w szafie trochę czasu, przynajmniej będą pod ręką w razie awarii :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #15 07 Sty, 2010, 08:55:08 »
Ja myślałem, że to nie jest nowy wzmak...
Tak od razu kazałbym do sklepu zataszczyć ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #16 08 Sty, 2010, 15:25:14 »
Wróciliśmy z Muszą z Vanaxu. Na wstępie koleś zmienił lampy, bo uznał to za jedyny sensowny powód sprzęgania (na sali Vanaxu też sprzęgało). 30 min i z głowy, dodał że te LPSy z natury mają duże mikrofonowanie, dlatego wymiana mogła nie pomóc ::) Problem z głowy i kolejna stówka na lampy ;) :D

Spoiler

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #17 08 Sty, 2010, 16:09:15 »
a jakie lampy wsadzili? fajne czy nie fajne?

Jednym slowem LPSow na stopniach unikac?
No pain No gain !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #18 08 Sty, 2010, 17:18:29 »
Wsadził 2 lampy ENGLa ECC83 (100zł szt.  :-\). Gdy wspomniałem o tych LPSach odpowiedział, że jeżeli wsadziłem nowe i sprzęgało to ich wysokie mikrofonowanie a mała salka to jedyne co mu przychodzi do głowy, jeżeli oczywiście żadna nie przyszła uszkodzona. Ze ściągawki pigmeja wychodzi na to że faktycznie http://gitara.pl/lampy.html. Więc nie wiem czy wystrzegać, ale w każdym razie ja po nie już nie sięgnę.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2010, 13:38:40 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #19 08 Sty, 2010, 17:42:30 »
kurde, drogo starsznie. GT 12ax7c kosztuje ok 80zl/szt a jest naprawde zajebista lampa.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #20 08 Sty, 2010, 19:25:13 »
Ja mam teraz komplet tych LPS i faktycznie lubią sprzęgnąć jak się za dużo gainu da.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #21 09 Sty, 2010, 18:32:59 »
Wsadził 2 lampy ENGLa ECC83 (100zł szt.  :-\). Gdy wspomniałem o tych LPSach odpowiedział, że jeżeli wsadziłem nowe i sprzęgało to ich wysokie mikrofonowanie a mała salka to jedyne co mu przychodzi do głowy, jeżeli oczywiście żadna nie przyszła uszkodzona. Ze ściągawki pigmeja wychodzi na to że faktycznie http://gitara.pl/lampy.html. Więc nie wiem czy wystrzegać, ale w każdym razie ja po nie już nie sięgnę.
czyli juz Ci nie sprzega po wymianie na te dwie ECC83 ?
Sie.. sie.. sie..

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem ze sprzęganiem
« Odpowiedź #22 09 Sty, 2010, 22:05:26 »
Nie przy 2ce gainu, ledwo po oderwaniu ręki od strun. Nie muszę dodawać chyba, że tamte lampki okazały się uszkodzone ::)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
8061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
18 Odpowiedzi
10029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 19:41:14
wysłana przez johnny_ibz
5 Odpowiedzi
1861 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2009, 14:20:04
wysłana przez Owczur
VST problem

Zaczęty przez kiebitz Ogólnie

14 Odpowiedzi
9989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2009, 10:43:51
wysłana przez karaś
19 Odpowiedzi
4263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2012, 13:41:26
wysłana przez Dale Cooper