Autor Wątek: Mayones Nas kocha ;)  (Przeczytany 2802 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Nas kocha ;)
« 08 Gru, 2007, 01:27:04 »
Cytuj
Nowe warsztaty w May-szkole - bierzemy się za siódmą strunę!
2007-12-05

Zapraszamy serdecznie na nową serię lekcji w May-szkole. Nowy kurs wyjdzie naprzeciw rosnącej popularności gitar siedmostrunowych i w założeniu kierowany będzie do osób używających lub planujących używać większej ilości drutów, jednak gitarzyści przywiązani do typowej ilości strun również wyciągną z nowych lekcji sporą dawkę muzycznej wiedzy.

Obserwując rosnące zainteresowanie siódmekami nasza firma we współpracy z Lotharem Knörle, z którym współpracujemy już od wielu lat, przygotowała serię warsztatów z myślą o gitarzystach używających lub planujących grać na gitarach z siedmioma strunami. Co więcej - według naszych informacji jest to pierwszy kurs gitarowy online dedykowany użytkownikom siódemek!

"Przygowowałem nowe warsztaty ponieważ jak pewnie zauważyliście ilość materiałów szkoleniowych dedykowanych gitarom siedmoistrunowym jest wciąż znikoma." - mówi Lothar - "Jednak chciałbym, aby ta seria moich wykładów była otwarta dla wszystkich dlatego każdy, niezależnie czy jest siedmiostrunowym maniakiem, czy, tak jak ja, używa zamiennie gitar 6 i 7 strunowych czy też gra wyłącznie na 'szóstkach', znajdzie tu solidną porcję przydanej wiedzy."

Nie traćcie zatem czasu - złapcie wiosło w dłoń i wypłyńcie na szerokie wody siedmiu strun!

Lothar Knörle jest doświadczonym gitarzystą, inżynierem dźwięku i nauczycielem muzyki z Niemiec. W ciągu wielu lat zagrał ponad trzysta koncertów, pracował jako projektant dźwięku dla firmy Native Instruments i prezentował ich Guitar Rig 1 i 2 podczas warsztarów muzycznych i targach Musikmesse Frankfurst i NAMM Show w Los Angeles. Obecnie Lothar powrócił do tworzenia muzyki a także poprowadzi Was przez świat siedmiu strun na pierwszych warsztatach dla użytkowników gitar siedmiostrunowych.


Lekcja nr.1

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #1 10 Gru, 2007, 13:11:25 »
Oszałamiające są te ćwiczenia...

Oszałamiające jest to praktyczne  kopiuj wklej metody z Rock Discipline Petrucciego :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #2 10 Gru, 2007, 15:05:22 »
Zobaczymy następne lekcje to dopiero wtedy ponarzekamy.
Na razie zaczęło się tak jak powinno.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #3 10 Gru, 2007, 15:22:43 »
Ja przelecialem tylko zurawiem te lekcje, ale pierwsze co mnie udezylo to skupianie sie na grubej A, gdzie ja po przejsciu na 7ke (i kilku moich kumpli) mialo problem z adaptacja wiolinow i niewlasciwego stawienia lapy

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #4 10 Gru, 2007, 22:32:43 »
Cytuj
Zobaczymy następne lekcje to dopiero wtedy ponarzekamy.
Na razie zaczęło się tak jak powinno.


Zobaczymy owszem - Faktem jest ze jakichs szkolek na 7 to nie ma za duzo (chyba Tom Kopyto mial sekcje o tym ,Francesco Fareri - Cooley nie pamietam ) ale to jest w sumie kopiuj wklej :)

Za to dzis bardzo fajna rzecz dorwałem Power Licks Shawn'a Lane'a - naprawde spoko sie wydaje byc.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #5 10 Gru, 2007, 23:50:42 »
Cytat: "skarhead"
Za to dzis bardzo fajna rzecz dorwałem Power Licks Shawn'a Lane'a - naprawde spoko sie wydaje byc.


Kopiuj/wklej  :twisted:  :roll:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #6 11 Gru, 2007, 10:38:42 »
Może dalsze lekcje będą ciekawsze... Jak narazie nie pokazał nic ponad mega stare Technique from Hell.Majonez mógłby zwerbować jakiego Derryla Gabela do prowadzenia lekcji :) Było by przynajmniej ciekawie technicznie i muzycznie :)

Cytat: "skarhead"
Za to dzis bardzo fajna rzecz dorwałem Power Licks Shawn'a Lane'a - naprawde spoko sie wydaje byc.

Oooo! Te Power Licksy są swietne... Pamiętam, że kiedyś było to na video.google dostępne.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #7 11 Gru, 2007, 13:12:07 »
Ano Power Licks od razu trafiło do moich ulubionych szkółek.Power solos słabsze jest (afair głównie pentatonika etc)

Tak to jeszcze szkółka dla Romeo dla Young Guitar jest b.fajna i jedno Cooleya (adv picking albo to drugie) było fajne, Angelo też miał bardzo fajne objaśnienie dla szybkogrających -szczerze mówiąc dopiero obejrzawszy Angelo skumałem co robię źle i czemu gram wolniej niz powinienem :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #8 11 Gru, 2007, 18:28:11 »
Oj, Art of Picking Rustyego nie przypadł mi do gustu... Świetne jest za to Legato Workout ze Shred Guitar Manifesto... Szkólkę Romeo muszę gdzieś przyczaić na necie :) Kiedyś stuff z chopsfromhell.com był szeroko dostępny w internecie, teraz niestety trza  zmajstrować sobie konto w PayPal :(

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Mayones Nas kocha ;)
« Odpowiedź #9 12 Gru, 2007, 08:58:06 »
A tp wlasnie - Shred Guitar Manifesto to było - pamietam ze siedzialem nad picking i legato workout - choc u mnie to wyglada bardziej na zasadzie brania lickow itp.

Romeo mozna ukrasc na e-osle (ewentualnie PMSG to jakos sie uda bo to małe jest)

A CFH to spoko strona tylko ze naprawde to nie ma tam tylu az kotow bo tylko czesc jest jakos swierza.