Autor Wątek: NGD razy dwa, po F przychodzi G  (Przeczytany 5654 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie zmienia to faktu, że odlegość od siodełka do do mostku w każdej z tych gitar jest różna (obojętnie gdzie byś nie przyjął punktu mierzenia - po stronie e1, E6, na środku itp.) i dlatego na jednej gitarze 11-56 w drop C jest twarde a w drugiej jest loźne choćbyś nawet akcję i krzywizne gryfu tak samo ustawił przy pomocy szczelinomierza :P Ale zmierze z ciekawości i tak i podam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 777
Przy pomiarze mezury interesuje Cię tylko odległość od siodełka (w miejscu łączenia z podstrunnicą) lub środka progu zerowego do środka XII progu i nic więcej
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Gadam do Żony, że tej 3jki raczej nie sprzedam. A ona pyta czy wierzę w to co mówię i że zawsze tak mówię

Bo po kilku latach nie oszukujesz bliskich, tylko sam siebie. Bliscy już zazwyczaj wiedzą i rozumieją :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Przy pomiarze mezury interesuje Cię tylko odległość od siodełka (w miejscu łączenia z podstrunnicą) lub środka progu zerowego do środka XII progu i nic więcej

LTD EC 1000 - 31,5 cm x 2= 63 cm / 2,54 = 24,80
Gibson Les Paul Sutdio 1995 -  31,25 cm x 2 = 62,5 cm / 2,54 = 24,61
Epiphone Bjorn Gelotte -  31,45 cm x 2 = 62,9 / 2,54 = 24,76

I tak się to rozjeżdża w stosunku do tej linii czasowej, którą pokazał October, ale zastanawiające jest to że PRS singlecuty mają teraz skale 24,5  a wylde guitars 24,625 - bo obaj zjadli zęby na Gibolach i wiedzą jaką naprawdę mają skalę :P

October - jak będziesz potrzebował kasy, albo chciał nową gitę to po prostu zapakuj to Greco, wyślij do mnie i tylko napisz SMSa że jest już w drodze i ile mam Ci przelać :D
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2019, 20:26:26 wysłana przez Chomick »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@g-zs Trzeba założyć kółko gitarzystów, którzy mieli ponad 100 gitar w życiu 

@Chomick ma te wymienione gitary z pomiarami. Nie widzę powodu żeby miał tu siać jakiś zamęt. Ot, ciekawostka. Ważne, że gitara gra i stroi. A te parę mm różnicy w menzurze nie mają większego znaczenYia. To w końcu nie przeskok z 24,75 na 28.

Greco dopiero kupiłem. Przywiozę jak będę w Koszalinie to obadasz. Zamówiłem jej blokowane, złote Hipshoty. Porównywałem cleany z Framusa i Greco. To tutaj wygrywa Greco. Jakoś tak szlachetniej to brzmi. Na przestery na razie wygrywa Framus. Ale walka nierówna bo presety ustawione pod Framuge.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2019, 20:42:40 wysłana przez october »
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
October -  daj spokoj, na co Ci ta przestarzała konstrukcja. Przez tą krótką menzurę nic nie stroi, gra się jak na zabawkowej, miniaturowej gitarze, muli wszystko przez ten nadmiar mahoniu, niewygodny mostek tune-o'matic, do tego ta rozstrajająca się struna G. Łamiąca się główka. Dostęp do wysokich progów to jakieś nieporozumienie - jakbyś grał na akustyku, lekkie też to nie jest. Jednym słowem ta gitara po prostu w ogóle nie ma racji bytu w dzisiejszych czasach - to nie lata 70te, że oprócz Giboli nie było gitar z fabrycznie montowanymi humbuckerami i jak się chciało grać ciężej to tylko to pozostawało. Kto w ogóle jeszcze gra na tym ostrą muzę w dzisiejszych czasach ? Jakiś parę starych dziadów z przyzwyczajenia i niechęci do jakichkolwiek zmian i inne uparciuchy. Mogliby by to zrobić lepiej - cieńszy, bardziej erogonomicznyczny korpus, normalnym dostęp do wysokich progów, wycięcie na brzuch, na przedramię, menzura 25,5, mostek hipshota, jakieś inne drewna. A najlepiej to graj jak normalni ludzie na najdoskonalszym pod względem erogonomii i wygody wiośle jakim jest nowoczesny superstrat z menzurą 25,5 na gitarze która dostępuje kroku nowoczesnym czasom, w których żyjemy.
Ale nie przejmuj się, jeszcze nie jest za późno, jeszcze wszystko możesz naprawić i odkręcić to. Przecież Chomick lubi Les Paule bo jest głupi, wciśnij mu tą gitarę, odzyskaj kasę i po kłopocie..... :P ;D  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2019, 08:30:14 wysłana przez Chomick »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Mostek Schaller.

http://imgur.com/gallery/Ant7bm8



Schaller nie ma takiego mostu. To koreański Sung-Il BB404 (spoko mostek swoja drogą).
http://www.sung-il.com/bbs/board.php?bo_table=b071_04
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2019, 23:44:44 wysłana przez OMSON »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
@chomick mogę Ci wcisnąć mojego les paula xD
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@OMSON sugerowałem się tą specyfikacją. Ale tam też klucze są Warwick. Ciekawe czy było kilka takich basów od GMR czy był modyfikowany.

https://www.infolight.pl/ogloszenie/94944,gmr-soundboard-4-strings-jj-noll-gitara-basowa

Pewnie masz rację. Co nie zmienia faktu, że to super bas
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2019, 07:21:05 wysłana przez october »
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
@niedziak dawaj na łeb całą historię choroby :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
@OMSON sugerowałem się tą specyfikacją. Ale tam też klucze są Warwick. Ciekawe czy było kilka takich basów od GMR czy był modyfikowany.

https://www.infolight.pl/ogloszenie/94944,gmr-soundboard-4-strings-jj-noll-gitara-basowa

Pewnie masz rację. Co nie zmienia faktu, że to super bas

E no pewnie - ja poza tym uważam, że ten koreański osprzęt jest naprawdę dobry. Np Maruszczyk namiętnie używa w swoich basówkach, tak samo Schecter ;)